FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
14-02-07 18:18  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Powiem tak - jak był klejony model to tak chetnie nikt sie ze zdjeciami i uwagami nie zgłaszal . Jak zapodałem kiedys o fotki to była cisza - i musiałem prosić o nie w zakładach naprawczych aby projektrant dorobił to czy owo a od pierwszego projektu wprowadzono dużo nowych elementów a i niektóre poprawiono.
Teraz jak model powstał to się robi afera - bo coś nie tak bo coś inaczej bo czegoś nie ma.
Przy wagonie znalazł się człowiek który pomaga bezinteresownie w poprawieniu elementów których brakuje lub coś z nimi nie tak i za to mu wielkie dzięki.

Wiec uważam temat za wyczerpany i prosze o moderatora o zamknięcie tematu - to była relacja z budowy i została zakończona. Model kleiłem bezinteresownie " to dla tych co uważają że mam z tego jakieś korzyści "



Wisa mam nadzieje że to ostanie zdanie to żart - choć i tak uważam że niesmaczny.

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
14-02-07 19:11  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
Berto   

Prosze Wisa skoncz juz z tym jadem wylewanym na wydawnictwo Answer przy kazdej okazji. Moze nie znam szczegolow, moze cos tobie zlego zrobili. Jesli ciagle odgrywasz sie za model Stara to juz przeginasz. Moze taki juz jestes, i nic na to sie nie da poradzic, ale chyba warto sie nad tym chwilke zastanowic.

 
14-02-07 20:26  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
pyro   

Maverick nie mam do Ciebie żadnych pretensji ani żalu.
Poprostu teraz mam możliwość podpatrzenia detali na tej lokomotywie, bo mam na codzień kontakt z nimi. Nie chciałem żebyś odebrał to jako atak na Ciebie.
Też sklejam modele kolejowe i interesują mnie tylko one i chcę żeby opracowania były jak najwierniejsze oryginałowi, a w skali 1:25 to bardzo duże pole do popisu.

Cała ta lista którą wymieniłem możliwa jest do poprawy, skoro piszecie że ma jej jeszcze w sprzedaży to może wydawca się wstrzyma i poprawi te najważniejsze błędy.

Marzeniem chyba każdego modelarza jest aby modele były super doskonale opracowane, bez błędów i najwierniej oddawały rzeczywisty model.

Powtarzam jeszcze raz NIE CHCIAŁEM ABY WYSZŁO NA TO ŻE ROBIĘ AFERE O NIC

To tyle z mojej strony.

P.S. Sam prosiłeś abym wymienił błędy więc je podałem i tyle. Nic więcej, nic mniej.

Pozdrawiam.

--

 
14-02-07 20:30  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

A ja dołączę się do krytycznego tonu Wisy, bo ma rację, chociaż ja osobiście bym zdjął część odpowiedziałności za błędy merytoryczne z wydawnictwa, a trochę bardziej obarczył odpowiedziałnością autora. Nie chcę w jakiś sposób wylewać na P. Wandtke jakichś żalów, ale to co robi powinien robić nieco lepiej. I tu paradoksalnie chciałbym mu pogratulować zapału w projektowaniu bądź co bądź niszowych tematów.

Pozdrawiam Wojtek

 
14-02-07 23:20  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
CoCu   

A ja sobie myślę tak: szkoda że się czepiacie autora bądź wydawcy, gdyż ja osobiście mam szacunek do osób które potrafią i chcą opracowywać modele, tym bardziej kolejowe w skali 1:25, gdzie widać całą masę szczegółów. Pewnie też nie jeden z Was wie, jak trudno o konkretną dokumentację, to znaczy taką, na podstawie której można opracować model ze wszystkimi, nawet najmniejszymi detalami zgodnymi z oryginałem. Nie mówiąc już o wszystkich zmianach wprowadzanych podczas eksploatacji i przeróbkach. Błędy w opracowaniach się zdarzają, ale czemu od razu tak "jedziecie" po autorze? Czy nie lepiej się cieszyć, że jest w ogóle ktoś, kto coś takiego robi? Zapewne większość osób jakie kupi takie modele, są na tyle zaawansowanymi modelarzami, że jeszcze i tak pozmieniają, ulepszą i dorobią masę rzeczy. Zastanówcie się, czy autorowi po takich zgryźliwych opiniach się chce, to znaczy czy ma motywację do dalszych opracowań? Bo mnie się wydaje że nie. :-(

 
15-02-07 00:28  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
Marzen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ostatnio w ogóle zrobiło się jakoś nerwowo. Co wyjdzie jakiś nowy model, od razu zaczyna się nagonka, że tego nie ma, że to źle, że tamto w innym kolorze. Najazdy na wydawnictwa, na autorów (nie mówię akurat o postach pyro, bo kolega rzeczowo i spokojnie wymienia czego w modelu nie ma, a co mogłoby być uwzględnione popierając to zdjęciami), na wydawnictwa ... A wszystko to przez kilka kartek zadrukowanego papieru, które większość biorących udział w tych bezcelowych dyskusjach i atakach kupi albo i nie kupi a jeszcze mniej sklei. Ale pokrzyczeć i ponażekać sobie można - a co - w końcu forum i wolność słowa, no nie ? Tylko po co to wszystko.Strasznie dużo gadania, bardzo mało klejenia ...

