FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-10-05 20:02  [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Witam.
Znalazłem relacje bartolo24 ale jak widać jest niedokończona przynajmniej narazie może mi się uda go dokończyć. Model przedstawia samolot , który stacjonował w 2 Eskadrze 582 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Chojnie. Model wydaje się dość trudny w porównaniu do wcześniejszego Su z 96 rouk ponieważ to nowe opracowanie nie ma szkieletu. Obawiam się o sztywność całej konstrukcji. Jak narazie nie ma większych zastrzeżeń W instrukcji jest podane aby zastosować tekturę o grubości 0,5-0,7 mm ja zastosowałem 1mm i narazie wszystko pasuje. Tyle słowem wstępu. Jak dotychczas skleiłem częśc nosową i dwie części poszycia w której znajduje się kabina. Jak narazie to wręgi w nosie samolotu były troszeczkę za małe. Wiem ,że autor zostawił miejsce na oklejki bo model jest opracowany "na jedną wręgę". Ale nawert po oklejeniu wręgi jednym paskiem trzeba było dodać drugi aby ściśle przylegały do poszycia.










I to na tyle. Aha i retusz wykonuje niestety czarnym tuszem z braku odpowiednich farb. Ale jak to mi kiedyś powiedział Darko lepszy taki niż żaden a więc.

--

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (21-10-05 20:03)

 
21-10-05 21:03  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

> to na tyle. Aha i retusz wykonuje niestety czarnym tuszem z braku odpowiednich farb. Ale jak to mi kiedyś powiedział Darko lepszy taki niż żaden a więc.

Co znaczy "odpowiednich farb"? Farbki plakatowe za kilka PLN spiszą się na pewno lepiej niż czarny tusz na krawędziach...

Ale relację mam nadzieję dociągniesz do końca... ;->

--
Sebastian GG: 8445811

 
22-10-05 09:45  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Thunder909 

 

no tak, "schody" przy tym modelu zaczynaja sie przy nastepnych segmentach. Tam trzeba uwazac gdyz wregi zostaja wklejane do segmentow niejako "w powietrzu" , bez podluznicy . Ciezko jest zachowac symetrie i dopiero jak sie sklei nastepne segmenty widac gdzie sie zrobilo blad w poprzednich. Niestety jest to juz wtedy za pozno do poprawek. Rozwiazaniem byloby sklejanie tego "ptaszka" dwa razy i notowanie przy pierwszym razie bledow.
Moze innym rozwiazaniem byloby samemu jakas podluznice wykonac i wstawic na niej wregi.
Segmenty pasuja do siebie dobrze ,tylko modelarz popelnia bledy bo nie ma jakiegos dobrego szkieletu ktorego moglby sie "trzymac".
Dlatego UWAGA przy dalszej pracy nad tym modelem.

 
22-10-05 10:53  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam

Jako że zostałem wywołany to powiem iż lepszy dobrze wykonany retusz na czarno niż białe krawędzie, a widzę że tutaj kolega bardzo ładnie i starannie retuszuje. Model super ale i super trudny zwłaszcza przez szkielet.

Będę obserwował pozdrawiam Darko

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
22-10-05 17:43  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Dziś zrobiłem z "grubsza" kabinę jeszcze tylko brak drążka oraz fotela. Pozostało mi wkleić celownik. Trochę cergieli było ze spasowaniem dwóch segmentów w których znajduje się kabina może powinienem ponacinać w tym miejscu paski okalające wręgę może to by coś pomogło ale cóż już za późno. Na zdjęciu zaznaczyłem mała szparę w miejscu łączenia owych segmentów ale mam nadzieję że przejdzie to wśród kolegów:)


Oto zdjęcia:









--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
22-11-05 20:21  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Witam po dłuższej przerwie. No tak jak się spodiewalem było trochę "zabawy" z dalszymi częściami kadłuba ale myślę ,że nie wyszło to aż tak tragicznie. I chyba najgorszy moment mam już za sobą i wszelkie kryzys także i relacja zostanie dokończona:)

A oto zdjęcia rzut z góry:



Z dołu jak widać dół jeszcze nie został oklejony :



Z boku widać charakterystyczny bananowy kształt :



Na tym zdjęciu widać ,że symetria mimo braku podłużnicy zostałą zachowana oczywiście apart trochę "przekłamuje" :


I jeszcze na koniec dwie fotki :



Jak jużbyło wcześniej wspomniane części pasują wręcz idealnie były kryzys nawet myślałem już o wyrzuceniu Suki na śmietnik ale po kilku dniach odpoczynku wena wracałą i powoli szło do przodu. Następne fotki postaram się umieścić po ostatkach

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
22-11-05 21:43  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No ja bym lepiej nie zrobił. Czysto, leciutkie niedikładności chyba zaretuszujesz na końcu. Nie wiem tylko czy w widoku z boku naprawdę są uskoki między segmentami bo na innych nie widać.

