FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
20-06-06 14:14  Re: Pytanie do projektantów - czas opracowania modelu
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

łał 3852 zł łał, chciałbym jako inzynier tyle zarabiać, nigdy nawet nie doszedłem w pobliże tej kwoty.

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
20-06-06 14:26  Re: Pytanie do projektantów - czas opracowania modelu
Marcin Blus   

nie ekscytowałbym się tak, to jest kwota brutto

 
20-06-06 14:31  Re: Pytanie do projektantów - czas opracowania modelu
Wojciech Cięciwa   

to i tak ponad 2000 na reke ...

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
20-06-06 14:38  Re: Pytanie do projektantów - czas opracowania modelu
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Marcinie ja wiem że to jest kwota brutto, ja już nie "robię" jako inżynier, ale moja ślubna owszem i ona też ma "daleko" do "średniej" :/

Ale wracająć do projektantów - czas projektowania zależy od wielu czynników, ale najważniejsze to :
- pomysł na model (rozwinięcie brył, podział "technologiczny")
- instrukcja
- malowanie
- testowanie

Z tego co wiem najwięcej czasu zajmuję punkt drugi - trzeba jakoś tak model przedstawić aby sklejający zrozumiał.

A czas jest względny, dla kogoś model "stadnardowego myśliwca z II WŚ" to 3 tygodnie, dla kogoś innego pół roku, nie ma reguły.

--

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

Post zmieniony (20-06-06 14:41)

 
20-06-06 23:08  Re: Pytanie do projektantów - czas opracowania modelu
Flesz   

Witam wszystkich forumowiczów po mojej długiej nieobecności.
Pozdrawiam moich mentorów Lecha i SASa.
Ja niestety należę do tych co się z robotą pi........lą, więc projektowanie idzie mi conajmniej wolno. PZL7 czeka na dokładne opracowanie płatów, wnętrza kabiny i silnika ze śmigłem, RWD8 wnętrza kabiny, śmigła i rozwiązania jak połączyć skrzydła z kadłubem, RWD6 silnika ze śmigłem, podwozia i paru detali wnętrza. Czeka mnie jeszcze opracowanie malowań, podziału blach, nitów i takich tam "drobiazgów". Niestety należę do tej grupy ludzi, którzy starają się robić rzeczy na granicy perfekcji, dlatego jak zobaczę na zdjęciu, że samolot wygląda inaczej niż mój model, potrafię przeprojektować go od podstaw (PZL7 ma już chyba V wersję, RDW8 IV). Muszę powiedzieć, że surówka kadłuba RWD8 wygląda co najmniej ładnie, tylko miejsca ucznia i instruktora świecą pustkami. P7 też prazentuje się niczego sobie.
Jak się nauczę załączać zdjęcia to pokażę na forum jak wyglądają ww surówki.
Surówki kleję sam, ponieważ uważam, że jak ja skleję dany model, to zrobi to każdy średnio zaawansowany modelarz.
Reasumując moje 3 (słownie trzy) modele projektuję już chyba 7 miesięcy i wiem, że jeszcze kupa pracy przede mną, dlatego proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
Pozdrawiam
Flesz

--

 
20-06-06 23:54  Re: Pytanie do projektantów - czas opracowania modelu
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

czekam z zainteresowaniem na zdjecia surówek! Pokazuj smialo! Mlodych zdolnych projektantow nigdy za malo (starych tez - byle zdolni byli:), no i zeby wydawcy doceniali trud wlozony w projekt modelu.
Jak to spiewa Kazik:
"Moj wydawca jest złodziejem":)
Tak czesto jest na rynku muzycznym, byle na rynku modeli kartonowych tak nie bywalo!

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024