FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
18-12-02 06:23  Re: Rozwinięcie stożka
Witold       

Panie Konradus nie sprawdzałem wzoru na tworzącą, bo jest w każdym podręczniku. Poza tym (to do młodszych) jest twierdzenie Talesa.

 
18-12-02 06:52  Re: Rozwinięcie stożka
Witold       

Ale u mnie tworząca też jest skopana, jak się przekonałem przeliczając ponownie. Powinno być zgodnie z tym co napisał pan Pacyński: L=(R/(R-r))Pierwiastek(H^2+(R-r)^2). Pociągnęło to za sobą drugi błąd L1= Pierwiastek((HR/(R-r))^2+r^2). Za błędy przepraszam. Widać, że lata całe już nie dawałem korepetycji i nieco przyrdzewiałem :-((.

 
18-12-02 07:40  Re: Rozwinięcie stożka
Monster Top       

MC Gregor - już dziękuję za BEE-GEE. Kiedyś - na innym Forum zastrzegałeś sie , że samoloty to tylko w skali 1:200 przy okazji jakiegos pływadła.......fajnie, że nie dotrzymujesz jedynie tego słowa.
Jednak - BEE-GEE jest stanowczo za dużym odstępstwem - może lepiej opracowałbyś model EKRANOLOTU <niedawno były rysunki w MODELARZU> albo jakiejś łodzi latającej <Shin-Meiwa, Be-10, Albatros>
POZDRAWIAM !

 
18-12-02 08:40  Re: Rozwinie˛cie stoz˙ka
Chopin       

Grzes! Niedaj sie podpuszczac! Koncz tego Bee-Gee w skali 1:33! Nie musisz sie spieszyc, byle bys skonczyl! Tylko nie tak jak Konradus ze swoim PO-2! : )
Pozdrawiam!
Chopin

 
19-12-02 14:34  Re: Rozwinięcie stożka
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nigdy nie mów nigdy... Stara jak świat zasada...
Nie korci mnie jednak opracowywanie samolotów - od tego są prawdziwi specjaliści, a nie amatorzy tacy jak ja. Gee-Bee wystarczy. Już widze jak mi się za niego oberwie od samolociarzy, jaka kicha będzie... Coż, ja się postaram. Lubię naprawde ten samolocik i chcę po prostu mieć jego modelik.
Pozdrawiam wszystkich świątecznie !

MacGregor

 
19-12-02 15:21  Re: Rozwinięcie stożka
Koszałek       

MacGregor z całego serca życzę Ci wszystkiego najlepszego a szczególnie aby Twój Nowy Rok obfitował w tak wspaniałe pomysły jak GeeBee!!!!!
Z Poważaniem
"świąteczny" Koszałek

 
23-12-02 09:20  Re: Rozwinięcie stożka
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki!

MacGregor

 
23-12-02 11:39  Re: Rozwinie˛cie stoz˙ka
Chopin       

Tomek! Co to za programik, ze tak ladnie rozrysowywuje siatki skomplikowanych bryl? Mozesz zdradzic swoja tajemnice?
Pozdrawiam!
Chopin

 
23-12-02 12:02  Re: Rozwinięcie stożka
scooby7   

Tomek

Czy uzywasz tego programu?
http://www.rhino3d.com/index.htm


Pozdrowienia
Scooby

 
10-04-03 21:56  Re: Rozwinięcie stożka
Ygy 

 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Przeczytałem ostatnio ten wątek i cholernie skomplikowane te wasze obliczenia- postanowiłem zapytać więc mojej nauczycielki... A ona to jakoś prościej wytłumaczyła...

Rys.1.: mamy dane promienie obydwu podstaw i wysokość tej bryły. Z twierdzenia Talesa wyliczamy całą wysokość stożka (czyli AF/EF=CG/EG ---> licby lepiej przemawiają więc podstawmy jakieś niezbyt duże, tak więc AF=4, CG=3, FG=2 i EG=?
4/?+2=3/? czyli następnie 4*?=3*[?+2] czyli 4?=3?+6 czyli ?=6 czyli cała wysokość wynosi 6+2=8). Mając już wysokość obliczamy z twierdzenia pitagorasa odcinki AE i CE. Następnie rysujemy dwa współśrodkowe okręgi o promieniach rownych odcinkom AE i CE (Rys.2.). Mając już te okręgi liczymy jaki procent długości okręgu o promieniu AE stanowi dlugośc podstawy naszej bryły o promieniu AF lub jaki procent długości okręgu o promieniu CE stanowi dlugośc podstawy naszej bryły o promieniu GC. Procent ten mnożymy przez 360 i uzyskujemy ten kąt...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024