FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-12-05 10:16  [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Na stronie właśnie ukazała się zapowiedź. :)

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
30-12-05 10:34  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Czyli bedzie taki:
http://www.lib.uni.lodz.pl/~lestat/dauntless/indexdaun.html

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
30-12-05 10:36  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

i Bismarcka wznawiaja : ) Ale cena Dauntlesa mnie odstrasza- wiem, ze to model z najwyzszej polki, ale za tyle kasy spokojnie mozna sobie kupic 2-3 jakosciowo podobne pozycje z innych wydawnictw. Ja z Dauntlesem pasuje !
pozdrawiam
elessar.telc

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
30-12-05 10:58  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
kari   

Jest tyle ciekawych malowań Dauntless-a, a Pan Haliński zdecydował się na takie smutne szare. Podczas wyboru chyba kierował się bardziej dokonaniami załogi tej maszyny niż interesującym malowaniem.
W związku z tym, że nie było zbyt wielu opracowań tego samolotu (chyba tylko MM i FM) i mimo umiarkowanie interesującego malowania model na pewno będzie jedną z ciekawszych pozycji w nadchodzącym 2006 roku.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

 
30-12-05 11:29  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nie wiem jak koledzy, ale dla mnie wartość historyczna modelu jest ważniejsza od estetycznej. Jeśli byłoby inaczej, malował bym sobie obrazki z kwiatkami. Dauntless jest fajną propozycją, ale będę musiał zobaczyć gotowy model, żeby zdecydować, czy jest wart tyle kasy.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
30-12-05 11:32  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Seweryn 

 

I znowu zaczynacie pieprzyć o cenie i malowaniu....

--
Seweryn

 
30-12-05 11:35  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
ESP   

mniam - zdjecia surowki sa ekstra :D
tylko kiedy ja znajde na to wszystko czas???

--
Le Coureur 1776 (Shipyard) - 5%
HMS Alert 1777 (Shipyard) - 100%
Yukikaze (AH 3/2003) - 100%
P-51C Mustang III (AH 3/2006) - 100%
Messerschmitt Bf109F-4 (AH 4/2005) - 100%

 
30-12-05 11:42  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

dobrze ze answer nie zwariowal

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
30-12-05 11:54  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Seweryn , "pieprzenie" o malowaniu i o cenie to też dyskusja o modelu. Minęły czasy, gdy na hasło "X wydaje model" wszyscy rzucają sie do skarbonek, zeby kupic to co nam łaskawie podano. W końcu to tacy jak my składają się na rynek modelarski i to my ( nie ważne czy z tego czy innego forum, z kraju czy spoza granicy) dajemy zarobić na chleb wydawcom.
Nos dla tabakiery, czy tabakiera dla nosa?

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
30-12-05 11:55  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
kari   

Seweryn "ALF" to nie jest pieprzenie. Proponowane przez AH malowanie jest OK!
Sądzę jednak, że są ciekawsze. To tylko moja opinia. That's All !!!
---------------------------------------------------------------------------------

 
30-12-05 12:21  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nie martwcie się, AH znów zapowiada coś co się ukaże za kilka miesięcy, tylko dlatego, żeby konkurencji nie odpuścić. Jakby kto teraz zapowiedział, że wyda model Kaczora Donalda, AH pewnie też by powiedział, że ma go w planach na 2007 rok. ;-)

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
30-12-05 12:24  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Dodam, że model Answera był już narysowany dużo wcześniej, niestety nie da się wszystkiego wydać na raz. A Pana Halińskiego już definitywnie przestaję lubieć - nie jego jako osobę - lecz jego politykę wydawniczą. Po tylu dublach widać jak bardzo chce wykończyć konkurencję...

--

 
30-12-05 12:29  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Wydawn. A.Haliński 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Pragniemy zwrócić uwagę, że to nasza zapowiedź była pierwsza. Jeżeli ktoś wszedł komuś w paradę, to ANSWER nam a nie odwrotnie. Jak informujemy na naszej stronie internetowej model SBD ukaże się w połowie stycznia 2006 r.
Pozdrawiamy
Redakcja
ps. z okazji zbliżającego się Nowego Roku życzymy niektórym więcej obiektywizmu

 
30-12-05 12:33  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
kari   

Co nie zmienia faktu o komiczności całej sytuacji :-)
----------------------------------------------------------------------

