FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-11-05 21:36  [relacja] Mig-29 Design 1:33 część I
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam Wszystkich i zapraszam na relację z budowy Miga-29.
Miał być Mig-25 z HM, ale jest Designowska dwudziestka dziewiątka :)
Model z Design trafił w moje ręce zaraz po tym jak się ukazał, a było to już dawno (z 10 może 12 lat temu ??), tata mi kupił bo myślał że go odrazu skleje. Wystraszyły mnie wtedy napisy na okładce (800 elementów, 1 miejsce w konkursie ) i zagmantwane i niepojęte wtedy dla mnie rysunki montażowe.
Jedyne do czego można się doczepić w tym modelu to odstająca od dzisiejszych standardów jakość druku, a cała reszta to I liga kartonowa
Okładka:

Oto pierwsze fotki z budowy:

Nie wyszło mi łączenie segmentów tak idealnie gładko i płynnie, na zdjęciach oczywiście jest to wyolbrzymione, w rzeczywistości wygląda o wiele lepiej, choć do doskonałości daleko. Miałem trudności z ukształtowaniem krawędzi natarcia poszczególnych segmentów przez ten łamiący się karton. Kiedyś na podobnym wydrukowany był P-38 Lightning z MM. Ten, na którym wydrukowany jest Mig jest oczywiście cieńszy i nie mechaty, ale podobnie się zachowuje, jest taki jakby "miękki", delikatnie się trzeba z nim obchodzić. Nie zwalam oczywiście całej winy na karton za taki stan rzeczy, bo mi też napewno umiejętności brak. Napewno znalazłby się ktoś kto by to zrobił lepiej )

--

Pozdrawiam


Post zmieniony (25-01-06 21:18)

 
30-11-05 22:07  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Nooo , gratuluję!
Zawsze chciałem zobaczyć jak się ten model skleja...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-11-05 22:59  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Jak ja lubię te współczesne maszyny, śledzę z uwagą i nie przeszkadzam ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
30-11-05 23:46  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

A ja proponuję patent wiele razy omawiany na forum: zwilż, nawet sliną, karton na krawędzi natarcia i potem formuj... Nie będzie żadnego załamania, a oklejka da sie b. łatwo kształtowac.



Post zmieniony (30-11-05 23:49)

 
30-11-05 23:59  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale i tak niezly odjazd! Sledze i dopinguje! Wytrwałości!

--
Pozdrawiam !

 
01-12-05 00:46  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

W takim razie kolejna porcja fotek Panowie :)
Szkielecik:

Strasznie mnie korciło żeby go choć trochę poszyciem okleić, no i nie wytrzymałem przed ukończeniem szkieletu kadłuba, ciekaw byłem bardzo jak pasuje, no i pasuje elegencko:

Okleiłem też przednią część z rozpędu i też pasuje jak poprzednia:

A tak spód wyszedł:

Ku memy zdziwieniu karton się bardzo dobrze dało formować, może tamte części co tak mi kichowato wyszły trafiły się na gorszym arkuszu?? nie wiem, ale tym razem nie mam uwag do kartonu.
Do przyklejenia oklejek do szkieletu użyłem kliju polimerowego, ponieważ można przez krótką chwilę dopsaować element jak już jest na miejscu, a poza tym daje stosunkowo twardą a zarazem elastyczną spoinę, a co najważniejsze przeźroczystą :) na butaprenie się bałem bo jak raz się cześć dotknie do drugiej powierzchni klejonej to kaplica :)
Zadowolony że tak fajnie poszło przyłożyłem sklejone sekcje do siebie:

...no właśnie ...i tu się zaczęły schody, będzie to ciężko ze sobą połaczyć bez utraty sporej ilości nerwów i żeby w miare dobrze się komponowało. Stykające się ze sobą części poszycia pasują ...ale po oklejeniu nimi szkieletów części przedniej i tylnej lekko się zdeformowały i żeby dobrze je ze sobą połączyć należało by w czasie schnięcia kleju docisnąć równomiernie na całym obwodzie, tylko jak??
Narazie sobie dałem spokój, na siłę nie będę się zmagał. Prześpie się z tym problemem i na spokojnie się wezmę do dalszej budowy :)

