FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-02-06 21:46  [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Drugą nowością „Modelika” w tym roku jest model samolotu Me-329 w komputerowym opracowaniu kolegi Rafała Ciesielskiego. Bardzo ciekawa sylwetka samolotu, podobna do nieokreślonego z typu samolotu występującego w filmie „Poszukiwacze zaginionej Arki”. Jest to stosunkowo duży model (ponad 0,5 m rozpiętości skrzydeł). Posiada wnętrze kabiny, luk bombowy z bombą, wnęki podwoziowe i widoczne silniki pod zdejmowanymi pokrywami.
Więcej informacji o modelu na http://www.modelik.pl

w





--
JOL

 
01-02-06 21:49  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Na razie tylko wypadła mi szczęka ....jest dobrze ....

Czad ! To coś można nazwać niespodzianką ! Super !

--

 
01-02-06 21:55  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

pieknie!!!!! niech zyje Ciesielski. zobaczymy na jakosc druku, czy bedzie to hit sezonu czy Modelik.

 
01-02-06 22:04  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Specjalnie dla kolegi Cara odłożyłem (jak zwykle) egzemplarz z wadami, żeby mógł na temat Modelika pisać to co zawsze i co najwyraźniej sprawia mu ogromną frajdę.

--
JOL

 
01-02-06 22:08  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

bo zawsze takie dostaje, proponuje jak gpm, 1 z wadami i dwa bez z przeprosinami, bede wychwalal pod niebiosa:)

 
01-02-06 22:18  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św
OzzY 

 

i przynajmniej wiadomo skad grafika zerznieta na okładce.....

 
01-02-06 22:18  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św
Molzey 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Bardzo smakowity.....
No, i temat jak przystało na Modelika nieoklepany.Bene.

--
Powracam w opary kleju... Sztachnąć się jeszcze raz.....

 
01-02-06 16:53  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Niezły bajer - przynajmniej nikt nie zarzuci niezgodnośći z oryginałem heh

--
Pozdrawiam!
Michał

 
01-02-06 23:56  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Problem w tym, że gdy kolega Car zgłaszał fakt, że otrzymał egzemplarz z wadą, to ogłaszał to na Forum zamiast napisać lub zadzwonić do wydawcy. Uznając reklamację niby gdzie miałem wysłać drugi egzemplarz - na Kreml? Nie wiem kto się kryje pod pseudonimem "Car" i nie mam zamiaru tego dochodzić, choć wystarczyłoby pewnie zapytać kilku zaprzyjaźnionych Forumowiczów.
Gdy chciałem mu wysłać drugi egzemplarz (chodziło o Arado-196) to napisałem na jego wzięty z Forum prywatny e-mail prośbę o podanie adresu na który mógłbym go wysłać. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi a wprost przeciwnie - znalazłem potem na Forum publiczny zarzut że nie zareagowałem i "olałem" klienta. Ci którzy mieli przypadek coś reklamować (nie koniecznie wady, czasem pomyłki w realizacji zamówienia) wiedzą, że nigdy tak nie postępuję.
No cóż - w przyszłym tygodniu modele zaczną trafiać do odbiorców i bardzo jestem ciekaw czy (parafrazując wypowiedź "Cara") będą to opinie pozytywne czy "Car".

--
JOL

 
02-02-06 00:49  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Brawo, ciekawostka i miłe urozmaicenie na rynku. No i ten sentyment do Poszukiwaczy Zaginionej Arki... :-))

 
02-02-06 01:19  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św
Jer-ry 

 

JOL: nie przejmuj się. Do pełnej harmonii w przyrodzie potrzebny jest także ryk osła.
Mam kilka modeli z MODELIKA i jakoś nie było żadnych problemów z drukiem, itp.
A wracając do sedna. Super że ktoś wydaje coś innego niż 50 wersja Spitfira.

pozdrawiam

 
02-02-06 01:25  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

a ja kolejny raz napisze ze żadnej wiadomosci mejlowej od pana Jola nie dostałem. a o jakosci druku swiadcza najlpiej Arado, duck, fokkery d21, JU86....przesuniecia, wytarcia, farba schodzi pod palcem. tak nie mozna, model jest jak kobieta moze byc nieciekawy ale przynajmneij powinien wygladac zachecająco... mnie to motylek czy blotniki sa takie czy siakie bo i tak sie na tym nie znam, ale ludzie jak biore fokkera d21 (hol) i na 1 szkrydle biała plama wielkości 20gr to krew zalewa.

 
02-02-06 09:50  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


CAR - modelarstwo kartonowe to nie jest hobby dla ludzi nerwowych.

--
JOL

 
02-02-06 10:53  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

car albo wstajesz lewa noga codziennie albo nie wiem, mam w domu z wydawnictwa Modelik powyzej 30 modeli i zaden z nich nie mial zadnej wady drukarskiej - albo mam super farta albo Ty masz super pecha, co lepsze z zadnego nie zlazi farba pod palcem...

Dla mnie modele z tego wydawnictwa sa jednymi z cenniejszych i praktycznie zaczynam juz kupowac je w ciemno o ile tematyka mnie interesuje, to taki Halinski dla mniej zamoznych ;-)

I ten model na pewno kupie mimo ze nie za bardzo moja tematyka, a kupie tylko dla tego ze mi sie podoba.