 
30-12-05 12:44  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo Haliński byłoby trochę bardziej obiektywnie wiarygodne w swoich zapewnieniach, gdyby wydało wreszcie Iła-2, którego zapowiedziało jak tylko WAK i Answer zapowiedziały swoje.
Z okazji nadchodzącego Nowego Roku, życzę wszystkim wydawnictwom wielu zrealizowanych projektów.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
30-12-05 12:44  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Fajosko chyba sobie takiego kupie:] Podoba mi sie ale 1500 elemetów bedzie zabawa!!! ;)

 
30-12-05 12:47  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Nie dublami wykancza sie konkurencje, tylko jakoscia. To fakt znany nie tylko w modelarstwie. Podrabianie, "piratowanie" i inne malo czyste praktyki moga dzialac, ale na krotka mete. Podrobka, czy powielenie czegos jest grozne dla konkurencji tylko wtedy, gdy jest lepsze JAKOSCIOWO. W przypadku AH nie ma mowy o piratowaniu, a powielanie temtow dla mnie to bardzo odbra rzecz, bo kazdy moze sobie wybrac co mu odpowiada. A to, ze wiekszosci odpowiada JAKOSC, ktora oferuje AH nie moze byc przedmiotem dyskusji.

Co innego, gdyby AH wydawal "gnioty". Wtedy nikt by nawet tych modeli nie zauwazyl i nie podniecal sie nimi, a po kilku takich wydanych gniotach firma przestala by po prostu istniec. A ze istnieje i ma sie pewnie bardzo dobrze, swiadczy tylko o jakosci modeli AH, a nie o jakichs nieczystych praktykach.

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
30-12-05 12:58  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
kari   

cygielski, Ty mówisz o IL-e 2!
A co z zapowiadanym przez AH kilka ładnych lat temu MIG-iem 29 ?!
Może AH czeka aż "wywiad" doniesie, że Konkurencja robi przymiarki do wydania modelu i wtedy...uderzy z "grubej rury" ! :-)
----------------------------------------------------------------------------------

 
30-12-05 12:58  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Nikt nie mówi o piratowaniu, zwłaszcza w wydaniu AH. Po prostu wydawnictwa (mniejsza o to które) w oczywisty sposób podkradają sobie tematy (w zbieg okoliczności możnaby uwierzyć w przypadku 1-2 tematów, a nie 4 czy 5). Dla modelarzy to na krótką metę dobrze, bo jest w czym przebierać, ale jeśli wyeliminowałoby to kilku graczy z rynku, wybór dostępnych modeli bardzo szybko by się skurczył.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
30-12-05 13:00  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Hook6   

 

Nie zgodze się z Tobą Piter. Te dwa Dauntlessy sa jednak chyba adresowane do nieco innych modelarzy - mam na myśli tych mniej i bardziej zaawanowanych. Jakość obydwu może być wysoka w równym stopniu. Nikt niedośwadczony i przy zdrowych zmysłach nie porwie się na model AH - to chyba logiczne. Kupi cos bardziej prostego i produkt ten - niezależnie od stopnia skomplikowania - jeśli tylko będzie dobrze sklejalny i nie sprawi trudności, będzie również produktem wysokiej jakości. Powielanie tematów to moze i dobra rzecz (choć moim zdaniem nie), bo jak piszesz każdy ma prawo wyboru.
Pod warunkiem ze chce się w ogóle kupić Dauntlessa. Bo jak ktoś nie chce to trudno mówić o wyborze. Przekonaj go wtedy ze ma fajnie.

--

 
30-12-05 13:10  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
pepo ciufakers   

jesttttttttttttttttt!!!!
wkoncu
czekałem na niego 11 lat(czyli od poczatku mej kariery kartonowej :) )[tego z mm nawet nie ruszałem]
i juz bedzie, superrr, swietnie, poprostu genialnie
jeszcze tylko devastator i haldiver(dac palec to wezmą ręke;) ) i bedzie cudownie
cena wysoka ale -trudno sie mowi (tyle lat czekania:) )

 
30-12-05 13:12  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

No w sumie masz racje Hook6. Jakosc moze byc ta sama ale w innym rozumieniu tego slowa.
Ale to swiadczy dodatkowo o korzysciach plynacych dla modelarzy z faktu dublowania sie temtow. Jedni, bardziej doswiadczeni kupia model AH, drudzy mniej doswiadczeni kupia model Answera. Modele dla wszystkich!

