FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-01-06 17:48  Re: [Technika] jak malować
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Flesz, dzięki za rzeczowe wyjaśnienie, ale dołączę się jeszcze do pytania Demona: czym najlepiej zaimpregnować karton pod taką powłokę?

 
25-01-06 18:25  Re: [Technika] jak malować
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Ja zaś wszystkie swoje modele maluję w całości oczywiście bez założonych gąsienic podstawowym kolorem bazowym, później nanoszę kamuflaż a wszystkie detale jak bandaże kół, narzędzia, liny holownicze, paski,uchwyty,światła itp.precyzyjnie maluję już przyklejone do modelu czyli jakby trzecią warstwa farby. Karton zacząłem impregnowac przed malowaniem wodorozcieńczalnym lakierem bezbarwnym.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
25-01-06 19:59  Re: [Technika] jak malować
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Hej !

Ja maluje humbrolami.Dodaje troche oleju lnianego, żeby farba wolniej schła.Maluje metodą kropelkową, opisaną w relacji z budowy Tigera. Żadnych smug, zacieków...wsytarczy jedna warstwa.Idealnie kryje powierzchnie.

Przed malowaniem nasączam cześć BCG. Sprawdza sie lepiej niż superglut. Idealnie wygładza powierzchnie.

Podobnie jak QN staram sie malować jak najwięcej podzespołów ukończonych.

Pozdrawiam!

--

 
25-01-06 21:34  Re: [Technika] jak malować
nitsche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pytanie do SławkaB, cz ten lakier wodorozcieńczalny nie wpływa jakoś niekorzystnie na papier????

 
26-01-06 14:41  Re: [Technika] jak malować
urbek   

Cze!!!
I ja mam pytanko odnośnie malowania. Kiedyś któryś w forumowiczów to pisał ale nie moge tego wątku znaleźć. Jaki pędzel do jakiej farby?? Do jakiej farby z włosia naturalnego a do jakiej włosie sztuczne??

--
Pozdrawiam
urbek

 
26-01-06 18:28  Re: [Technika] jak malować
Maruda 

 

Może to ta relacja:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=4118&postdays=0&postorder=asc&start=20



Post zmieniony (26-01-06 18:32)

 
26-01-06 19:23  Re: [Technika] jak malować
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Kolego nitsche! Oczywiście trzeba uważać aby nie przedobrzyć i nie nalać na papier zbyt dużo bo może sie odkształcić. Ale delikatnie pociagając pędzelkiem lub spryskując aerografem to nie powoduje zmian. Można rzecz jasna używać także proponowanych przez Kolegów BCG, cyjanogluta, nitro czy innych ale te hydrolakiery akrylowe są bezrozpuszczalnikowe i maja tą ważną zaletę, że są ekologiczne (atest zagraniczny i PHZ) i (przepraszam za słowo) nie "śmierdzą" czyli ich nie czuć. A po wyschnieciu są niewrazliwe już na wilgoć.
Poza tym ja swoje modele sprzętu pancernego nauczony doświadczeniem sprzed ponad 30 lat kiedy pierwszy "Tygrys" po miesiacu od sklejenia zaczął wyglądać jak prawdziwy tygrys na głodówce czyli z zapadnietymi bokami :-)))) podklejam kilkoma warstwami papieru tak, że nie ma mowy o jakimkolwiek odkształceniu.
Życzę sukcesów!!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
27-01-06 13:10  Re: [Technika] jak malować
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Ja maluję akrylami i nie mam jakichś większych problemów z odkształcaniem papieru - klęję samoloty. Jeśli chodzi o malowanie pędzlem a aerografem to czywiście nie ma porównania, a jeśli ktoś nie ma aerografu i nie stać go na niego niech zrobi go sam... ja coprawda działam już teraz na kupnym, ale zaczynałem od własnej konstrukcji która właściwe dawała prawie takie same wyniki jak ten za który musiałem dać 150zł - kupiłem go tylko dlatego, że chciałem mieć coś bardziej profesjonalnego, a pieniądz się znalazły z wykonania na zlecenie makiety domku. Jeśli ktoś jest zainteresowany jak zrobić aerograf - służę pomocą.
Aha! co do kolejności malowania to myślę, że trzeba to samemu wyczuć, indywidualnie do każdego modelu. Po prostu przeanalizować sobie co i w którym momencie będziemy przyklejać i czy będzie wtedy dostęp do tego miejsca. Generalinie należałoby malować części (tym samym kolorem) po sklejeniu, a jeśli się różnią kolorami np. brązowa skóra na metalowym szarym fotelu powinna być malowana osobno i potem przyklejona. Ale należy też pamiętać o tym, że klejenie pomalowanych miejsc jest bardzo nie wskazane - farba często jest rozpuszczana klejem, części mogą odrywać sie razem z farbą. No i oczywiście ruchome części obowiązkowo malować osobno - całe sklejone zespoły np. kalpa włazu w czołgu, czy lotki w samolocie.
Tyle:)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
27-01-06 14:39  Re: [Technika] jak malować
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tak czytam i czytam i....................raczej się nie zdecyduję na malowanie modeli. Cięzki temat...

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
27-01-06 14:43  Re: [Technika] jak malować
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Nikt nie mówił, że będzie łatwo... ale za to jaki efekt końcowy:)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024