FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-10-05 18:46  [relacja/galeria] StugIII Ausf.A - GPM
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Jakiś czas temu rozpocząłem budowę modelu Stuga III Ausf.A., wydany przez firmę GPM. Model nie należy do łatwych, sam wydawca dał mu „3” w skali 1-3. Od siebie dodam, że nie należy do kategorii „skleja się sam”, tu bliższa jest zasada- „trzy razy przymierz i klej”. Ale trudno- temat ciekawy, a w przyszłości można dołożyć transporter amunicji i kartonowa dioramka gotowa. W budowie modelu postanowiłem wykorzystać przestrzenne właściwości druku, czyli tam gdzie zostały nadrukowane śruby lub nity nie dorabiam własnych. Pełen standard.
Takie były założenia. Niestety, podczas montażu wnętrza, pojawił się pierwszy większy problem. Siedzenie kierowcy nie mieści się między ożebrowanie kadłuba i skrzynie przekładniową. Jak zaznaczyłem na zdjęciu jest za szerokie o 3 milimetry. Są trzy wyjścia- skracamy wręgę, obcinamy fotel, lub buduję siedzenie od podstaw. Wybiorę chyba to trzecie rozwiązanie. Co do innych ułomności opracowania, generalnie wszystkie oklejki do kółek( nie tyczy to jedynie układu jezdnego) są za krótkie. Budując jakąkolwiek część mającą kształt walca, musimy ukrywać sztukowane miejsce łączenia.
Co do zdjęć, nie mam jeszcze w tej chwili „cyfraka”(napisałem już list do Mikołaja w tej sprawie), więc jestem zdany na łaskę znajomych.


--

 
28-10-05 19:08  Re: [relacja]StugIII Ausf.A
Vigro   

Masz u mnie stałego kibica. Oby relacja była poprowadzona do ukończenia modelu.

 
25-11-05 20:48  Re: [relacja]StugIII Ausf.A
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Prace nad budową modelu trwają. Udało mi się wpasować skrzynię przekładniową, dokleiłem przebudowane siedzenie kierowcy. Na tylnej ścianie przedziału bojowego pojawiło się siedzenie dowódcy.


--

 
26-11-05 08:42  Re: [relacja]StugIII Ausf.A
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Ladna i czysta robota! Z niecierpliwoscia czekam na postepy!

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
01-12-05 21:53  Re: [relacja]StugIII Ausf.A
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

W 99% ukończyłem przedział silnikowy. Błędem opracowania jest wydrukowanie identycznych części nr 32 ( układ chłodnicy silnika)- powinno być „lustrzane odbicie”. Zamieściłem fotkę ukończonego silnika, po montażu w kadłubie widać jedynie górną część.


--

 
02-12-05 00:00  Re: [relacja]StugIII Ausf.A
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Od razu widać, ze masz rękę do kartonu. Ciekawi mnie w jaki sposób wykonałeś te kuliste zakończenia na wałkach wentylatorów.

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
02-12-05 14:37  Re: [relacja]StugIII Ausf.A
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Mimo deklaracji o wykonaniu modelu s pełnym standardzie, nie mogłem "przełknąć" widoku zakończen wałków z wycinanki. Dlatego na płaski krążek nakładałem kolejne warstwy wikolu(Pattexu)- wyoblenie wyszło prawie samo.

 
10-12-05 13:22  Re: [relacja]StugIII Ausf.A
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Powoli zbliża się do końca etap budowy wnętrza, robię fotki elementów których za chwilę nie będzie widać. Pojawił się członek załogi, próbuje upchnąć zdobycz wojenną w ciasnym wnętrzu kadłuba.


Umeblowałem trochę surowe wnętrze pojazdu- od razu przytulniej.


Postawiłem pojemniki amunicyjne. Na rysunku montażowym jest schemat ich ustawienia. Uznałem że będzie załodze zbyt ciasno i postanowiłem wykorzystać na razie siedem z dziesięciu- pięć przy ścianie miedzy wręgami, dwie we wnęce radiowej. Pozostałe trzy wykorzystam na dioramce.


Wstępnie przygotowałem błotniki, chcąc sprawdzić ich długość. Niestety, w tylnej części kadłuba były za krótkie o 2 mm. Wstawiłem klina używając niewykorzystany kawałek części.


Przymierzyłem przednią- górną część kadłuba, zakrywającą przekładnie. Po drobnym oszlifowaniu jest dobrze.


Rzut z góry na przygotowane elementy.


--

 
10-12-05 13:45  Re: [relacja]StugIII Ausf.A
aecjusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

możesz zdradzic jak skleiłeś członka załogi?? :-) A tak na marginesie model wygląda świetnie

 
10-12-05 14:13  Re: [relacja]StugIII Ausf.A
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Co na to "Ochrona środowiska", "plastikowiec" wdarł się na pokład kartonowca uzbrojonego po "zęby" ;-)
Model jest SUPER...

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024