FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
06-09-06 07:02  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Właśnie na tym polega sztuczka, że kleju prawie nie ma. Przednie ściany reflektorów są wpasowane na delikatny wcisk. Naokoło dałem minimalne ilości bezbarwnego kleju wodnego. Lustro dopasowane na wymiar. Przy lustrze nie użyłem kleju wcale

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
06-09-06 12:11  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

w takich przypadkach proponuje rozwodnić wikol, i to dość znacznie, i nałozyć jedną kropelke na krawedzi styku bardzo cienkim pedzelkiem. Powinna ładnie sie rozpłynąć po krawedzi zupelnie nie zostawiajac sladu.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
25-09-06 09:08  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Papierowe radary przeszkadzały mi coraz bardziej - po zrobieniu reflektorów nie pasowały już do modelu. W dodatku Kemot mnie skrytykował i namówił do zmiany - miał rację, opłaciło się.





Wykorzystałem fragmenty elementów fototrawionych w skali 1/350, które kiedyś nie wykorzystałem i uzupełniłem je ręcznie. Do wykonania w całości ręcznie pozostała mi antena w kształcie sfetycznym.
Jestem zadowolony - z czterysetki też można zrobić ciekawy model.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
25-09-06 16:59  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ja bym dorobił część podwodną okrętu, choć to wymagałoby zaprojektowania szkieletu od podstaw. Wprawdzie teraz przy tym modelu za późno na to ale myślę że modele JSC nadają się do takiej konwersji. To byłby dopiero efekt i to w czterysetce!

--
Sven

HMS Ark Royal

 
25-09-06 18:25  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ładne!;)

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
29-12-06 10:40  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Przyszła pora zaokrętować samolot. Oczywiście Arado.
W tym modelu samolot wydrukowano niestety na ostatniej stronie okładki. Papier kredowy. Zupełnie niezrozumiałe i dziwne - samolot "się świeci" i nie pasuje do reszty modelu.
Zeskanowałem więc samolot od Bismarcka w skali 1/200, pomniejszyłem dwukrotnie i wydrukowałem.
Zostały tylko maszty do zakończenia. Model został przeze mnie dozbrojony - w końcu jego wygląd to tylko spekulacja więc mogę sobie na to pozwolić. Szczegóły mam nadzieję niebawem.
Kilka zdjęć moich wypocin.









--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
29-12-06 11:22  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czyli masz Avengera na pokładzie? Przerabiałes kolory tego samolociku? Bo w moim niesklejonym bismarck'u są niebieskie a nie zielone :)

MOdel poprostu bomba! Ten zielony kolorek w kamuflażu- mistrz!

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
29-12-06 11:30  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Arado 196 A. Od spodu niebieski, od góry zielony w 2 odcieniach. Kamuflarz taki jak w monografii..

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
29-12-06 19:40  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Samolot się nie świeci, a wręcz robi wrażenie jakby zamglonego, oczywiście wrażenie na plus.
Grzybki plot wygladaja bardzo ciekawie, tym ciekawiej, ze nie widzialem ich na zadnych innych okretach.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
04-01-07 07:11  Re: [Relacja] Projekt H39 - niemiecki superpancernik
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Maszty już zrobione. Na maszcie głównym jest miejsce na radar Fumo 212.
Papierowego nie chcę, o fototrawionym nie słyszałem. Siateczki prostokątne nie wyglądają dobrze. Musi być układ nitek podobny do pajęczyny.
Postanowiłem się pobawić drucikiem 0.1 mm. Bez przegięć - nie mam żadnego doświadczenia ani przyrządów. Narysowałem cyrklem kółko i zaznaczyłem 8 otworów dookoła. Wstawiłem druciki. Przyciąłem na jednakową długość.



Potem zrobiłem kółka różnej wielkości - nakleiłem i pomalowałem.



W tej skali i grubości drucika za gęsto nie ma sensu - drut musiałby być grubości pajęczyny - inaczej nie wyglądałoby zbyt estetycznie. Wyszło pewne uproszczenie - nie wszystko jest w skali, ale zadowala mnie dużo bardziej niż papierowy stożek.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024