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
22-11-05 22:38  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Już myślałem, że się poddałeś - UFFF!!!! Trzymamy za Ciebie kciuki i "jedziesz" z tą relacją ostro...

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
23-11-05 01:51  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
$niegoo 

 

dawaj dawaj.....może mnie zobliguje to do skończenia tego starego (Indie) wydania - chociaż strasznie niedopasowane....a jeśli chodzi o końcówki dysz silników, to na razie nie mam pomysłu na nie...nic do niczego nie pasuje

--
5500664
Prawo Kociej Termodynamiki:
Ciepło przepływa z cieplejszego do chłodniejszego ciała, za wyjątkiem kota, gdzie całe ciepło przepływa do kota.

 
23-11-05 14:17  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Uskoki hmm może to z boku i tak wygląda ale w rzeczywistości to raczej się zapadło na łączeniach elementów bo czasami za dużo razy dotykałem w tych miejsach i może powienienem podkleić brystolem z drugiej strony ale to gdybaniei już za późno. Ale dizękuje za słowa uznania:)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
24-11-05 15:43  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

A czy części koloru jasnoniebieskiego nie było by lepiej wcale nie retuszować? Moim zdaniem do tego odcieniu niebieskiego czarny tusz średnio pasuje :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
25-11-05 09:42  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

No w sumie i chyba tak trzeba będzie zrobić jak mówisz KAcie :)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
10-12-05 16:38  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
krzysztof 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A GDZIE DALSZA CZESC RELACJI SZKODA ZE TAK SZYBKO SIE SKONCZYLA

--
k.rydz.

 
10-12-05 17:41  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No właśnie!!! Trzeba będzie zawiesić wszystkie tematy i wystartować samemu ;-) Matrix, chyba nie wrzuciłeś go do jeziora???

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
10-12-05 18:52  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
kari   

Dobrego modelarza poznaje się nie po tym jak zaczyna, tylko po tym jak kończy (model oczywiście), he, he. 8-D
Pozdrawiam.
-----------------------------------------------------------------------------

 
10-12-05 20:03  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Cześć przepraszam za opóźnienie ale obecnie mieszkam chwilowo w akademiku i nie mam możliwości klejenia ale od poniedziałku zaczynam i wieczorem powinno mi się udać wkleić kilka zdjęć obiecuje :) tym razem dotrzymam terminu;)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
11-12-05 16:26  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Cześć no i dziś wstawiam fotki żebyście mi uwierzyli że nie utopiłem go w jeziorze ani nie wyrzuciłem z okna :) Od razu przejdę do zdjęć


Taka mała uwaga odnośnie dysz wylotowych. Wręge 79 musiałem trochę przyszlifować i poskracać poszycie od tychże dysz. Bo całe dysze trzeba było przytwierdzić do wręgi P a bez tego zabiegu elementy trzymały by się tylko krawędzi poszycia nr 16.
Zdjęcie z częściowo oklejonymi gondolami silnikowymi

A z tym dolnym poszyciem gondoli nie miałem najmniejszych problemów. To tyle w tym odcinku:) Teraz będę mieć dużo wolnego czasu to będę częściej pokazywał postępy z pracy. Ale naprawdę model nie należy do relaksacyjnych :)

--

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (11-12-05 16:30)

 
18-12-05 22:57  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Kamil, czy Ty nie za bardzo marnujesz czas??? ;-))) Gdzie te obiecane postępy i fotki??? Podbicie temaciku dla potomności ;-) i "zasuwaj" z nim, bo Cię makowiec i sernik zdąży "przygnieść" :-D
--

Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)


Post zmieniony (18-12-05 23:00)

 
19-12-05 12:14  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

OT;
a w stopce powinno być "acces high" przez 2 "c"

 
19-12-05 12:42  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

A właśnie, że przez jedno "c";-) "Acces", a właściwie "access" to zupełnie co innego niż "aces":)

