FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
03-08-06 12:31  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Sys! Pokropienie wodą święconą by się przydało, może mniej mięsa by przy robocie latało ;-)
Fulcrum3! Co do pomocników , to niestety mięso wszystkich odstraszyło ;-)))
Mariusz ! "To" da się zobaczyć w Skawinie, rok temu przywiozłem rufową nadbudówkę, w tym mogę dziobową. Myślę, że o ile przyjedziesz , to się trochę rozczarujesz, pisałem już wiele razy, że na zdjęciach wygląda nieco lepiej.

 
06-08-06 22:32  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Po analizie zdjęć pomostu sygnałowego, zerwałem ożebrowanie pomostu i zrobiłem je od nowa. Obecne też mi do końca nie pasuje ale każde źródło pokazuje nieco inaczej, więc i obecne nie jest idealne.
Wymordowałem zasadniczą część lunet tj. podstawy i podnoszone wysięgniki w pozycji lekko wysuniętej, stąd wystają ponad obrzeże pomostu. Dojdą korby wysięgników i same lunetki czyli największy drobiazg.

Ukończyłem podpory sponsonów które są takie jak na zdjęciu w monografii czyli z dwoma słupkami i nietypowym kształtem podpory. Podobnie jak w wielu innych miejscach ani wycinanka ani plany nie pokazują właściwego kształtu i przede wszystkim pokazują tylko jeden centralnie położony słupek.

 
08-08-06 08:42  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
pietrucha   

 
08-08-06 10:06  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
pietrucha   

MCześć jhradca.Mam pytanko.Jakiego papierku ściernego użyłeś do szlifu nasączonego papieru lakierem lub klejem a jakiego do szlifu?



Krzys
Posty podwójne oraz niezwiązane z relacją zostały usunięte. Zainteresowany otrzymuje ostrzeżenie!

 
08-08-06 10:47  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Pietrucha!
Wstępne szlifowanie kartonu czy tektury nasączonych cyjanoakrylowym klejem, wykonuję papierem o grubości 280-400 w zależności od tego jak nierówna jest powierzchnia. Po wstępnym malowaniu, które ujawnia wszystkie nierówności szlifuję papierem o grubości 600-1000.

 
03-09-06 16:25  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ponowna dłuższa przerwa to efekt popsucia mi się kolejno dwóch aparatów. Spróbowałem zrobić zatem zdjęcia aparatem w dyktatofonie o rodzielczości 320X240 wspomaganym lupą. Efekt tych prób nie poraża ale coś widać.

 
03-09-06 18:12  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

A cóż to za maszyneria??
Gorący apel - jednogroszówka! Ktoś pomyśli, że to ma np. pół metra.

A jak nie - to chociaż napisz, jaką średnicę mają te pokrętła.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
03-09-06 18:20  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

gdyby połozył tam jednogroszówke to by zasłoniła soba cały element

--


 
03-09-06 19:25  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Batonus, Fulcrum3! Poprawię się i następnym razem dam jednogroszówkę. Pokrętła mają 2 mm średnicy zewnętrznej, czyli środek ma ok 1,5 bo drut ma ok. 0,3 na obwodzie a szprychy ok. 0,2mm. Zabrały mi masę zdrowia ale dzięki nim 12 pokręteł na wentylatorach, które mają większą średnicę to będzie pikuś.

Maszyneria to panel sterowania lunetami, (nie jest jeszcze skończony -tak jak lunety) i chyba w ogóle służył do sterowania ogniem artylerii. To z tego panelu, który jest połączony z lunetami poprzez przekładnie idące po powierzchni pomostu sygnałowego , unosiły się lunety do pozycji roboczej, natomiast widoczne na zdjęciu korbki służyły chyba do precyzyjnego ustawiania (i/lub obracania). Panel ma 23 mm szerokości i 15 mm wysokości.

Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

Post zmieniony (03-09-06 19:26)

 
04-09-06 07:45  Re: Wicher 1:100 cz.2 relacji
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

To już wiesz, co a walkę stoczyłem przy Simsie. Tyle że u mnie druty miały odpowiednio 0,2 i 0,1 mm ;-))) Średnica kółek też 3 mm. Z tego co widzę, tez są klejone na zakładkę. Ciężko to zrobić inaczej, jeśli nie chce się doświadczyć innych stanów świadomości :)))

Piękna robota. Ciekaw jestem, kiedy to zobaczę na żywo, bo mam nadzieję, że kiedyś będę miał okazję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024