FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-03-06 14:33  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

EP-09 śmigają głównie na CMce, bo tam mogą pokazać do czego zostały zbudowane ;)
W Warszawie widać je dość często (więc w Krakowie, też powinno). Wiele zależy od tego gdzie jest ich "szopa". Gdzieśw sieci widzałem całkiem usystematyzowany spis(u jakiegoś miłośnika kolei), ale nie pomnę w tej chwili gdzie...
(np)EP-09 - 014, to 14 lokomotywa w służbie tego użytkownika (czyli PKP-IC) i nie zawsze musi to odpowiadać numerowi seryjnemu(są np. przenumerowania powypadkowe lub poremontowe przecież).
Podobnie jest z innymi lokomotywami. Inni użytkownicy mają swoją numerację, ale w to wchodzą jeszcze jakieś "przepisy unijne" :> i ma być jeszcze inaczej z całym tym nazewnictwem. Bo tak po prawdzie, to te loki nazywają się w fabryce nieco inaczej.
JacekPlacek, przyznaję, masz farta, bo ja najczęściej widuję EU-07 i ET-22 :) EP-07 nie ma znów tak wiele.
To tyle z mojej wiedzy z czasów młodości ;)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
18-03-06 17:48  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
bandi   

Lokomotywy EP09 (oznaczenie fabryczne 104E)na PKP EP 09 , numery po nazwie np EP09-011 to kolejne numery inwentarzowe (i w takiej kolejności schodziły z taśmy montażowej) zbudowano 47 szt tych lokomotyw i stacjonuja w Warszawie Olszynce Grochowskiej i Krakowie Prokocimiu.
Dodam jeszcze ze do produkcji miała wejść lokomotywa oparta właśnie na typie 104E oznaczna 204E na 3 wózkach 2 osiowych(dłuższe pudło ) oznaczona na PKP jako ET 24 oraz lokomotywa dwuczłonowa dużej mocy (2x EP09) oznaczenie fabryczne 205E i oznaczenie PKP ET43,
dla ET 24 przygotowywano juz linie montażowe(miano produkować 2 wersje na 160km/h i na 120 km/h) ale upadł pewien ustrój w naszym kraju i upadła też produkcja nowego taboru.

--

 
18-03-06 19:33  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
KHOT   

...a jeszcze lepiej trafić na epokę, jak się mieszka 200m od trasy Poznań-Warszawa :']
Piękna lokomotywa, jak ten model sie pojawi w sklepach, to będzie prawdziwe "drimkomczru" ;']

Bardzo ładnie Maverick, czysto, masz jednego oglądacza więcej... :']

...a na deser zdjęcie złapane w locie (nie ma jak pociągnąć aparatem seryjkę :'])
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1serhqyr3uzysxh3.html

 
18-03-06 19:39  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Dixie, nie mam farta- pisząc EP-07 miałem na myśli EU-07. Nawet nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak EP-07. Jak mówiłem kolejarz ze mnie żaden, choć modele jak ten w niniejszej relacji kręcą mnie bardziej, niż czołgi, samoloty i takie tam.
W każdym razie Panowie, dzięki za wyjaśnienie.

PS dla leniwych zdjęcie z postu wyżej;P
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1serhqyr3uzysxh3.html

--

 
18-03-06 21:26  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
bandi   

EP 07 zmodernizowana EU O7 maja wstawione inne przekładnie napędowe.
istnieją jeszcze lokomotywy takie jak EP 08.
Warto zajrzeć w gogle dużo tam jest na ten temat.

--

 
18-03-06 21:32  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
KHOT   

...nie wspominając wogóle już o przerobionych szóstkach na siódemki - charakterystyczne okularniki (paski przy oczach)... :']

 
18-03-06 21:41  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki Bandi za ciekawy wykład. Moja wiedza o EP-09 kończy się na tradycyjnych w minionym systemie "trudnościach obiektywnych" :// (a załorzenia były naprawdę fajne i szykował się godny następca "siódemki") i niewesołych wnioskach z eksploatacji pierwszych egzemplarzy. Czyli wyszło "jak zawsze"... :(
Nie wiedziałem, że przygotowano ewolucję 3-wózkową i dwuczłonową. Trochę mi to przypomina historię z ET-23 i ET-41(jeśli nie pomyliłem)...
PS. żeby nie było, że NTG ;) Czemu to takie wielkie? (czyt. gdzie ja bym to garażował). Przyznaję, imponujący modeli opracowanie tak "na oko" wymiata :)
Ciekaw jestem bardzo jak wyszło pudło.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
19-03-06 11:38  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Czas rozpocząć następny etap budowy

Gotowy przód ostoji

kolejne etapy sklejania budy









Gotowa połowa z wklejonymi oknami i wycięta druga połowa z otworami pod żaluzje

Wypukłe napisy to taki mały dodatek

Montaż pierwszej z 12 żaluzji


widok na gotową budę od strony okien

gotowe i zamontowane wszystkie żaluzje - brakuje jeszcze tylko zawiasów


W następnej relacji zdjątka z montażu kabiny i pokrycia dachu

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
19-03-06 13:09  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
bandi   

KHOT- szóstki pozostały szóstkami do dzisiaj (stacjonują w krakowie) dodano tylko pare szczegółów (listwy ozdobne , rynna naokoło dachu i inne drobiazgi).
Najciekawsze jest to że egzemplaże zbudowane w Anglii maja nadal angielskie napisy w kabinie maszynisty pod wszystkimi przełącznikami oraz tabliczki producenta =General-Electric

--



Post zmieniony (19-03-06 13:11)

 
21-03-06 18:32  Re: [relacja] Z budowy lokomotywy EP 09-010 wydawnictwa Angraf skala 1:25
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

No to ruszam z dalsza czescia relacji
probne przyłożenie czesci centralnej do ostoji





a to juz przyklejona buda i kabiny oraz naklejone wręgi dachu












widok na przyklejone pokrycie dachu oraz elementy wyposażenia





Widok na wnetrze kabiny



montaż pantografu w pozycji podniesionej - drugi będzie w pozycji opuszczonej






złożony i pomalowany pantograf w pozycji złożonej

pantograf pomalowany w pozycji - podniesiony





i widok na gotowy przód lokomotywy


pozostaje skończyć tył, wyposażyć wózki w przewody od piasecznicy, przykleić uchwyty i inne drobne elementy wyposażenia

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024