--

pozdrawiam
Piotr




Post zmieniony (19-12-05 12:43)

 
19-12-05 14:07  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam

Modelik wychodzi co najmniej poprawnie, a nawet ładnie :)

Co do aces, to jest poprawnie Matrix napisał Asy górą :) i jest jak najbardziej poprawnie:) access znaczy całkiem co innego: np. dostęp, dostępność jak to np. halkerzy włamując się do kompa dostają komunikat w stylu access danied - "dostęp zabroniony" - to słaby haker :) hehe
Sorry za offtopic ale nie mogłeś się powstrzymać :)

Pozdrawiam prawie świątecznie Darko

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
19-12-05 14:38  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
mores 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

run, live to fly, fly to live, do or die
run, live to fly, fly to live, Aces High!!!

i wszystko jasne :)

A Flanker super, cały czas obserwuję relacje :)

--
Pozdrawiam

 
19-12-05 16:28  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

No witam witam o Mores widzę, że orientujesz się skąd zapożyczyłem te Aces High :) A teraz czas na zdjecia miałem już dzis rano wstawić ale wstawię teraz :) Proszę :


Belka ogonowa :

Narazie zrobiłem jeden wlot powietrza do silnika i proszę lekkie zbliżenie :

No to chyba na tyle jak narazie przynajmniej. No i dzięki za kibicowanie. To już dziś życze wszystkim Wesołych Świąt :)

--

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (19-12-05 16:30)

 
19-12-05 16:33  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Heh... "Aces High" to (oczywiście poza Iron Maiden) również tytuł marsza z filmu "Battle of Britain", mam na płytce z marszami RAF-u, nawet się fajnie słucha ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
19-12-05 16:49  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

No tak ale ja akurat Z Iron Maiden to zapożyczyłem :) A w filmie najbardziej mi się podoba że Polacy mówią po polsku :)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
20-12-05 20:56  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Hej Matrixie ! Mógłbym prosić jeszcze fotke wlotu z boku ?
Apropo Maidenów , też fajny teledysk im wyszedł : )

Pozdro !!!

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
20-12-05 21:49  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

A proszę bardzo Końcu :)
Najpierw z jednej strony:
Tu jeszcze gdzie jest taki półokrągły otwór będie jeszcze zaklejone częścią28

I druga strona:

Nie wiem czy Ci dokładnie chodziło ale podejrzewam że tak :)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
20-12-05 22:56  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Właśnie sam robiłem go jakiś czas temu , i apropo wlotu jedna rzecz niedawała mi spokoju : Na wszelkich fotkach i planach spód wlotu nie opada (jak w modelu ) tylko unosi się ku przodowi ,co załączam na fotce ( sory za format i jakość , ale taką narazie zdobyłem : )



Dzieki i pozdro !

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
20-12-05 23:08  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Mam ten sam problem i szukam na niego rozwiązanie , narazie kadłub lezy i czeka
A tak pozatym Twój model wychodzi pierwsza klasa !

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
21-12-05 09:02  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Nawet w rysunku montażowym w modelu tak samo jest pokazane że wlot nie opada do dołu ale to chyba nie mój błąd co ??

--

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (21-12-05 09:10)

 
21-12-05 09:13  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Myśle (ale nie jestem tego pewien , chyba) że to samo wychodzi w wiekszości , i chyba każdy się musi z tym zmierzyć osobiście (opracowanie), ale trzymam kciuki !

Pozdrawiam !

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
04-01-06 12:29  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Witam uprzedzę co niektórych zanim znowu będą mnie się pytać kiedy zdjęcia z dalszej części budowy. Niestety mam złe wiadomości narazie wstrzymuje pracę nad modele przynajmniej na jakieś 2 tygodnie może dłużej, ponieważ zaczynam zaliczać wszystko co muszę na studiach i nie mam czasu bo nauka zajmuje mi całe dnie :( Ale jak tylko coś przykleję to pochwalę się. Także przepraszam ale prace chwilowo wstrzymane.

A przez ten czas udało mi się tylko jedno skrzydło skleić


--

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (04-01-06 12:42)

 
04-01-06 13:07  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Rozgrzeszony ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
04-01-06 13:08  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Super że wątek trwa ! Ja śledze uważnie !

Pozdro !

