FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
25-11-05 11:55  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Pomimo, że wszystkie moje modele okrętów wykonuje z pełnym dnem to nie jestem przeciwnikiem tych do linii wodnej.
Twoje porównania Keith do czołgu bez gąsiennicy lub katedry bez fundamentów nijak do mnie nie przemawiają. Dlaczego? Otóż zgadzam się, że czołg bez podwozia to faktycznie bezsens. Nikt tak nie klei modeli. Ale dlaczego nik też nie klei modeli budowli z fundamentami? Bo patrząc na jakąkolwiek budowlę (tą "prawdziwą") NIGDY nie widzimy jej fundamentów. Ziemia nie jest przeźroczysta. Natomiast okręt, czy też statek można zobaczyc w całej swej okazałości (czyli z dnem) np. w suchym doku. Jakby nie było to jest dość ważna różnica.
Wg mnie jeśli ktoś robi model "waterline" to na koniec powinien zadbać o stosowne podłoże dla niego (i nie powinna być to raczej zielona mata OLFY).

--
pzdr
Kemot

 
25-11-05 13:04  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dla podgrzania atmoswery ;


--


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (25-11-05 13:05)

 
25-11-05 18:44  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No to ja dla odmiany ostudzę atmosferę... :-)
Na zdjęciu w poprzednim wpisie widać, że stanowisko stojącego na śródokręciu działa "wystawało" lekko poza obrys burty, czego firma JSC w swoim modelu nie uwzględniła. Ponieważ model jest "biały", można to sobie jakoś samemu dorobić. Ja akurat zapomniałem... Ciekawe, że okręt bliźniaczy, S.M.S. Dresden, nie posiadał takiego dodatku, pomimo identycznego ustawienia artylerii.
A propos, korsarzu - zamiast malować swojego Emdena, spraw sobie pod choinkę wydawnictwo HMV, z którego można wykonać - w skali 1:250, do linii wodnej - do wyboru: S.M.S. Emden / Dresden, w szarym malowaniu wojennym.
Pozdrawiam, gr

--



Post zmieniony (28-12-05 20:19)

 
27-11-05 04:49  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Keith   





Post zmieniony (28-11-05 06:34)

 
27-11-05 08:35  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Keith   





Post zmieniony (28-11-05 06:40)

 
27-11-05 13:46  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Dlaczego przy reklamach nie ma nazwiska reżysera ? Bo w większości wstyd by im było , czasem robi się coś " pro publica " .... :-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
27-11-05 15:22  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

nigdzie nie odpłynął ani sie nie cofa- poprostu przez tydzień nie miał komputera. Aha, i proszę dla oddzielnych dyskusji zakładać oddzielne wątki. Proszę mi tu o żadnych katedrach, cmentarzach, czołgach itp nie... Dzięki.Dna nie bedzie, szaromalowania tez nie. Burty poprawiam. No i zdjęcia:


I jeszcze sie tylko pochwale ze zrobilem wnetrze jednej szalupy- pozostale oczywiscie tez zrobie. w nadbudówkach i wogóle wszedzie usuwam wszelkie sklejki zaproponowane przez autora i przyklejam wlasne- to sie chyba fachowo nazywa "obce pióro" czy jakos tak.
--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (27-11-05 15:25)

 
27-11-05 18:06  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Czy mi się wydaje, czy bulaje oraz okna w sterówce są tylko wycięte i zostawione puste?

--
Pozdrawiam
___________________________

 
27-11-05 19:56  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

tak właśnie sa wycięte i zostawione puste :) To itak lepiej jakbym je zostawil niewyciete.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
28-11-05 00:10  Re: [Relacja] SMS Emden. Moja pierwsza relacja :)
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Wygląda to całkiem nieźle.

--
Pozdrawiam
___________________________

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024