--

Pozdrawiam


Post zmieniony (04-12-05 15:20)

 
01-12-05 07:59  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Bracki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Ładny model, bardzo ładnie wykonanywany, kontynuuj :)

--

 
01-12-05 11:18  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć
Ostatnio obserwuje spore zainteresowanie tematyką współczesną, co nie ukrywam cieszy mnie bardzo jest, co oglądać, wyciągać wnioski i uczyć się. Temat Miga-29 przewija się wielokrotnie odnośnie wydania go na nowo, poprawienia istniejących wersji, itd. dlatego będę ze swojej strony pilnie śledził relację :-).

Mam pytanie czy opracowanie zalecało wykonanie tych sekcji osobno i sklejenie ich razem po oklejeniu poszyciem czy też sam zdecydowałeś się na taką kolejność ?
Miałem podobny problem w TU-22 i wybrnąłem z tego w ten sposób: sklejkę, która wystawała (u ciebie sekcja 2) nasączyłem glutem w celu usztywnienia a doklejana część (sekcja 1) została zwilżona i na wilgotno dopasowana do reszty. Wilgotna cześć ukształtowana do sztywnej części sklejki została na koniec wysuszona suszarką i tak ukształtowana wklejona na butapren. Butaprenu zapodałem sporo, co pozwoliło mi dociskać część na „raty” bez konieczności zrobienia tego równocześnie na całym obrysie. Nadmiar kleju został bez problemu „zwałkowany” z polimerem chyba się tak nie da. Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem Twój problem :-)

Osobiście PODZIWAIM osoby, które potrafią kleić polimerami ja nie potrafię sobie dać rady z tym tematem. Wszystko się jakoś ciągnie i mimo tego, że jest przeźroczysta spoina to i tak mi się gdzieś to świeci, błyszczy. Zawsze stosowałem butapren i nigdy nie miałem z nim problemu :-).

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
01-12-05 13:30  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

A tak z rozpędu:) to ładna relacja ładnego samolotu :)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
01-12-05 22:55  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

zaczynam nabierac ochoty na tego Miga .... swietna robota ! trzymam kciuki nadal!

--
Pozdrawiam !

 
01-12-05 23:02  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Moze to prorocza relacja :) i pan Halinski wreszcie zmusi sie do reedycji tego swietnego modelu, kiedy zobaczy jaki bedzie piekny ;) i ilu napali sie na niego... :P

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
02-12-05 12:15  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Przemek   

Wiem o czym Pan mówi, ja też mam P-38 od stryja. I właśnie mam kłopoty z jego sklejaniem.A co do miga to mi się podoba i życze udanej pracy.Pozdrawiam.

 
02-12-05 12:26  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

czad !!!

--
--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
02-12-05 13:55  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam,
Uporałem się z połączeniem przedniej i tylnej części kadłuba. Taki podział był przewidziany przez projektatna modelu i myśle że jest dobrze przemyślany.
Do połączenia obydwu sekcji zastosowałem dwa rodzaje kleju: butaprenu i kleju epoksydowego distal. Distalem skleiłem ze sobą wręgi, ponieważ po przyłożeniu do siebie poszczególnych sekcji wręgi nie stykały się idealnie i była między nimi szpara, więc distal załatwił tą sprawę idealnie, pozatym jest to złącze przenoszące siły czyli trzymające wszystko w kupie :) Butabrenu użyłem do sklejenia ze sobą tylko poszycia.
Montaż przebiegał tak, na wręgi nałożyłem distalu, na paski łączące poszycie sporo butaprenu, chwilkę odczekałem i złączyłem ze sobą. Distalu dałem dużo, bo po złączeniu sekcji rozlał się wewnątrz poszycia dodatkowo wzmacniając złącze tak że jest "hard as a rock" :) Kilka zdjęć:




No jak by Hal tak wydał reedycję tego modelu ..... :)

--

Pozdrawiam


Post zmieniony (02-12-05 14:28)

