FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
30-01-06 10:28  Dwie epoki modelarstwa kartonowego
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Cześć!
Spotkanie w Gdańsku -Osowie dalo mi szanse na spojrzenie jakiego kroku milowego dokonało modelarstwo kartonowe.Doskonale się złożyło ,że stanęły koło siebie dwa modele z tego samego wydawnictwa. Aby móc porownac dwa Hummele,bo one będą podstawą do porównań musiałem złamać swoje wcześniejsze postanowienie i odkurzyć z domowego cienia opracowanie sprzed lat.Wiedziałem,że kiedys do niego wrócę i poddam go waloryzacji,by mogł ujrzec światło dzienne.Dziś będzie musial pełnic jednak rolę kopciucha ;-).
Myślę,że zbyt wiele słow lepiej zastąpić fotkami
widok ogólny

Tu warto zwrocic uwagę na różnicę wysokosci i pięknie opracowane od podstaw i cięte laserem gąsienice Robina.W starym opracowaniu bład polegający na odwroceniu płyty pionowej i ukośnej

jedyna przewaga starego modelu- koło napędowe choc trochę blizsze oryginalowi.Warto by to poprawić przy wznowieniu wydania lub może załącznik free do pobrania ze strony Modelika!?


Tu najbardziej widać postęp jaki dokonał się w kartonówkach.

Przod działa również doskonale zdetalizowany. :-)

Ostatnie zdjęcie pokazuje różnice dlugosci modeli i wysokości na poziomie błotników.
W podsumowaniu można bić tylko brawa dla takich firm jak Modelik Pana Janusza Olesia,które stale podnoszą jakość opracowań ku naszej uciesze.Jeśli do tego osoby waloryzujące pancerkę dołożą elementy cięte laserem i blaszki fototrawione to karton dogoni niektóre opracowania z plastiku .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
30-01-06 10:52  Re: Dwie epoki modelarstwa kartonowego
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

No nie da sie ukryc ze postep jest znaczacy. Zreszta mysle ze do porownania mozna by wziac dowolne dwa modele tego samego pojazdu, samolotu lub okretu- jeden "dzisiejszy" i drugi sprzed paru lat- mysle ze np. Missouri byloby rowniez doskonalym przykladem.- chocby kamuflaz tego niedawno wydanego przez GPM to niebo a ziemia w porownaniu z tym, co przed laty ukazalo sie nakladem tego samego producenta. Z drugiej strony jednakze, to przeciez postep uwidacznia sie w wielu dziedzinach, wiec nie widze powodu dla ktorego modelarstwo katonowe mialoby byc tutaj wyjatkiem:)
Pozdrawiam!!!

--

100 % karton!!!!!!!!!!

Post zmieniony (30-01-06 10:54)

 
30-01-06 11:00  Re: Dwie epoki modelarstwa kartonowego
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

hehe fajne porównianie - STARE WYDANIE vs. NOWE WYDANIE :-]

ale gdybyś to samo zrobił naprzykładzie innych firm i modeli to różnica byłaby jeszcze bardziej widoczna.... bo Modelik raczej nie dąży do maksymalnej detalizacji swoich modeli..... :-]

--
Pozdrawiam!
Michał

 
30-01-06 13:01  Re: Dwie epoki modelarstwa kartonowego
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Te gąsieniczki to produkcja Draf Model?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
30-01-06 13:38  Re: Dwie epoki modelarstwa kartonowego
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Michał -to nie wydawca decyduje o detalizacji modeli tylko projektant , np. Agassiz Dymitryja -przepiekna robota.Modelik mógłby sie tylko pokusić o lepszą jakość szaty graficznej samego już modelu jak dla mnie są pewne błędy w Agassizie -dwa odcienie szarości pokładu itp.
Wracając do tematu to dobrze że model jest maksymalnie zdetalizowany, wcześniej nie można było nawet takich drobnych detali wyrysować rapitografem. A teraz komp wyrysuje wszystko problem ma tylko modelarz czy to wytnie ,uformuje i na koniec czy to sklei.Ale nie musi kleić modelu o dużej skali detalizacji i o trudnej sklejalności.
To normalne że w dobie kompów modele sa lepiej wydane i opracowane.

 
30-01-06 14:51  Re: Dwie epoki modelarstwa kartonowego
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Demon ,gąsienice zaprojektował wykonawca Hummela,chyba w corelu,a nastepnie znajomy wyciął elementy laserem.

Michał,czy gdybys porownał np starego Pz III i nowego z GPM to różnica jest aż tak wielka?
Pewnie ,nowy ma wnętrze i ślady eksploatacji,ale w przypadku waloryzacji własnej to te malunki nie mają znaczenia.A jak skleja się wnętrze Stug`a A to możemy poczytać w relacji Andrzeja S .Co innego King Tiger GPM-u.Byl to chyba pierwszy model wyznaczający kierunek i rozpoczynający nowy etap w kartonówkach.
W przypadku hummela dla mnie ilosc detali jest wystarczająca.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
30-01-06 17:50  Re: Dwie epoki modelarstwa kartonowego
paulusx 

 

Przez ostatnie 10 lat postęp był bardzo duży, obecnie modele są na takim poziomie, że rozwój ich jakości mocno zwalnia, ale i tak jestem bardzo ciekaw co nam będą prezentować wydawnictwa za kolejne 10 lat...

 
30-01-06 18:50  Re: Dwie epoki modelarstwa kartonowego
TAGEZ222   

Czy aby na pewno jest to dwie epoki . Modele tz przed-komputerowe podzielimy na wczesne z lat 50 i pózniejsze .
Czy widział ktoś modele kartonowe wydawane w czasie II wojny ?

--
Karton na wieki.

 
31-01-06 10:06  Re: Dwie epoki modelarstwa kartonowego
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Widać na tym przykładzie, jaki jest skok jakościowy w modelarstwie. Jednak róznice wynikają z tego, że kiedyś nie było dostępu do takich planow, jakie by sobie życzył projektant. Dziś wystarczy kupić książkę, kliknąć do internetu i się ma plan. Ale nalezy przyznać, że wtedy te modele były rarytasem, chętnie robione przez "młodzież modelarską". Ale nie ma juz odwrotu i modele będą coraz lepsze, wierniejsze, bardziej skomplikowane.

--
gienek

 
31-01-06 23:26  Re: Dwie epoki modelarstwa kartonowego
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Piotrze!! Ale zabiłeś mi klina tym porównaniem!!!!. Mam ten stary model jeszcze czekajacy na zmianę statusu z 2D na 3D więc sądziłem, że nie ma sensu kupować nowego skoro zawsze robię i tak pełną waloryzację. Ale jeżeli są takie drastyczne różnice w wymiarach to chyba będę musiał to zrobić.. :- (
Czym może być to spowodowane w projekcie???? Przecież przeliczenie faktycznych, głównych wymiarów na skalę 1:25 nie sprawia trudności nawet czwartoklasistom ????
Ale podobny problem stwierdziłem z Tygrysami z MM i GPM oraz Sturmtigerem mierząc samą wannę kadłuba.
Zamierzam równocześnie robić te 2 sztuki tak jak wcześniej np. Pzkpfw IV E i H oraz Brumbara czy T-34 i SU-85 i który w takim razie przyjąć jako wzorzec- Tygrysa GPM, Tygrysa MM. czy Sturmtigera???????? Czy też jednemu przycinać te mm mniej a drugiemu więcej wg. własnych obliczeń??????

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024