FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
21-10-05 20:02  [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Witam.
Znalazłem relacje bartolo24 ale jak widać jest niedokończona przynajmniej narazie może mi się uda go dokończyć. Model przedstawia samolot , który stacjonował w 2 Eskadrze 582 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego w Chojnie. Model wydaje się dość trudny w porównaniu do wcześniejszego Su z 96 rouk ponieważ to nowe opracowanie nie ma szkieletu. Obawiam się o sztywność całej konstrukcji. Jak narazie nie ma większych zastrzeżeń W instrukcji jest podane aby zastosować tekturę o grubości 0,5-0,7 mm ja zastosowałem 1mm i narazie wszystko pasuje. Tyle słowem wstępu. Jak dotychczas skleiłem częśc nosową i dwie części poszycia w której znajduje się kabina. Jak narazie to wręgi w nosie samolotu były troszeczkę za małe. Wiem ,że autor zostawił miejsce na oklejki bo model jest opracowany "na jedną wręgę". Ale nawert po oklejeniu wręgi jednym paskiem trzeba było dodać drugi aby ściśle przylegały do poszycia.










I to na tyle. Aha i retusz wykonuje niestety czarnym tuszem z braku odpowiednich farb. Ale jak to mi kiedyś powiedział Darko lepszy taki niż żaden a więc.

--

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (21-10-05 20:03)

 
21-10-05 21:03  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
bastyan 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

> to na tyle. Aha i retusz wykonuje niestety czarnym tuszem z braku odpowiednich farb. Ale jak to mi kiedyś powiedział Darko lepszy taki niż żaden a więc.

Co znaczy "odpowiednich farb"? Farbki plakatowe za kilka PLN spiszą się na pewno lepiej niż czarny tusz na krawędziach...

Ale relację mam nadzieję dociągniesz do końca... ;->

--
Sebastian GG: 8445811

 
22-10-05 09:45  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Thunder909 

 

no tak, "schody" przy tym modelu zaczynaja sie przy nastepnych segmentach. Tam trzeba uwazac gdyz wregi zostaja wklejane do segmentow niejako "w powietrzu" , bez podluznicy . Ciezko jest zachowac symetrie i dopiero jak sie sklei nastepne segmenty widac gdzie sie zrobilo blad w poprzednich. Niestety jest to juz wtedy za pozno do poprawek. Rozwiazaniem byloby sklejanie tego "ptaszka" dwa razy i notowanie przy pierwszym razie bledow.
Moze innym rozwiazaniem byloby samemu jakas podluznice wykonac i wstawic na niej wregi.
Segmenty pasuja do siebie dobrze ,tylko modelarz popelnia bledy bo nie ma jakiegos dobrego szkieletu ktorego moglby sie "trzymac".
Dlatego UWAGA przy dalszej pracy nad tym modelem.

 
22-10-05 10:53  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam

Jako że zostałem wywołany to powiem iż lepszy dobrze wykonany retusz na czarno niż białe krawędzie, a widzę że tutaj kolega bardzo ładnie i starannie retuszuje. Model super ale i super trudny zwłaszcza przez szkielet.

Będę obserwował pozdrawiam Darko

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
22-10-05 17:43  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Dziś zrobiłem z "grubsza" kabinę jeszcze tylko brak drążka oraz fotela. Pozostało mi wkleić celownik. Trochę cergieli było ze spasowaniem dwóch segmentów w których znajduje się kabina może powinienem ponacinać w tym miejscu paski okalające wręgę może to by coś pomogło ale cóż już za późno. Na zdjęciu zaznaczyłem mała szparę w miejscu łączenia owych segmentów ale mam nadzieję że przejdzie to wśród kolegów:)


Oto zdjęcia:









--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
22-11-05 20:21  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Witam po dłuższej przerwie. No tak jak się spodiewalem było trochę "zabawy" z dalszymi częściami kadłuba ale myślę ,że nie wyszło to aż tak tragicznie. I chyba najgorszy moment mam już za sobą i wszelkie kryzys także i relacja zostanie dokończona:)

A oto zdjęcia rzut z góry:



Z dołu jak widać dół jeszcze nie został oklejony :



Z boku widać charakterystyczny bananowy kształt :



Na tym zdjęciu widać ,że symetria mimo braku podłużnicy zostałą zachowana oczywiście apart trochę "przekłamuje" :


I jeszcze na koniec dwie fotki :



Jak jużbyło wcześniej wspomniane części pasują wręcz idealnie były kryzys nawet myślałem już o wyrzuceniu Suki na śmietnik ale po kilku dniach odpoczynku wena wracałą i powoli szło do przodu. Następne fotki postaram się umieścić po ostatkach

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
22-11-05 21:43  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No ja bym lepiej nie zrobił. Czysto, leciutkie niedikładności chyba zaretuszujesz na końcu. Nie wiem tylko czy w widoku z boku naprawdę są uskoki między segmentami bo na innych nie widać.

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
22-11-05 22:38  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Już myślałem, że się poddałeś - UFFF!!!! Trzymamy za Ciebie kciuki i "jedziesz" z tą relacją ostro...

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
23-11-05 01:51  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
$niegoo 

 

dawaj dawaj.....może mnie zobliguje to do skończenia tego starego (Indie) wydania - chociaż strasznie niedopasowane....a jeśli chodzi o końcówki dysz silników, to na razie nie mam pomysłu na nie...nic do niczego nie pasuje

--
5500664
Prawo Kociej Termodynamiki:
Ciepło przepływa z cieplejszego do chłodniejszego ciała, za wyjątkiem kota, gdzie całe ciepło przepływa do kota.

 
23-11-05 14:17  Re: [relacja] Su-27 MM 4-5-6/2003
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Uskoki hmm może to z boku i tak wygląda ale w rzeczywistości to raczej się zapadło na łączeniach elementów bo czasami za dużo razy dotykałem w tych miejsach i może powienienem podkleić brystolem z drugiej strony ale to gdybaniei już za późno. Ale dizękuje za słowa uznania:)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024