 
02-12-05 20:46  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Miałem nie przeszkadzać,nie znam tego modelu iinteresuje mnie w jakich on będzie barwach? Z "polskimi gwiazdami czy z ruskimi szachownicami"? ;-)))

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
02-12-05 21:11  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Thunder909 

 

wedlug originalnej kalkomani od Design ,bedzie ruski ,z gwiazdami.Chyba ze kolega go przemaluje ;-))

 
02-12-05 22:53  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

model będzie w barwach "fabrycznych" z pięknymi, rosyjskimi, czerwoniutkimi gwiazdami :))

--
Pozdrawiam

 
04-12-05 15:14  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam,
budowa powoli idzie do przodu, dokleiłem dźwigary skrzydeł, przy nasadzie wzmocnione zostały wstawkami z blachy stalowej (ocynk, co by nie rdzewiało :) ) :

od góry łączenie dźwigara ze szkieletem dodatkowo zalałem distalem.

Powoli oklejam sobie kadłub:


Dalsza kolejność budowy to stateczniki pionowe, a po nich całe silniki, stateczniki poziome, skrzydła oraz podwozie.
Cóż by tu powiedzieć ...wszystko pasuje bardzo dobrze, nie ma problemów z pasowaniem. Zgodność modelu z oryginałem jest wręcz nieprawdopodobna, odwzorowanie super, nie ma się czego doczepić.
Aż się prosi żeby go reaktywować, wystarczy przerysować komputerowo, jakieś kolorki zapodać i wsio :) nic nie trzeba poprawiać............ mam nadzieję że sklejam przed surówkę ......fajnie by było..... :)

--

Pozdrawiam


Post zmieniony (25-01-06 21:19)

 
11-12-05 16:48  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

jak postępy?

--
Buka :-]

 
12-12-05 19:32  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam,
prace nad migiem ostatnio zwolniły, niewiele przybyło, fotki zamieszczam raczej w celu odkurzenia relacji :)
dokończyłem oklejać kadłub poczyciem (brakuje jednego elemantu na samym końcu po prawej stronie):

od spodu też coś przybyło:


na dalszy ogień idą stateczniki pionowe, zresztą tak mówi instrukcja :)
acha, był bym zapomniał ...wszystko pasuje bardzo dobrze :)

--
Pozdrawiam

 
12-12-05 20:08  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

to sie siamo klei? super!!! Kabinkę można dostać gotową? Czy "tłoczka"?

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
12-12-05 20:44  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

BEBE: kabinkę chyba bede tłoczył, bo czy można kupic gotową to nie wiem.
A może ktoś wie czy do tego modelu można dokupić gotową kabinkę??

--
Pozdrawiam

 
12-12-05 20:53  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
PawełG   

http://www.gomixmodel.pl/produkt.php?id=312&rid=0

Pozdrawiam

 
12-12-05 21:10  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

kideys czytalem ze.... do tego modelu byla dolaczona kabinka :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-12-05 21:19  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

wielkie dzięki HRATLI :)))

--
Pozdrawiam

 
12-12-05 23:38  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No to super, kabinka jest - trzeba zacząć "polowanie"!!! Ma ładne ubarwienie ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
14-12-05 13:44  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam.
Skleiłem narazie jeden statecznik pionowy. Nie było praktycznie żadnych niespodzianek. Od wewnętrznej strony wyszła szpara na łączeniu z kadłubem, ale to przez to, że na łączeniach krawędzi poszycia kadłuba zrobiły się małe wybrzuszenia.



--
Pozdrawiam

 
02-01-06 14:36  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Pora nieco odkurzyć relację. Prace powoli idą do przodu. Aktualnie sklejam silniki.
Na fotkach poniżej widać sklejone tylne części gondol i narazie na such wpasowane w kadłub:

Kończe sklejać lewy silnik, zostało skleić chwyt powietrza i połączyć go z resztą gondoli silnikowej. W modelu jest super odwzorowana wneka podwozia głównego:


--
Pozdrawiam

 
04-01-06 14:59  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jeden silnik już jest:



W kadłubie siałd prawie idealnie. Na fotkach widać (z tyłu po zewnętrznej stronie, z przodu po wewnętrznej), że minimalnie wyszło mi niezadrukowane pole. Jest to spowodowane tym (tak mi się wydaje), że cała gondola podczas sklejania uległa podłużnemu zwichrowaniu, no i powychodziły mi takie babole. Jak sklejałem silnik to go na bierząco pasowałem do kadłuba czy jest równo, no ale jak widać nie da się nad wszystkim zapanować :)
Cały model pokryty narzie jedną warstwą lakieru.