To wrecz nie konkurencja tylko sliczne uzupelnianie sie roznych firm w branzy! Czysta sielanka! Nic tylko sie cieszyc:)

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
30-12-05 13:18  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Dauntless - pysznie - pewno kupię oba...

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
30-12-05 13:40  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Panie Andrzeju, fakt, że powiesiliście na forum zapowiedź o niczym nie świadczy. Dwa tygodnie temu miałem przyjemnośc oglądać projekt pana Grzelczaka, który jak sądzę nie pojawił się z poranną pocztą, więc dla mnie Answerowski był pierwszy. Koniec i kropka. A tak nawiasem mówiąc to słyszałem również, że trzeba się spieszyć, bo ktoś szykuje dubla ....teraz już wiadomo że AH.

--

 
30-12-05 13:44  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM


Ale jaja!
Ale nie kłóćcie się , który lepszy tańszy itd...
Proszę!
Ja powiem , że modele Answer zaczynają stanowić konkurencję coraz twardszą...
Tak , czy owak gratuluję obu wydawcom!
A jakby ktoś chciał się przenieść w stosowną atmosferę walk na Pacyfiku ( uwzględniając w/w samolot) , to gorąco polecam książkę:
"Amerykańskie lotnictwo pokładowe 1941-1942"
Autorzy - Waldemar Pajdosz i Krzysztof Zalewski.
Wydawnictwo LAMPART (ja mam przed soba wydanie I z 1996 roku.).
Książka naprawdę świetna , polecam raz jeszcze.
(Nie jest to drętwe wymienianie dat i miejsc! .)

--

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-12-05 13:58  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Mariusz, nie wydaje mi się by ktokolwiek się kłócił, na szczęście :) Mnie co prawda puszczają już trochę zaworki pary, gdyż mimo wszystkich zalet modeli ze Stegny ich "przypadkowa" zbieżność przestała mi się podobać.
Fakt, mam większy wybór , tylko dlaczego tego samego "produktu" ? Orlikowy Val (Gomix) - Val AH ( identyczny) , Ił-y , teraz SBD. Nie podoba mi się to i już. To moje zupełnie prywatne odczucia. Później ktoś się dziwi, dlaczego rosną ceny - jak się sprzedaje tylko 30 % nakładu, bo jest dubelek, to cena musi być wyższa.

--

 
30-12-05 14:00  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

No i oczywiście dołączam się do Noworocznych życzeń ! :)

--

 
30-12-05 14:08  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Wydawn. A.Haliński 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


cytat---> "(...)Dwa tygodnie temu miałem przyjemnośc oglądać projekt pana Grzelczaka, który jak sądzę nie pojawił się z poranną pocztą, więc dla mnie Answerowski był pierwszy. Koniec i kropka.(..)"

No cóż... Nic dodać nic ująć takiej logice.

Redakcja

 
30-12-05 14:11  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Gotowy projekt ! Jak sądzę nie powstał dzień wcześniej.

Zresztą, pasuję w dalszej dyskusji, nie mój interes. Życzę Wszystkim wydawcom 100% sprzedawalnych nakładów.
--




Post zmieniony (30-12-05 14:14)

 
30-12-05 14:26  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Maniur 

 

Dla podsycenia atmosfery podaję link do modelu naszego forumowego kolegi Jarskiego - zobaczcie co można wycisnąć z wydania MM

 
30-12-05 14:58  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kiepsko, ze ceny AH sa coraz wyzsze ale nie ma sie co przejmowac bo Answer dogania jakoscia modele AH a cene ma atrakcyjniejsza. Do jakiegos czasu kupowalem modeleAH po dwie sztuki wszystko co sie ukazywalo teraz kupuje tylko to co mi sie podoba a reszte z innych wydawnictw a zwlaszcza Answer.
W Nowym Roku zycze nizszych cen.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
30-12-05 15:17  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Seweryn 

 

Tylko znowu nadajecie na P. Halińskiego a Answer jest OK tylko że po pierwsze Pan Haliński zapowiedział pierwszy a po drugie na jego stronie są fotki surówki, a podejrzewam że w dwa tygodnie tego nie zrobił.

--
Seweryn

 
30-12-05 15:22  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
ESP   

tak jak wczesniej napisalem
jezeli mam dwa modele do wyboru to kupie od AH - dlaczego? bo wiem ze sie nie zawiode - a cena nie gra dla mnie roli :P
konkurencja mnie tylko moze zrazic powielajac pomysly niz przyciagnac do siebie...