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 
02-02-06 11:37  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św
Kacu   

model naprawde ciekawy, ale kolorek jakoś mi sie nie podoba, ten piaskowy na grafice, czy nawet okładceardziej mi się podoba, nie wiem może to tylko złudzenie optyczne

taki offtopik: ale tu sie jadka zrobiła z Carem i JOLem - życze miłej zabawy :)

--
Jestem tylko ludziem, moge się mylić :)

 
02-02-06 11:46  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Przesuniecia kolorów w modeliku sie zdarzaja , ja mam takiego stara 266

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
02-02-06 12:20  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
AWOT   

Prototyp klejony był z wydruku laserowego i kolory są przekłamane, w wersji ostatecznej wyglądaja inaczej i są oparte o CMYKowskie rozbarwienia kolorów RLM.

--

AWOT

 
02-02-06 12:25  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Kacu
kolorek jakoś mi sie nie podoba, ten piaskowy na grafice, czy nawet okładceardziej mi się podoba, nie wiem może to tylko złudzenie optyczne

Spód na każdej fotce ma inny odcień ale góra w zasadzie przypomina "tunezyjski dwutonowy" ;-)

 
02-02-06 13:07  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św
Kacu   

To się ciesze, przestawje sobie ustawienia monitora i będzie śliczny:)
AWOT dziękuje za fachowe wytłumaczenie owsetów(?) wszystko rozuiem :)

A wracając do modelu są jakieś zdjęcia wnętrza kabiny??

--
Jestem tylko ludziem, moge się mylić :)

 
02-02-06 13:11  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

są ;-))

http://www.luft46.com/mess/me329.html

 
02-02-06 13:25  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ani kolor na okładce nie jest właściwy (plastyk zrobił go zbyt żółt), ani na sklejonym z wydruków z drukarki modelu próbnym (jest zbyt ciemny i zbyt czerwonawy). W modelu (jest już wydrukowany) kolor jest jasnobrązowy, coś jak brudny piasek. Faktycznie tak jak napisał AVOT autor dobierał go według zamiennika CMYK dla koloru RAL podawanego w literaturze jako właściwy dla tego sposobu malowania.

--
JOL

 
02-02-06 14:00  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

JOL !!!!

Aby się odstresować od tych ciągłych,,nagonek,, itd. wydaj ,,PWS-26,,
gwarantuję Ci, że nikt go nie bedzie krytykowal, że farba jest pstra i takie inne dyrdymały, byle kabina była ,,na wypas,,

Wszyscy zwolennicy ,,druciaków ,, bedą Ci wdzięczni.


Andrzej !

 
02-02-06 14:12  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
Hook6   

 

Uwielbiam te klimaty (to pod adresem modelu - nie dyskusji).
Ale proszę - nie za dużo. Marzenia o takich modelach to równie piękna rzecz jak ich spełnianie. Niech coś się spełnia tylko raz na jakiś czas. I wyrazy wdzięczności za pomysł modelu tego samolotu.

--

 
02-02-06 14:26  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św
Kacu   

Krakus to nie nagonka, bo mi sie pomysł bardzo podoba, tylko jak widze ten kolor to myśle o... nie ważne o czym myśle; ważne, że mi sie nie podoba. I Gratuluje wydawnictwu za naprawde orginalne pomysły, a nie cały czas te mesery, spity...

PS. o ile sobie przypominam to Modelik wydał grummana F3F-1 (nie pamietam dobrze, niestety- może to był tylko piękny sen:)) taki dwópłat z żółtymi górnym skrzydłem i czerwą owiewką ślnika - wydajcie to jeszcze raz. prosze

--
Jestem tylko ludziem, moge się mylić :)

 
02-02-06 14:51  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ooo ten model mi się podoba;)...bardzo fajny!;)

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
02-02-06 18:52  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

jak bede mial kase to kupie, model bardzo mi sie podoba. A wracajac do kolorow w modelach z tego wydawnictwa, to kleilem pietropawlowska i mial kilka bialych plamek ale meżnie go skleilem, jakos mi nie przeszkadzaly... pozatym porter mial chyba roznice kolorow, ale ten juz spłonał.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
03-02-06 02:36  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Model cudny:D Zasili moją kolekcję. Bedzie się nieźle prezentował koło Me - 163. Jeśli chodzi o mnie to poszłem szukać szczęki, total zaskoczenie!

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
03-02-06 08:00  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
AWOT   

W koncu to taki trochę większy Me-163 :-)

--

AWOT

 
03-02-06 08:02  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

Uważam, że modelj jest jak najbardziej ciekawy, Musze sobie go kupić.

Pokaże niedowiarką, że Modelik wydaje porządne modele, które da się skleić, a błędy w druku zdażają się każdemu, w moim I-16 od Hala jest też pare takich białych "kropek".

--
...

 
03-02-06 11:31  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Można się dowiedzieć jakie ma mniej więcej wymiary ten trochę większy Me - 163 ? :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
03-02-06 11:38  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św
OzzY 

 

org. mial rozpietosc 17,5m wiec model kolo 53cm

 
04-02-06 02:21  Re: [zapowiedź MODELIK 2/06] prototyp niemieckiego ciężkiego myśliwca z II w. św. Me
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dziękuję! To mnie utwierdziło w decyzji zakupu :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024