A teraz pytanie za 100 punktów dla tych co mają tego Miga jeszcze nie pociętego, lub go kleili:
- gdzie jest część 60bL i 60bP ???
za chiny ludowe nie mogę jej znaleźć...

--
Pozdrawiam

 
04-01-06 15:17  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Jak ładnie się ogląda relację bez "poganiania" ;-))) Już nie przeszkadzam...

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
04-01-06 15:26  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mondo   

Niezle wychodzi ,a te czesci sa na ark.5 i 6.....

 
04-01-06 15:29  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

zgadza się Bewup , numery części są ....ale samych części nie ma, tak jakby wyparowały czy co...

--
Pozdrawiam

 
10-01-06 14:01  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Silniki już są:

Generalnie nie było kłopotów z ich sklejeniem i osadzeniem w kadłubie, oprócz niedokładności, które opisałem wcześniej.
Na ostatnim zdjęciu widać szpary jakie wyszły na łączeniu wręg silnika (OP i OL) z wręgą kadłuba.
--

Pozdrawiam


Post zmieniony (10-01-06 18:16)

 
16-01-06 23:42  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam,
budowa posuwa się w ślimaczym tępie, powód oczywisty - brak czasu.
Udało mi się dziś skleić jeden statecznik poziomy, konkretnie to lewy.
To jego elementy:

na drugim zdjęciu widoczne są podklejone wewnętrzne powierzchnie w celu usztywnienia, nic odkrywczego, ale bardzo przydatnego :)
A tak wygląda po przyklejeniu do reszty modelu:

na trzeciej fotce uwodoczniły się niedokładności montażu... myśle, że źle nie wyszło.
Statecznik do kadłuba przylkeiłem poxipolem (przezroczystym). Wydawało mi się to najsensowniejszym rozwiązaniem, ponieważ powierzchnia styku elementów klejonych jest mała. Poza tym wszystko to takie cienkie, jak to w naddźwiękowcach.. wyszło nieźle moim zdaniem, w 10 minut miałem przyklejony statecznik należycie :)

W Gomixe zamówiłem sobie kabinkę i koła:

Koła są git, wymiarowo poprawne i mają fajny bieżnik :) Natomiast kabinka ...hmm trochę pożółkła ze starości. Nie wiem czy ją w takim wypadku wykorzystam.

--

Pozdrawiam


Post zmieniony (17-01-06 09:06)

 
16-01-06 23:58  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

bez paniki z kolorem kabiny
jeśli założymy, że pilot jest palący to kabinka miała prawo wyłapać taki kolorek
a że latanie sowieckim sprzętem stresujące jest więc i pilot popala sporo :)

pozdrowienia

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
17-01-06 09:10  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

no ok :) w takim razie bede musiał dorobić gdzieś w kabinie popielniczkę hahah :)

--
Pozdrawiam

 
17-01-06 11:05  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Mores, pomyśl w ten sposób - fotochrom ;-) . Tobie nie pasuje, The End w swoim F-16 chce przyciemniać (ciężko "dogodzić" modelarzom ;-D )

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
20-01-06 12:22  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Usterzenie ogonowe prawie skończone (brakuje tylko drobnicy na statecznikach pionowych).

Jak zwykle nie było problemów z pasowaniem.
W dalszej kolejności będę sklejał dysze wylotowe, a potem wygląda na to że przychodzi kolej na skrzydła.

Bebe: to fakt, ciężko dogodzić modelarzom :)

--
Pozdrawiam

 
22-01-06 15:44  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Tak jak wspomniałem skleiłem dysze wylotowe:


Każda składała się z 30 części. Odwzorowanie jest super. Mogły by być lepsze kolorki, bardziej realistyczne, ale model sklejam w standardzie więc zostawiłem takie jakie są. W zapowiadanym wydaniu, na które czekam ( i nie tylko ja :) ), zapewne będą takie jak potrzeba.