--
Le Coureur 1776 (Shipyard) - 5%
HMS Alert 1777 (Shipyard) - 100%
Yukikaze (AH 3/2003) - 100%
P-51C Mustang III (AH 3/2006) - 100%
Messerschmitt Bf109F-4 (AH 4/2005) - 100%

 
30-12-05 15:45  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

a najgorzej mają uzależnieni, bo muszą kupić oba...cena

 
30-12-05 16:34  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

car napisał:
>a najgorzej mają uzależnieni, bo muszą kupić oba...cena

To ja mam dobrze, nie podoba mi sie ten samolot, więc ani hal ani answer na mnie nie zarobią;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
30-12-05 16:43  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

A ja dalej twierdzę, że konkurencja na rynku wydawniczym, to rzecz normalna. Przyprawia o ból głowy wydawców. A mnie, prostego klienta, co najwyżej o ból głowy przyprawić może konieczność wyboru. Nie mam rozterek dotyczących podkradania pomysłów, rynku, opracowań, spiskowej teorii dziejów...... I tak kupię to, co mi się spodoba.
A że ja QŃ, a nie osiołek, więc mam nadzieję, że u żłobu nie padnę z głodu...... ;-)))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
30-12-05 16:47  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Tobie QN'iu to i tak najlepiej własne rękodzieło wychodzi, a więc z punktu widzenia wydawcy modeli jesteś mało perspektywicznym klientem ;-))

A tak na marginesie, zabierasz Konigstigerka na QWKAK??

Pozdr.

Yaris



Post zmieniony (30-12-05 16:47)

 
30-12-05 16:53  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
TAGEZ222   

Dublowanie, podkradanie i wykanczanie się wydawnictw nawzajem, a może AH ma kilkanaście gotowych lub prawie gotowych projektów modeli i może tylko wydaje kiedy chce ,a to już inna sprawa tz przypadkowości ich równoczesnego ukazania się .
Ceny faktycznie dość wysokie ciekawe co sie na to składa ,może amortyzacja sprzetu i oprogramowania jak sie wróci ich koszt ,może spadną ceny ?

--
Karton na wieki.

 
30-12-05 16:55  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Zabieram, razem z P-40. Juz czekają na spotkanie w pracy (zawsze stamtąd jeżdżę).
A co do perspektywicznoći jako klienta, to moja poczekalnia ma już jakieś 75 cm wysokości :)))
Zresztą samemu robię tylko pancerkę, bo kanciata. Resztę robię z wycinanek. Żaden ze mnie projektant.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
30-12-05 16:55  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wisa, "sięgaj tam, gdzie wzrok nie sięga..."



PS na przyszłość o modelu Answer nie pisz proszę w wątku o modelu AH.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
30-12-05 17:17  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a ja mam tylko nadzieje ze przerysowywanie komputerowe oryginalu pana Grzelczaka nie zakonczy sie katastrofa.......

--
Pozdrawiam !

 
30-12-05 17:40  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

bo na widok Dauntless od Hala opadła mi szczęka........ te modele staja sie bardziej szczegolowe od plastikow Hasagawy:)

--
Pozdrawiam !

 
30-12-05 17:46  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Muszę....To następna zapowiedź HAL-a i znowu źle. Nikt nie ma wyłączności na określony model. Nikt z nas nie zna prawdy w 100% i ferowanie wyroków jest troszkę dziwne. Dziwne o tyle, że to inni gonią HAL-a. To, że kilku wydawców wyda to samo, to nie problem, ale przypinanie komuś łatki plagiatora zaczyna już być problemem.
Chodzi o odpowiedzialność za słowa i godzenie w czyjeś dobre imię. Z tym z kolei ja zgodzić się nie mogę.
Teraz fakty.
U HAL-a najpierw jest dokumentacja, surówka i kiedy wszystko jest OK "robi się" wycinankę. Przed Świętami rozmawiałem z Marcinem G., który mi powiedział, że ma już prawie skończoną surówkę pewnego modelu. "Sypnął"tylko, że bedzie to zaskoczenie i nie skłamał. Teraz wiem o czym była mowa. Dla mnie np. drogi Randarze to HAL był pierwszy, a nie Answer, ale przecież z tego powodu nie skoczymy sobie do oczu, bo fajny z Ciebie gość i tak naprawdę dla nas modelarzy, to nie ma najmniejszego znaczenia.
Co więcej - myślę, że takich "zbiegów okoliczności" jeszcze trochę będzie , a wiedzą to wspomniane wcześniej wydawnictwa i im to pozostawmy- nie mieszajmy. Pogadajmy o modelach....;-)

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
30-12-05 18:37  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Dyzio -zgadzam się z Tobą w większości tego co napisałeś.