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
27-01-06 12:40  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ciekawa relacja, ciekawy model ale osobiście uważam że poprzednie opracowanie Su-27 jest dużo lepsze, lepiej pomyślane i daje ciekawszy efekt. Jest to wydanie dość stare (10-11/96 MM) ale uważam że warto spróbować


Pozdrawiam i czekam na koniec!

Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.



Post zmieniony (27-01-06 22:27)

 
27-01-06 16:20  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Agaton     

Skleiłem tego starego SU-27, namęczyłem się z nim strasznie, nie polecam.

 
27-01-06 17:45  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ciekawe bo ja nie miałem większych problemów (no może oprócz gondoli silnkowych), ale podobało mi się rozwiązanie z podzieleniem kadłuba na dwa duże bloki.

Po tym co zobaczyłem w tej relacji chyba zabiorę się za to nowe wydanie:)

 
27-01-06 22:15  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
panpanek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 3

To był mój trzeci model. Mi sklejało się go niezwykle przyjemnie.

 
29-01-06 22:11  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Witam po długiej przerwie. No w końcu trochę wytchnienia z tymi studiami i od razu znalazł się czas na klejenie:) Od razu na początku uwaga drobna. Na tym zdjęciu jest pokazane ile należy odciąć od statecznika poziomego aby nie miał wzniosu. Gdyby nie odciąć tej części to ster wysokości miałby ujemny wznios a według rysunku zestawieniowego nie powinien mieć żadnego wzniosu. Oczywiście jest to narysowane tak "mnie więcej" i trzeba samemu dokładnie wymierzyć. A może poprostu ja gdzieś błąd popełniłem, że tak postąpić musiałem...


Reszta jest bez uwag i zarzutów



Jeszcze model w całości:

I to na tyle tymczasem.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
29-01-06 23:02  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Statecznika nie trzeba przycinać, o tyle co obciąłeś on powinien być wygięty do góry, powinien powstać taki schodek. Dobrze to widać tu.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
21-08-06 11:56  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam
Widzę że Matrix OST chyba dał sobie spokój z tym modelem.Tak się składa że gdzieś koło czerwca skączyłem ten model i w ramach zachęty że waro sklejać ten model chciałbym go pokazać.




Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
22-08-06 10:38  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

No widać że jednak warto skleić;) i chyba będę musiał go odkurzyć i wkrótce zamieścić coś :) Ale naprawdę świetnie wyszedł

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
22-08-06 19:35  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

hmm aż naszła mnie ochota żeby go skleić, ale to może kiedyś...

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
22-08-06 19:53  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
kari   

Witajcie !
Wydaje mi się, że Partyzant popełnił mały błąd podczs formowania dolnej krawędzi owiewki kabiny swojej "suczki".
Krawędż ta (dolna) winna być zagięta do wewnątrz.
Sądzę Matrix OST, że nie popełnisz tego błędu.
Poza tym oba modele prezentują się całkiem nieżle :-)
Pozdrawiam.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
22-08-06 21:09  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Zgadza się Kari, dodatkowo nie odrobił lekcji od Kamila i popełnił kolejny błąd przy statecznikach poziomych (schodek - tak przynajmniej widać na powiększeniu). A to już jest naprawdę WIELKI błąd zwłaszcza, że opisywany w ostatnich postach. Ale wogóle robi wrażenie, mam 3 egzemplarze i mnie aż korci się do nich dorwać ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
23-08-06 00:51  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Bebe , korci cie do Su , a Kitten?

 
23-08-06 12:18  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Dzięki za cieple slowa i uwagi dotyczące tego co żle wyszlo.Zgadzam się co do statecznika poziomego ale muszę powiedzieć że dowiedzialem się o tym schodku wlaśnie gdy miaem już stateczniki sklejone więc zlapalem za skalpel i i jako tako je zrobilem.Nie wyszly takie jakie powinny byc ale liczą się chyba chęci?.Jeśli chodzi o kabinę to w tej chwili jeśli sobie przypominam trudno mi bylo odczytać intencje autora.Przymieżalem tą kabinę po kilkadziesiąt razy i tak mi najlepiej pasowala.Jeśli to jest bląd to moja wina.Dobra nauka dla innych.Pozdrawiam.
P.S BeBe najwiękeszym moim blędem jest to że nie mam dostępu do internetu tak jak bym tego chcial więc nie jestem na bieżąco we wszystkich postach.
Pozdrawiam

 
22-12-06 14:52  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Petlakow 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

siema. Ja terz kleje su-27 i jakoś mi wychodzi i to nawet całkiem nie źle.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024