 
15-02-07 11:50  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
Adrian W   

Na Forum:
Galerie - 1
 

CoCu napisał:

Zastanówcie się, czy autorowi po takich zgryźliwych opiniach się chce, to znaczy czy ma motywację do dalszych opracowań? Bo mnie się wydaje że nie. :-(

Uwierz mi że autor nie przejmuje się płakaniem wisy przy każdej mozliwej okazji.
nowe projekty powstaja i bedą powstawały.....
na forum jest tylko kilku takich ludzi którzy zamiast kleić,albo samemu poprojektować, marudzą i chcą zabłysnąć przy publice-co im oczywiście wychodzi hehehe
dzięki ich bezsensownym pisaniu o niczym można się nieraz dobrze ubawić,gadaja wiecznie o tym samym,wałkują te same tematy,żadnych konkretów,i czają tylko komu obrobic d...e....albo z kim rozpocząć kolejną jałową dyskusje, która jak zawsze kończy się kłutnią.....i w dalszym ciągu nie rozumieją że takim zachowaniem nic nie zmienią.
na szczęście modelarze z dostępem do internetu to tylko ułamek wszystkich w kraju...:)

--

 
15-02-07 12:58  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przyglądam się tematowi i zaistniałej nerwówce. Chcieliście, by ukazać błędy? Zostały ukazane. Więc nie rozumiem po co ta ostra wymiana zdań. Można je wdrożyć w projekt modelu lub nie, zależy od projektanta. Lecz napewno w mojej opini nie na miejscu było zwracanie uwagi za ukazanie błędówi robienie afery. Gdy model był klejony nic nie mówiono, czekano na efekt końcowy, bo z reguły on jest podstawą do ewentualnych dyskusji, tym bardziej, że to sórówka w kolorze. A jeśli dokumentacje są niekompletne i trudno dostępne, to tak długo się chodzi aż się je zdobędzie, są zakłady naprawcze lokomotyw, które posiadają owe plany. Zawsze można powiedzieć, że odwzorowuje się model w skali i napewno można dojść do porozumienia. A jeśli już jest decyzja o kreśleniu danej lokomotywy to myślę, że projektant byłby w stanie za planami pojeździć po Polsce. A jeśli nie ma planów to niech nie projektuje wcale a nie na ślepo, lub zmieni skalę. Tak się składa, że kolej to wymagający temat. Czasem lepiej ukgryść się w język.... To tyle.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
16-02-07 09:07  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
mauser   

No cóż powiedzieć, model świetnie sklejony. Ale pominięte szczegóły są bardzo ważne gdyż bez nich lokomowywa poprostu nie została by dopuszczona do ruchu, a skoro już przy projektowaniu wykorzystywana była dokumentacja techniczna lokomotywy typu 104 Ea i 104 Eb to takie niuanse jak ALSTHOM (użądzenie służące do odsprężynowania przekładni od osi koł), wał drążony, odłączniki pantografów czy ogranicznik przepięć powinny być uwzględnione. Ja ze swojej strony dodam jeszcze że brakuje instalacji elektrycznej na ostoi, otworów inspekcyjnych na ostoi no i anteny radiostopu. No ale szacunek dla autora za to że poświęcił czas tak wdzięcznemu tematowi jak lokomowywa typu 104E.

Wraz z kolegą pyro jeszcze raz przejżeliśmy dokumentację i zwracamy honor, faktycznie na dachu niskie numery mają tyle otworów wentylacyjnych ile umieszczono w projekcie modelu, ale podczas napraw głównych wszystkie lokomotywy zostaną doposażone na wzór EP09-47.

--

 
16-02-07 09:46  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
Marzen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja jako laik zadam pytanie: ile lokomotyw tego typu znajduje się w posiadaniu PKP ?? Widziałem je stosunkowo rzadko, ale pewnie dlatego, że InterCity nie jeżdżą przez Kielce ;-) Trzeba by we Włoszczowie sprawdzić ;-P

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024