Nie mam spiskowej teorii dziejów, choć na prawdę wiele ostatnich "wypadków" mnie do niej zbliża.
Nie zamierzałem również nikogo oczerniać, zaznaczyłem , że nie mam osobistych urazów do Pana Andrzeja. Jeśli przekroczyłem granicę dobrego smaku a nie zauważyłem tego, przepraszam. Po prostu mnie, jako potencjalnemu klientowi , który chciałby, by wiele wydawnictw istniało jednocześnie ( zauważmy, że każde ma swoją specyfikę, sposób wydawania modeli, uszczegółowienie większe lub mniejsze) polityka Pana Andrzeja bardzo się nie podoba.
Życzę szczerze stajni "AH" stu-procentowo sklejalnych i w pełni sprzedawalnych modeli , lecz dlaczego są to tematy, które w tym samym czasie ukazują się gdzie indziej ? Myślę, że dla nas modelarzy, tylko po części jest to korzystne. Fakt, mamy wybór, ale może się okazać że następnych modeli z mniej zamożnego i mniej wytrzymałego na walkę na naszym słabym rynku wydawnictwa może już nie być. A zależy mi, by istniał i działał Angraf, WAK, Orlik,Frytkowy Quandt czy inne, których nie wymieniłem. To że AH wypuszcza najbardziej uszczegółowione modele, chyba nikt pod wątpliwość nie poddaje. Towar z najwyższej półeczki. Ale gdy "wystawia" się taki sam model w czasie, gdy inny chciałby sprzedać swój, to mi się nie podoba. I dlatego się odezwałem. I tylko dlatego. Nie jestem stroną w żadnej kłótni i nie chcę być. Nie po to zajmuję się swoim hobby, by się denerwować ;-)
SNAFU :)

pozdrawiam

randar, który czasem coś napisze, jak go w boczek ukłuje

PS Zgodnie z teorią "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" dodam coś jeszcze od siebie. Gdybym nie wiedział o Answerowym Dauntlessie, wogóle bym się nie odezwał, i faktycznie potraktowałbym tą sytuację jako zbieg okoliczności lub nawet bym się dziwił KF-owi , że daje zapowiedź modelu PO wydawnictwie AH. Ale wiedziałem o tym modelu, i to już zmienia postać rzeczy, patrząc z "mojej" strony ...

--




Post zmieniony (30-12-05 18:42)

 
30-12-05 18:58  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Jodaxx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja na pewno kupie Dauntlessa z AH (pomimo ze nie uskarzam sie na nadmiar pieniedzy), tego z Answera nawet nie mam zamiaru ogladac. Mam takie prawo:)

W którym z modeli sa zle zaprojektowane luki podwozia glownego, w obu modelach sa rone?

Pozdrawiam
Mariusz

 
30-12-05 19:14  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Jodaxx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chyba tak na prawde ten model z Answeru to kit na kolkach. Dlaczego na ich stronie nie ma zadnej wzmianki o zaplanowanym wydaniu.

Pozdrawiam
Mariusz

 
30-12-05 19:33  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
kari   

Kaczka, nie ma tam wzmianki (na tej stronie) bo to spontaniczna decyzja Wydawcy!!!
HOWK !!!
-------------------------------------------------------------------------

 
30-12-05 19:41  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Jodaxx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

:)

P.S. Ciekawe skad zdjecie skrzydla:)

 
30-12-05 19:56  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Informacji na naszej stronie o Dauntlessie a także o innych zapowiedziach, które również NIE SĄ spontaninczną decyzją /Ła7 czy Kikka/ nie ma, bo jak to ostatnio mamy w zwyczaju, wykonujemy ukłon w stronę forumowiczów, zdradzając Wam pierwszym nasze plany.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
30-12-05 19:58  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Trza przyznać, surówka Halińskiego rzeczywiście dech w piersi zatyka.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024