FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13 
18-10-05 09:24  Re: Od 12 X w sprzedaży [RudY] 1-2/2005 MM
Konrad 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kilka dni temu wybrałem się do kiosku i ... kupiłem (głównie chyba z sentymentu dla MM).

Model spełnia podstawowe kryterium, jakie stawiałbym modelom z MM - wygląda na relatywnie prosty (co nie oznacza, że nie będzie czasochłonny). W tym kontekście paskowe gąsienice to zaleta a nie wada. Początkujący modelarz będzie miał dosyć kół a gąsienice z ogniwek doprowadziłyby go na skraj szaleństwa.

Porównując T-34 z Cromwell'em mam nieodparte wrażenie, że ten ostatni miał więcej elementów 'waloryzujących'. Szkoda, że autor nie zaprojektował zawieszenia T-34 w wariancie dla bardziej zaawansowanych (wnęki w wannie kadłuba).

I jeszcze o błędach - w moim egzemplarzu występują oczywiście zauważone przez innych błędy w częściach 61 :) Niestety mam też jeden arkusz - ten z błotnikami - w wyraźnie innym odcieniu. Stawia to pod znakiem zapytania sklejenie go w standardzie. Z kolei waloryzacja tak prostego modelu oznaczałaby w wielu miejscach odrzucenie części z wycinanki i wykonywanie ich na nowo (szczególnie od błotników w dół) :) Mimo tych uwag T-34 z grubsza prezentuje poziom, jakiego oczekiwałbym w przyszłości od MM.

 
18-10-05 09:33  Re: Od 12 X w sprzedaży [RudY] 1-2/2005 MM
Emes 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Muszę przyznać, że trochę się pospieszyłem z wytknięciem błędu w częściach 61 - okazuje się, że koła bez wszystkich otworów też były. Nie znalazłem wcześniej żadnego zdjęcia, które by to potwierdziło, a na rysunkach w instrukcji koła mają wszystkie otwory - tym się zasugerowałem.

Pozdrawiam
Marek

--
ŁSM

 
22-10-05 21:17  Re: Od 12 X w sprzedaży [RudY] 1-2/2005 MM
AlaN   

A prawdziwy egzemplarz Rudego widzieliście??? Przedstawiam Wam zdjęcie oryginalnego T34 który brał udział w kręceniu filmu. Wycięcia były specjalnie zrobione dla ujęć wewnątrz czołgu - wiadomo, żadna kamera w tamtych czasach nie zmieściła by się w T34 z załogą :-) Drugi RUDY był egzemplarzem jeżdżącym w całości dla ujęć z zewnątrz. Zdjęcie nie pokazuje całego czołgu, bo jest tam tak ciasno, że ledwo można przejść między pojazdami.
A więc jak widzicie, były dwa filmowe czołgi RUDY (a kto wie czy nie więcej?).



--




Post zmieniony (22-10-05 21:19)

 
22-10-05 22:24  Re: Od 12 X w sprzedaży [RudY] 1-2/2005 MM
Thunder909 

 

co do roznych wersji T34 to mysle ze Rosjanie sami nie maja pojecia ile tego bylo i czym sie roznily. A w warunkach wojennych, polowych to powstawaly na pewno takie mieszanki typow ze i nawet originalne zdjecia nic nie daja, bo skad ta pewnosc ze to nie przerobka powstala przy remoncie czy naprawie.To samo jest z kolorami , czy ktos tam patrzyl ze ma khaki taki i taki numer a nie taki i taki ,wazne ze "maszina gadala". Z matowej farby robila sie polmatowa np. jak ja mechanik szmata z oleju przetarl.
Jedynie originalne fotki nowych egzemplarzy z fabryki daly by moze jakies rozjasnienie rzeczy (a to i tak jeszcze nie wiadomo ). Dlatego takie gdybanie i spieranie sie czy ma miec dziure w kolach czy tam jakas metalowa plyte to raczej nie przyniesie rezultatow .

 
23-10-05 09:41  Re: Od 12 X w sprzedaży [RudY] 1-2/2005 MM
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Thunder, nie zamierzam się wypowiadać o pancerce, ale również w lotnictwie przeróbki frontowe były częste, zapewne nie tak daleko posunięte (samoloty mają również wymagania dotyczące masy i aerodynamiki, czołg po przeróbkach w najgorszym razie będzie jeździł wolniej i łatwiej grzązł w błocie, a samolot może nie wystartować albo w najmniej oczekiwanym momencie wejdzie w nietypowy tryb lotu trudny do szybkiej korekty). Np. Messerschmitty Bf 109 wersji tropikalnej po przesunięciu na europejski teatr działań miały demontowane filtry pustynne, ale nadal można je było odróżnić od zwykłych wersyj po obecności w blachach silnika przed chwytem powietrza grupy otworów po nitach mocujących obejmę przytrzymującą filtr. Z kolei Ił-y-2 bywały przerabiane na dwumiejscowe w sposób czasem trudny do odróżnienia (na zdjęciach) od samolotów od początku budowanych jako dwumiejscowe, najbardziej rzucała się w oczy stara geometria płata ("doska"), chociaż i w maszynach fabrycznych nie od razu wprowadzono nowy płat ("striełka").
Co się zaś tyczy odcieni malowania, to znów - swego czasu była w prasie lotniczej dyskusja nad celowością stosowania farb "autentyków", a i dziś częste są rozmowy, czy np. kolory kalkomanii znaków rozpoznawczych nie są przypadkiem za jasne. W końcu farba nawet świeżo nałozona (zakładając, że dostarczana jest zawsze farba w idealnie tym samym odcieniu) schnie w różnych warunkach, potem albo blaknie na słońcu, kurzy się, ściera, albo ma kontakt z wilgocią, czy tp.; albo się ją nałoży na nie do końca oczyszczoną powierzchnię po naprawach, albo ledwo nałożona się zakurzy, itp., itd., można tak w nieskończoność.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 13Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024