FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 
15-02-06 21:58  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
piotrkt 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 1


 - 5

Piękna i czysta robota, nic tylko patrzeć i podziwiać...

 
17-02-06 00:15  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

To jeszcze takie dwie fotki:

Pewien etap budowy modelu został zakończony.
Zostały "tylko" kabina, podwozie i uzbrojenie... szykuje się praca z małymi detalami, co znacznie zwolni budowę.

Dziękuję wszystkim za kibicowanie, miłe słowa oraz uwagi. Nie ukrywam, że mi bardzo pomagają i dopingują w zmaganiach z tym MODELEM.

--

Pozdrawiam


Post zmieniony (17-02-06 00:16)

 
19-02-06 14:38  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Przyszła pora na dłuuuuuuugo odwlekaną kabinę. Jak to mówią: co się odwlecze to nie uciecze :)
Zacząłem od ramy wiatrochronu. Lusterka wsteczne zrobiłem ze srebrnej folii samoprzylepnej. Tyle nawojowałem przez dwa wieczory:

Tak sobie myślałem, żeby zrobić otwartą kabinę... ale po sklejeniu ramy uświadomiłem sobie że osłona kabiny jest zaprojektowana do zrobienia jej w pozycji zamkniętej.
Oglądałem zdjęcia kabiny miga i brakowało mi na nich lusterek wstecznych ...okazało się że są one na ramie osłony podnoszonej. Jak widać, w modelu ta część jest wspólna dla wiatrochronu i owiewki (gdzie należy je przykleić). Jak by ktoś chciał robić otwartą kabinę to musi wcześniej porozcinać odpowiednie części. W moim przypadku to już musztarda po obiedzie.

Ten wątek już trochę długo się ładuje, więc chyba przyszła pora na II część :)

--

Pozdrawiam


Post zmieniony (19-02-06 14:52)

 
19-02-06 17:58  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Pedant !

P.S. to one latały na wstecznym? :-D

--
Tygrys i Halny

 
03-03-06 10:59  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Wymęczyłem w końcu usterzenie pionowe.


Bardzo powoli idzie mi kabina pilota. Ma sporo części, a w dodatku instrukcja jest taka, że dużo się trzeba domyślać jak daną część uformoawć, potem wkleić i w jakiej kolejności. Ale o to właśnie chodzi w tej zabawie :) lubie najpierw sobie np. dwa dni pogłówkować i potem w 15 minut skleić tą częścć :)
Narazie tyle w kabinie się pojawiło:


--
Pozdrawiam

 
03-03-06 11:36  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Witam. Mam pytanie dotyczące lustereczek w owiewce.Gdzie taką folię można kupić - nazwa , firma.
Pozdrawiam

 
03-03-06 15:44  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jacku, moją folię kupiłem dawno temu (z 8 lat) w sklepie papierniczym (w Słupsku), była sprzedawana na mb z rulonu. Nazwy i firmy nie pamiętam. Myslę, że można takie rzeczy kupić właśnie w sklepach papierniczych lub dla plastyków.

--
Pozdrawiam

 
03-03-06 17:45  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Dzięki za wyjaśnienie.

 
03-03-06 18:30  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Piekny model, ladna robota.Teraz pukam sie w glowe ze taki model sprzedalem,ale ma wyjsc nowy,kupie na pewno , bledy powinno sie robic tylko raz!! Ten pomysl z kalkomania niebyl chyba taki chybiony? , wyglada to calkiem ladnie .Pozdrawiam OGGO .

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
03-03-06 22:44  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Pomysł z kalkomanią do modelu kartonowego okazał się naprawdę bardzo dobry. Wygląda super, zwłaszcza napisy eksploatacyjne.
Zastanawiałem się jak kalkomania zda egzamin w modelu kartonowym. Początkowo miałem obawy, pierwszy raz mam do czynienia z takim przypadkiem. Oczywistym było to, że model trzeba było polakierować. Na dwie warstwy lakieru humbrola nakleiłem kalkomanie. Po pewnym czasie zaczęły odchodzić. Więc pomalowałem je lakierem, tak że lakier wszedł pod nie. To było to. Kolory są bardziej "soczyste" i kalki mocno siedzą na modelu.

A model "miażdży". Myśle, że spokojnie można stwierdzić, że jest to jeden z najlepszych modeli kartonowych jakie powstały, jednym słowem ABSOLUT.

--

Pozdrawiam


Post zmieniony (03-03-06 22:46)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024