FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-06-06 14:59  Pytanie do projektantów - czas opracowania modelu
Marcin Blus   

Pytanie:
Ile czasu średnio zajmuje autorom projekt modelu (bez zbierania materiałów źródłowych);
ile w tym procentowo czasu zajmuje opracowanie kształtu, a ile opracowanie graficzne -"malowanie".
Czy projektanci-formumowicze mogliby to określic np. godzinowo?

 
19-06-06 15:27  Re: Pytanie do projektantów - czas opracowania modelu
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Chętnie odpowiem na przykładzie Sępa: rozwinięcia (czyli wszystkie części) jakieś 40-50 godzin, malowanie: jakieś 80-100 godzin. (pewnie mistrzem szybkości nie jestem :-))
Lech

 
19-06-06 15:45  Re: Pytanie do projektantów - czas opracowania modelu
Marcin Blus   

150 godzin pracy to statystyczna ilość przepracowanych godzin w miesiącu przy pełnym etacie i 26 dniach przysługującego urlopu.

 
19-06-06 17:48  Re: Pytanie do projektantów - czas opracowania modelu
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Przede wszystkim czas zależy od poziomu skomplikowania (trudności) modelu oraz doświadczenia projektanta. Thomasa-Morsa robiłem 1,5 miesiaca po 2-4 godzin dziennie wliczając klejenie surówki, tyle samo zajął mi Breguet XIV ale był to już kolejny model więc i doświadczenie większe. Do tego kilka godzin na ewentualne poprawki. Tyle ja, ale wiem, że są tacy co potrafią model machnąć w dwa tygodnie...

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
19-06-06 21:20  Re: Pytanie do projektantów - czas opracowania modelu
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

a jak korzystasz z "dobrych rozwiązań" to i w 2 dni..

 
19-06-06 22:32  Re: Pytanie do projektantów - czas opracowania modelu
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Na to pytanie odpowiedzi może być tyle, ilu jest projektantów. W moim przypadku wszystko zależy od dostępności dobrych materiałów oraz od "nacisków" wydawcy. Jeśli projektuję model "do szuflady" to może to trwać dowolnie - i dwa lata (jak w przypadku Hydromila gdzie napotykałem bzdurne bariery "tajemnicy") Natomiast w przypadku stałej współpracy z jednym lub kilkoma wydawcami to czas znacznie się skraca często kosztem dokładności. Tak realnie projektowanie modelu może zająć od 2 miesięcy do ....... W dwa tygodnie to można zrobić wycinankę mocno uproszczoną (chyba, że ktoś nie ma nic innego do roboty).

--
aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
20-06-06 12:07  Re: Pytanie do projektantów - czas opracowania modelu
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Marcin Blus napisał: "150 godzin pracy to statystyczna ilość przepracowanych godzin w miesiącu przy pełnym etacie i 26 dniach przysługującego urlopu."
Właśnie, w zestawieniu z powyższą uwagą wynagrodzenia projektantów funkcjonujące na rynku są takie jakieś bardziej głodowe ...
Lech

 
20-06-06 12:18  Re: Pytanie do projektantów - czas opracowania modelu
Wojciech Cięciwa   

Lechu :) głodowe, to mało powiedziane.
Ale sa takie jakie sa w stanie (lub chca) dac wydawcy.

Mnie tez sie obilo o uszy, ze model skladajacy sie z okolo 60 elementow [numerowo] tworzy sie okolo 14 dni [10 dni roboczych].
Nie podejmuje sie potwierdzac ani zaprzeczac temu stwierdzeniu.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
20-06-06 13:46  Re: Pytanie do projektantów - czas opracowania modelu
Marcin Blus   

Projektowanie wymaga umiejętności inżynierskich.
Przeciętne miesięczne wynagrodzenie inzyniera w Polsce wynosi 3852 PLN.
A ile można dostać za projekt?

 
20-06-06 13:55  Re: Pytanie do projektantów - czas opracowania modelu
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Myślę, że pomiędzy 1/4 a 1/3 tej kwoty. (Dotyczy to jednosilnikowego samolotu, np. Sępa). Ten wątek już był poruszany na forum. Nikt nie podał kwot, które go dotyczą, ja też nie sprzedałem żadnego projektu, ani (przynajmniej narazie) nie kupiłem, więc to co napisałem wynika z "zasłyszanych" informacji. Jak jakiś projekt kupię (lub sprzedam), to też nabiorę wody w usta :-)
Lech

--
http://www.modele-kartonowe.com

Post zmieniony (20-06-06 13:57)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024