FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
28-02-06 11:21  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
kari   

Witaj BERP!
Pan J. Wróbel często w swoich pracach jako napisy (nazwiska) pilotów umieszcza je jako ciekawostkę np. na okładce "Kampanii lotniczych" za sterami P-51D posadził capt. J."Jaro" Sparrow. :-) tłumaczyć nie trzeba.
Trzeba za to trochę popatrzeć na Jego "malunki" i zobaczyć to czego nie dostrzega się na pierwszy "rzut oka" :-). Przykłady można mnożyć.
Jak się dobrze przypatrzeć okładce AH F-14 z 2001 to dochodzimy do wniosku, że to ta sama okładka co AH F-14 z 1995r. tylko autor naniósł na jeta nowe malowanie "Wolf Pack".
Pozdrawiam.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
06-03-06 09:42  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam

Po małej przerwie powracam Powstają kolejne elementy, których łączenie zaczyna sprawiać troszkę kłopotów. Środki wlotów powietrza wykonywałem trzy razy :-) autor zalecił podklejenie ich tekturką 0,5 mm tak też zrobiłem, ale okazało się, że całość jest za sztywna i trudno poprawnie ukształtować przejście prostokąta w pierścień. Postanowiłem przerysować wszystko na zwykły karton, co ułatwiło formowanie tych elementów. Następna sprawa to pierścienie dysz silnika ich obwód jest większy niż to, czym mają być zamknięte musiałem przyciąć je 2,5 mm. Ostatnia sprawa to połączenie dwóch części poszycia spodniego w okolicach wnęk podwozia są tam takie charakterystyczne schodki, które moim zdaniem nie pasują do poszycia, z którym maja być sklejone. Troszkę pokombinowałem i udało się to wyeliminować bez widocznych śladów. Przeglądając inne relacje z budowy tego modelu dostrzegłem, że nie tylko u mnie wystąpił ten problem, więc chyba jest coś nie tak w tym miejscu. Oczywiście ciąg dalszy nastąpi, ale relacja naprawdę nabierze wolnego tępa w tym miesiącu :-) zachciało mi się drugich studiów i teraz trzeba je zakończyć a czasu bardzo mało :-)












Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
06-03-06 18:02  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
damdam 



Na Forum:
Galerie - 11
 

Noooooooooooo naprzód! Całość chętnie zobaczę. Powodzenia!

--
Kali kochać latać, grajcie w Sturmovika!!!!!!!!!!! Motoparalotnie są wszędzie.

 
06-03-06 18:30  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Nie dość że tak szybko to jeszcze tak ładnie... ja też tak chce :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
07-03-06 08:54  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Dziękować :-) dziękować :-)

Wczoraj z powodu braku czasu postanowiłem zająć się jakimś małym tematem :-) wybór padł na część nr 14 ( dwa małe trójkąty przy wnęce podwozia),która w żaden sposób nie pasowała do całości. Postanowiłem poprawić to odcinając odcinek na zgięciu w celu wklejenia nowego pasującego do poszycia i wnęki podwozia. Potrzebny kolor „pobrałem” z klapy hamulca aerodynamicznego, która wcześniej została wycięta do wersji ruchomej.



Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
08-03-06 10:31  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

W życiu modelarza jest zawsze taki dzień pod tytułem „ ….. o ja gdzie to jest ???”. Wczoraj postanowiłem wkleić drugą część nr 14, gdy nagle okazało się, że zwyczajnie jej nie mam. Przeszukałem wszystkie możliwe miejsca i pół pokoju i nic dopiero na koniec przyszło mi do głowy żeby sprawdzić „kolekcję” ścinek z F-14 myśli się nie :-)! Część odszukana poprawiona i wklejona. Z innej beczki :-) proszę o pomoc odnośnie części nr 8, 8a i 9, 9a nie mogę się zdecydować, albo jestem ograniczony gdzie jest góra a gdzie dół proszę o pomoc osoby, które posiadają to opracowanie i mają chwilkę żeby to sprawdzić (dwa ostatnie zdjęcia).






Pozdrawiam :-)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
08-03-06 20:32  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
kari   

Witaj BERP !
Niezła zagwozdka z tymi częściami. Muszę trochę poczaszkować. Jak coś wymyślę to dam znać.
Pozdrawiam.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
09-03-06 21:15  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
Sestus 

 

kurcze jak ja patrze co tu BERP wyczynia to poprostu brak mi słów i mam coraz większą ochote wyciągnąć swojego Tomcata z połeczki (niestety maturka) ale napewno gdy przyjdzie uprawniony dzień 19 Maja .. .gdy obudze sie przy świecącym przez okno słońcu ... wyciąne z półki to cudo i miejmy nadzieje (oczywiście spróbuje sie o to postarać) że wyjdzie mi cosik podobnego jeśli chodzi o strone estetyczną ... a dla BERPa przeogromne słwoa uznania ... :DDD

 
10-03-06 08:45  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Sestus dzięki i powodzenia na maturce :-) i nie dziękuj !!!!

Szczerze mówiąc to średnio jestem zadowolony z tego, co powstało do tej pory :-( wiem, wszystko wygląda i jest oki to prawda, ale spodziewałem się po sobie czegoś więcej. Na chwilę obecną zawiodłem chyba sam siebie no nic może następny model pozbawi mnie tych wątpliwości.

Czy da się zbudować F-14 bez szkieletu :-) ??? Pewnie powiecie, że nie :-).Zostały połączone kolejne elementy wcześniej przygotowane teraz już pozostało tylko umieścić to wszystko na właściwym miejscu, czyli szkielecie.







Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
10-03-06 10:12  Re: [Relacja] "Just do it" F-14 A Tomcat KA 1:33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Piotrek, nie jesteś zadowolony? No to ja idę "posprzątać", a modele na razie odłożę na półkę... ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024