FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
30-12-05 20:09  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nigdy nie oceniam modelu zanim nie dostanę go w łapy. Mogę tylko podejrzewać szczegółowości modelu z AH na podstawie dotychczasowych. Z drugiej strony mam kilka modeli Answeru i mogę tylko powiedzieć, że nie odbiegają daleko od AH. Może są odrobinkę mniej szczegółowe, ale są świetne.
Cieszy mnie, że modele mają różną cenę, objętość, stopień zdetalizowania i malowanie.
Malowanie z Answeru jest trójbarwne i ajko takie może skusić wielu klientów.
Który kupię - nie wiem. W przypadku 109 kupiłem oba.
Rozumiem wypowiedzi i stosunek do tematu Randara, ale KACZKA:
"ten model z Answeru to kit na kolkach" to chyba zbyt drastyczna opinia, nie mająca pokrycia w dotychczas wydanych modelach.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
30-12-05 20:16  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ciekawe czy my pancerniacy doczekamy czasów, w których wydawnictwa będą się dublować w wydawaniu modeli pancernych/kolowych. Jest jeszcze tylko pięknych pojazdów do wydania.....

Najlepsze życzenia noworoczne dla forumowiczów i wydawców

--
Panther

 
30-12-05 20:19  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
kari   

QN, ja np oceniam model po całkowitym złożeniu. Często zdarza się, że wydruk jest bajeczny (na pierwszy rzut oka) a rozpoczęty model zaraz ląduje w kiblu i nie potrzebnie podnosi ciśnienie ;-]
-----------------------------------------------------------------------

 
30-12-05 20:48  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Hmmm...........
Kari, ostatni model z którym miałem poważne kłopoty i który mimo wszystko nie wyladował w koszu to FW-190 D-9 Z GPM. Mówię o tym w foliowej koszulce (rok 1991).
Sporo moich modeli wyladowało już w koszu, ale zwykle po kilku latach przestała mi odpowiadać jakość ich sklejenia przeze mnie.
Gdzie ty te buble kupujesz?
Od kilku ładnych lat nie spotkałem się z niesklejalnymi modelami (sklejam co prawda tylko II WŚ).

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
31-12-05 02:26  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Panowie - jaka konkurencja ?
Kiedy widzieliście 2 okręty (identyczne) jednocześnie wydane w różnych wydawnictwach ?
Na Answer proszę nie narzekać - to jedyne wydawnictwo, które systematycznie proponuje japońce, i to w świetnym wydaniu. AH - może i jest klasą, ale dochodził do tego stopniowo (Nachi oglądam kilka razy dziennie i nie mogę się zdecydować, ale to zabytek ;-)) i ma prawo ustalać ceny (są jakie są !!!), ale dlaczego zaniedbuje okrętowców ??? Jeden KG V nie czyni wiosny ;-))) - z mojej półki nic przez ostatni rok ;-(
Oczywiście życzę WSZYSTKIM wydawcom 100% powodzenia w nadchodzącym roku - i tak kupię to co chcę, a nie to co jest ;-)))

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
31-12-05 10:41  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jac. napisał:
> Kiedy widzieliście 2 okręty (identyczne) jednocześnie wydane w
> różnych wydawnictwach ?

A mogą być trzy identyczne okręty? Całkiem niedawno trzy identyczne modele niszczycieli eskortowych pływających pod polską banderą ukazały się na naszym rynku w bardzo krótkich odstępach czasowych.
A co do okrętów - a w sumie ich braku - to święta racja.

Pozdrawiam
Szczęśliwego Nowego Roku

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
31-12-05 11:22  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tera Misieuda - nie trzy identyczne modele polskich eskortowców, a CZTERY, ale nie identyczne, niestety...

ORP "KRAKOWIAK" - (malowanie na koniec 1944) Wyd. AH wraz z modelem "Jeremiah O'Brien";
ORP "KUJAWIAK" - Wyd. Answer
ORP "ŚLĄZAK" - Wyd. Quest
ORP "KRAKOWIAK" - Wyda. Quest (malowanie inne niż z AH, na początek 1944r).

Daleko wszystkim do identyczności.

--
MacGregor

 
31-12-05 11:41  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W kwestii "Dauntlessa", to czy pamiętacie KTO całkiem niedawno prorokował wysyp tych maszyn? Słowo staje się ciałem...
Osobiście cieszę się z tych dwóch modeli - każdy w innym malowaniu, innego autora - do wyboru! Ponieważ zawsze uwielbiałem ten samolot, na pewno kupię obydwa. Cena tego z AH straszliwie bolesna. Ale ceny wszystkiego wokół nas stają się z dnia na dzień niezauważalnie bardzo bolesne...
Co do palmy pierwszeństwa, to nie mnie oceniać, ale wiem jedno, ponieważ znam osobiście T.Grzelczaka i wiem, że model SBD jego autorstwa był opracowany kilka ładnych lat temu i z niewiadomych przyczyn do tej pory nie został wydany...

--
MacGregor

 
01-01-06 18:29  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
OzzY 

 

nawiaze jescze raz do "palmy pierwszenstwa".... bo widze, ze niktórzy maja klopoty z logika a sa mistrzami w naginaniu rzeczywistosci... otóż - piewrszy bedzie ten model ktory piewrwszy bedzie do odebrania z kisku, czy z wysylki... czyli fizycznie , nie wirtualnie, dostepny w sprzedarzy normalnymi kanałami dystrybucji...

cala reszta to gadanie co bylo pierwsze kura czy jajo.... powodzenia

 
01-01-06 18:48  Re: [Zapowiedź] AH-SBD-3 Dauntless
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A Spitfire czy Mustanga to i Italeri wypuściła, i Revell, i Hasegava, i ICM, i Tamiya i jeszcze kilka innych firm - ci plastikowcy to mają jednak gorzej niz kartonowcy.

--

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

Post zmieniony (01-01-06 18:49)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024