FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
10-04-03 22:01  Re: Rozwinięcie stożka
Ygy 

 

Ojć sorry nie zauważyłem, że Konradus do tego doszedł- pardon

Ygy

 
11-04-03 12:54  Re: Rozwinięcie stożka
Navarin 

 

Niewatpliwe najlepszym narzedziem na dzis jest "Siatki" Kuby Znamirowskiego. To latwiejszy sposob rozwiniecia stozka:). Faktycznie, nie moge nic dodac oprocz tego, o czym juz napisal MacGregor. Program wart swojej ceny!

Lubię to, co pływało 100 lat temu 3306724

 
11-04-03 13:39  Re: Rozwinięcie stożka
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Witam,

A ja mam pewna propozycje, nie wiem, co na to powiecie - moze otworzyc nowy watek, albo zmienic nazwe tego na "Metody wykreslne stosowane w modelarstwie kartonowym" i wrzucac tutaj tez inne metody pozwalajace na skuteczne rozwijanie niektorych bryl....

Pamietam, ze w ksiazce "Kartonowe modelel pojazdow gasienicowych" bylo opisanych kilka metod, m.in. rozwiniecie stozka, tworzenie skozkow scietych i cos dla pancerniakow - wyrysowanie plaskiego elementu na podstawie trzech rzutow... Wiem, ze teraz takie rzeczy mozna robic za pomoca komutera (wspomniane Siatki czy Cone do stozkow, TankCam do odwzorowania plaskich elementow), ale nie kazdy ma kompa w domu, a moze chcialby sie w cos takiego pobawic.

Wic tutaj apel do wszystkich milosnikow geometrii wykreslnej o zamieszczanie tego typu metodologii :)

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
26-09-03 17:45  Re: Rozwinięcie stożka
Slawek 

 

Witam,

W zeszlym tygodniu mialem troche czasu w pracy i dzieki uprzejmosci MarkaP (MP), napisalem programik w Excelu, rozwijajacy bryly, wg tej formulki ktora wstawil.
Oczywiscie trzeba miec program do rysowania typ. Autocad, zeby to co daje excel gdzies narysowac:))


R - PROMIEN duzy, czyli na rys. MP to D/2 (do wpisania)
r - PROMIEN maly, czyli na rys. MP to d/2 (do wpisania)
h - to H:) (do wpisania)

D, d, sa obliczone R/2 i r/2

NA NIEBIESKIM TLE

R - odpowiada R MP rozwiniety
r - odpowiada r MP rozwiniety
a - alfa
a/2 - alfa/2

A zeby bylo ciekawiej, ten kto zgadnie jaki to model, dostanie go za friko, jesli nie zostanie szybko wydany, to w formie elektronicznej.:)

Narazie mam problem z wyslaniem, zalatwie z Konradem i pojawi sie tu jak najszybciej.

Czesc,

Slawek

_______________

Okrety wspolczesne

 
26-09-03 18:01  Re: Rozwinięcie stożka
ISMAIL DELIVERE   

co do tego samolociku mc gregor jest on za darmoche dostepny w sieci mam go moge ci na meila wysłąć jak chcesz:)

 
26-09-03 18:38  Re: Rozwinięcie stożka
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Fiddler's Green?

 
26-09-03 18:56  Re: Rozwinięcie stożka
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A propos stożka przypomniala mi się sytuacja ze studiów.

Mieliśmy na roku kolegę z państwa które obecnie okupujemy. Na jakimś zaliczeniu z mechaniki dr XXX dyktuje zadanie: "Mamy stożek, w stożku wyciety jest rowek, stożek obraca się z prędkością obrotową omega, na czubku stożka umieszczono kulkę o masie m, kulka została puszczona swobodnie. Prosze opisac tor po jakim porusza się kulka (czy coś w tym stylu). Czy są jakieś pytania?". Kolega zgłasza się i pyta: "A cio to jeśt rowek?"

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
26-09-03 19:27  Re: Rozwinięcie stożka
Slawek 

 

['rozwiniecie.xls.gif']

Konradusa nie ma, to moze tak sie uda. Tylko pamietajcie zeby wymazac .gif i zostawic tylko rozwiniecie.xls.

Czesc,

Slawek

_______________

Okrety wspolczesne

 
26-09-03 19:28  Re: Rozwinięcie stożka
Slawek 

 

hehehe, niestety, nie udalo sie, hahaha

Czesc,

Slawek

_______________

Okrety wspolczesne

 
26-09-03 21:06  Re: Rozwinięcie stożka
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Slawek napisał:

> hehehe, niestety, nie udalo sie, hahaha

chciales przemycic cos w rysunku? no, no...! ;-)

plik jest tu:
http://www.konradus.com/forum/img_upl/karton/rozwiniecie.zip

k.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024