FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
05-02-06 17:39  Re: [relacja] IJN Kiji
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

No więc tak po dzisiejszym i wczorajszym lepieniu odpowiadam.
CRS, Syjek i Marek - nadal uważam że warto próbować czegoś nowego. SYTUACJA wygląda tak że być może dno nie jest zbyt przyzwoicie i porządnie zrobione (chociaż na gołe oko źle to nie wygląda) Myśle że nie zamaskuje to błędu ale jak napisał Marek poprawi w jakimś stopniu ogólne wrażenie. Dziękuję za zainteresowanie.
Junior- obiecuje że spełnie Twoją prośbę. Będę podawał wszelkie trudności i przeszkody.
Sserbito, Piter - ja także uważam że standart w najczystrzej formie to największe wyzwanie. Z całym szacunkiem i uznaniem oczywiście do klejących walorke. Model oczywiście będzie skończony zresztą ostatni nieskończony model zanotowałem 1,5 roku temu na wakacjach, więc jestem teraz optymistycznie nastawiony do każdego zaczynanego .

A teraz wracam do relacji. Reling już miałem wczęsniej zdziałany, może nie wyszedł zbyt pięknie ale to mój pierwszy reling w życiu:-)) więc jestem z niego dumny. Wczoraj natomiast siedziałem nad małymi żurawikami zna rufie które trzymają ??????? nie wiem co. Oczywiście wstawiłem zdjęcie kadłuba obiecane. Jest to zdjęcie z rozciagniętą nicią nad kadłubem od dziobu do rufy.








--

 
05-02-06 19:18  Re: [relacja] IJN Kiji
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pancho i o to wlasnie chodzi ze standart to najwyzsza szkola jazdy :) Co trzymaja te zurawiki to ja tez nie wiem i sam jestem ciekaw, i nastepny kawalek rady, maluj drabinki przyklejone do burt przed przylepianiem, bo jak teraz je pomalujesz to ciezko bedzie nie upackac burt

--
Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
05-02-06 19:25  Re: [relacja] IJN Kiji
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

To są trały. Okręt rosnie, to cieszy :)

--

 
05-02-06 21:11  Re: [relacja] IJN Kiji
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

A dla tych co nie wiedza trał to cos do "obezwladniania" min morskich

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
05-02-06 22:41  Re: [relacja] IJN Kiji
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

niech mnie ktoś oświeci:
czy te trały bez przypadek nie są tyłem do przodu?

pozdrowionka

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
05-02-06 23:01  Re: [relacja] IJN Kiji
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Odpowiadam
CRS - drabinki w zamierzeniu miały pozostać nie malowane - miedziane i tak chyba pozostaną. Ładnie się komponują z tymi miedzianymi bulajami.
Randar , Piter dzięki za wyjeśnienie, nie jestem biegły w tych rzeczach niestety a byłem bardzo ciekaw do czego służyły te "żurawiki"-trały
Tera Misieuda - ja mogę Cię częściowo oswiecić. Właśnie spojrzałem z niepokojem w instrukcję i zobaczyłem że są zamocowane odwrotnie. Nie wiem jednak napewno czy to ma jakieś znaczenie jak są zamocowane te trały.

--

 
05-02-06 23:34  Re: [relacja] IJN Kiji
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Chyba ma znaczenie bo podczas pracy płyną w drugą stronę :-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
06-02-06 00:10  Re: [relacja] IJN Kiji
PiotrNik 

 

O trałach mógłbym tutaj się rozpisać na dwie strony , by jednak nie śmiecić pozwolę sobie na garść informacji tak dla nauki "szeroko pasmowej" (bo przecież to też jest jedna z zalet Modelarstwa). Jak jest zamontowany ma (i to wielkie) znaczenie. Trał działa w wodzie troszkę jak taki mały samolocik na uwięzi. Może być akustyczny/magnetyczny/inercyjny(wsio razem) i naprawdę dzisiaj to jeszcze parę patentów, ale jak wyżej. W czasach IIWojennych, po wywaleniu go za burtę, (okręt musi mieć odpowiednią prędkość bo zbyt duża zostawi go za rufą) będąc na uwięzi odpływa na zadaną odległość od burty, najczęściej pozostając troszkę z tyłu na co wpływa min. prędkość. By jak najdalej się właśnie odsunął służą te pioruńskie "blaszki" na ogonie,( psujące krew modelarzom), stałe lub nastawiane. Lina holująca działa wtedy jak kosa (oczywiście zależnie od typu trału), ale myślę że wiadomo o co chodzi. Ww. ma być daleko by nie urwało przy detonacji tej wstydliwej części łajby zwanej szumnie rufą. A zatem wracając do Twojego modelu-Na Japończykach się nie znam, ale nie wydaje mi się by robili coś aż tak na opak niż cała planeta( bo że nie są z tej to chyba nie tajemnica? )Wrzucenie zatem "tyłem", jest oczywiście do zrobienia (jakiś przegób itp.)jednak trzega pamiętać o jednym- na wojnie takie coś może zdecydować o życiu lub śmierci wielu "naszych" więc nie ma czasu na czekanie nawet 5-ciu sek. aż się ustawi. Strasznie jednak(mimo woli)się rozpisałem i bardzo ogólnikowo, jednak mam nadzieję że czytelnie i wiadomo o co chodzi. Okęcik fajny (mam go w planach) i mam nadzieję że wiele się nauczę z Twojej relacji. PIO.

--

 
08-02-06 12:12  Re: [relacja] IJN Kiji
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Tu troszkę drobnicy na rufie. Doszły jakiś taki mały żurawik w części rufowej oraz jakiś ?????? kołowrotek. Zwaloryzowałem go trochęę i nawinęłem nitke z jakiegoś sztucznego tworzywa. Ostrzegam że na zdjęciu wychodzą ślady retuszu ostre. W rzeczywistości zaznaczam że nic nie widać, zdjęcie jest robione w makro.



--

 
03-03-06 09:45  Re: [relacja] IJN Kiji
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 





Witam miałem malutki przestuj spowodowany pracami wykończeniowymi nad F-16 ale udało mi się w zeszły piątek podłubać troszeczkę. I tak wykonałem pierwsze dwa działa, co by Kiji miał z czego strzelać :-)) . Jeszcze może dzisiaj wstawie troche lepsze zdjęcia. Już nie długo nadbudówka rufowa :-))

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024