FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
28-01-06 13:57  Re: [Technika] jak malować
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jacek - http://allegro.pl/show_item.php?item=82238626

a te 3 ostatne to nie aerografy tylko pistolety natryskowe...

--
Pozdrawiam!
Michał

 
28-01-06 14:13  Re: [Technika] jak malować
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Michał - wytłumacz mi - czym się różni aerograf od pistoletu natryskowego?

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
31-01-06 20:51  Re: [Technika] jak malować
_Grzecho_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Też się chcę dowiedzieć czym się różnią

 
03-02-06 00:35  Re: [Technika] jak malować
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Jak widać Michał nie kwapi się do odpowiedzi... czyżby niewygodne pytanie?

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
03-02-06 18:56  Re: [Technika] jak malować
nitsche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

..pytanie do SławkaB:: czy na ten wodorozcieńczalny lakier mozna dawać humbrole?
...........

 
03-02-06 20:14  Re: [Technika] jak malować
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Można dawać każdą farbkę nitro czy olejną pod warunkiem, że warstwa lakieru nie jest zbyt gruba i szklista (a nigdy się tak przecież modelu nie maluje). Ja tak jak Ci pisałem teraz nasączam karton tym rozcieńczonym wodnym lakierem akrylowym matowym, po wyschnięciu nakładam jakikolwiek podkład (nitro lub olejny) o barwie zbliżonej do bazowego koloru modelu. Następnie delikatnie szlifuję miejsca gdzie widać jeszcze ewentualne "włoski" celulozy z kartonu i dopiero maluję kolorem właściwym, następnie kamuflaż a na koniec elementy wyposażenia, bandaże kół itp. Na samym końcu zakładam pomalowane wcześniej metalową barwą gąsienice.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
03-02-06 20:38  Re: [Technika] jak malować
nitsche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

...u mnie to jest tak że mam istny patchwork: papier ksero, blok milimetrowy, karton, brystol i nie wiem co jeszcze, aż sie boje co mi z tego wyjdzie, każdy z tych materialow inaczej chłonie lakier a co gorsze po polakierowaniu ujawniają sie miejsca na które wylany został cylanopan.. a tak z innej beczki czym można rozcieńczć lakier nitrocellon?...

 
03-02-06 21:57  Re: [Technika] jak malować
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Rozpuszczalnikiem "nitro" jak w nazwie produktu.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
03-02-06 23:52  Re: [Technika] jak malować
nitsche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

.>Rozpuszczalnikiem "nitro" jak w nazwie produktu....
gdzie go mozna dostać?

 
04-02-06 00:24  Re: [Technika] jak malować
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Używam radzieckiego aerografu sprzed 15 lat i nie narzekam. Nie muszę uzyskiwać nim smug o grubości np 0,1mm bo takie w moich modelach kartonowych nie występują więc odpuszczam dalsze wydatki.
Co do techniki malowania - patrz np. relacja z budowy Takao. Całość posklejana i pryśnięta wstępnie, potem poprawki, zalewanie szpar i natrysk końcowy.
Warunek - jeden kolor. Gdyby był kamuflaż, robiłbym pewnie inaczej. Górne piętro nadbudówki np. pomaluję osobno, bo tam jest brązowy greting.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024