--
Pozdrawiam

 
28-01-06 23:42  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

W Migu trwają prace nad skrzydłami. Wszystko pasuje bardzo dobrze... tiaa to już zaczyna być nudne :)

Jak widać na zdjęciu, naniosłem trochę kalkomanii. Odrazu inaczej model wygląda.
Na dniach skończe skrzydła i przychodzi kolej na kabinę...

--
Pozdrawiam

 
28-01-06 23:55  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Sebastian Cz. 



 - 16

Model ogolnie bardzo fajny, tylko ten niebieski napis troche niebardzo pasuje i godlo jednostki (czy jak to tam sie nazywa) powinno chyba byc z boku przedniej czesci (nizej gornej krawedzi kabiny)

--
Pozdrawiam
Sebastian

 
29-01-06 00:01  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Sebastian, to jest znaczek biura MiG, ma być właśnie na chwytach powietrza. Tak jest na wszystkich zdjęciach i tak mam też na swojej stareńkiej wycinance produkcji litewskiej (model do renowacji, robiony w 1990)(nb. widziałem go raz w Polsce przerobiony przez jakiegoś wydawcę na maszynę z 1. PLM, przejłą wszelkie rysunki montażowe pierwowzoru, po tym poznałem :P)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
29-01-06 00:09  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Sebastian Cz. 



 - 16

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa rozumiem. Ok. "Mylnąłem sie" ;-)

--
Pozdrawiam
Sebastian

 
29-01-06 20:47  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

tak off-topic, znalazłem bardzo ładne zdjęcie ;-D

http://www.airliners.net/open.file?id=925769&size=L&width=1500&height=1012&sok=&photo_nr=&prev_id=&next_id=

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
30-01-06 17:22  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Sebastian Cz. 



 - 16

No piekny i model, i zdjecie

--

Pozdrawiam
Sebastian

Post zmieniony (30-01-06 17:22)

 
02-02-06 16:55  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam,
29-ty ma już skrzydła, lewe (patrząc od góry z tyłu) narazie na sucho nasunięte na dźwigar ..jakoś nie mam czasu żeby bardziej przysiąść nad modelem, tak z doskoku tylko.


Co do koloru numeru bocznego "10" to jest prawidłowy (no może minimalnie za jasny w modelu).

--

Pozdrawiam


Post zmieniony (02-02-06 17:07)

 
02-02-06 16:59  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo fajny model bardzo

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
02-02-06 18:33  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Sebastian Cz. 



 - 16

Ok juz zrozumialem ten "moj" blad w numerze, a co do modelu to jest porostu super i oby tak dalej dobrze szlo. Pozwodzenia

--
Pozdrawiam
Sebastian

 
04-02-06 19:44  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zrobiłem światełka pozycyjne na końcach skrzydeł z koralików:

...a także napływ statecznika pionowego. Niby nic skomplikowanego, a zajęło godzinę pracy, dziś już nie mam siły na drugi. Widoczne ślady farby to miejsca które zamalowałem, bo albo się druk wytarł, albo był przesunięty:


Tak jak dotąd wygląda całość:


--
Pozdrawiam

 
04-02-06 22:07  Re: [relacja] Mig-29 Design 1:33
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Śliczny model. Mówicie, że sam się klei... Nie dziwię się. Mam z tego wydawnictwa F-5E Tiger II, kupiony jakieś "habanaście" lat temu. Pierwszy raz widziałem w nim sklejanie poszczególnych segmentów sklejką a nie wręga do wręgi jak w MM. Po za tym obszerny opis, kilka zdjęć rysunki... Poziom modelu obrazuje fotel składany z kilkunastu części. To było piorunujące wrażenie:) I ten model chyba też jest taki widząc załączone tu zdjęcia. Aż, dziw bierze, że TAKIE modele były wydane w czasie gdy MM wydawał "zaczernione komory podwozia":)

PS. Wiem gdzie można kupić takiego F-5E i to za mniej niż 20 zł:)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024