FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
27-09-05 20:52  Re: [relacja] SE-5a 1:25 (Orlik+Draf-Model)
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

No wreszcie zdjęcia! Dzięki! :-) Jednakże obrazki to obrazki. Co będzie z pokryciem poszyciem, czy naprawdę go ...nie będzie? 8-) Ja jestem oczywiście za, ale dokąd zmierza ten świat? TRAAADIIITION !!!.... ;-)

--
Buka :-]

 
27-09-05 20:54  Re: [relacja] SE-5a 1:25 (Orlik+Draf-Model)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Poszycia NIE będzie, tylko zbiornik paliwa w baldachimie, podłoga kabiny, zagłówek i moze element przodu pod lufą kaemu, ale tez niekoniecznie :-) pewnie gdyby to był model 1:33, robiłbym całą bryłę, ale w nietypowej 1:25 pozwalam sobie na strip-down ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
27-09-05 22:24  Re: [relacja] SE-5a 1:25 (Orlik+Draf-Model)
DRAF MODEL 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Pięknie to wychodzi. Czy nie udało by się zrobć zdjęć aparatem? I dobrze było by położyć obok coś dla porównania skali, bo jak narazie to wygląda jak moja Sroka, ale to skala 1:25. Jest to maleństwo.
Pytanie techniczne - jaka ocena moich żeberek? Czy powstałby taki model bez tych części?

 
28-09-05 07:46  Re: [relacja] SE-5a 1:25 (Orlik+Draf-Model)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Obiecuję, że po ukończeniu budowy zamieszczę galerię zdjęć modelu gotowego razem ze zdjęciami z budowy. Rzecz w tym, że dysponuję (poza komórką) tylko lustrzanką klasyczną (małoobrazkową), kilka klatek już na ten szkielet poświęciłem, ale trudno, żebym po każdym etapie biegał do labu z częściowo wykorzystaną kliszą. Przy najbliższej okazji dołożę coś dla uwidocznienia skali - faktycznie wcześniej o tym nie pomyślałem.
Co do spraw technicznych: ja bym bez tych laserowo ciętych żeberek na pewno sobie nie poradził - nie wyobrażam sobie wycinania takich ażurów nożykiem (nie mówię, że jest to niemożliwe, ale zdecydowanie przekracza moje, przynajmniej tymczasowe, umiejętności). W częściach jest wprawdzie kilka potknięć (niektórych nie wykonano, niektóre za to niepotrzebnie, raz się najwyraźniej laser omsknął), moim zdaniem to jednak zestawu nie dyskwalifikuje, a wszystko opisuję w kolejnych etapach.
Pozdrawiam wszystkich

--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (28-09-05 13:37)

 
28-09-05 17:47  Re: [relacja] strip-down SE-5a 1:25 (Orlik+Draf-Model)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Zainspirowany postem w wątku o Defiancie z wręgami z Draf Modelu, poświęcę kilka słów zestawowi. W znacznej części uwagi będą podobne :-)
1. Nieco nadmiernie miękka tekturka, co przy ażurowości części ma wielkie znaczenie.
2. Brak oznaczeń utrudniający odnalezienie potrzebnego elementu.
3. Brak części rezerwowych, szczególnie dotkliwy przy niezwykle delikatnych żeberkach. Udało mi się jak dotąd wszystkie wyciąć bez uszkodzenia, ale... przede mną płaty.
4. Niektóre elementy pominięto, niektóre pojawiły się na arkuszach niepotrzebnie.

Tyle minusy. Plusy:
1. Znakomite dopasowanie (żeberka idealnie wchodzą w wypusty dźwigarów, itp.).
2. Zróżnicowanie grubości tektury.
3. Doskonałe odwzorowanie krzywizn, konstrukcji żeber, profili rozpórek...
4. Czysta i łatwa praca z elementami.

Oby tak dalej... :-)

--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (29-09-05 20:12)

 
05-10-05 22:01  Re: [relacja] SE-5a 1:25 (Orlik+Draf-Model)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

No tak, miałem zacząć skrzydła, a chwilowo nawał obowiązków służbowych odebrał mi ochotę do większości aktywności po godzinach...
Dla odświeżenia wątku wrzucam tylko fotki przygotowanego szablonu do budowy skrzydeł, na pierwszym planie dumna kratownica kadłuba; na drugim zdjęciu zbliżenie kratownicy z wzorcem wielkości, czyli monetą, jednak niestandardową - o nominale 1 zł (na forum królują niepodzielnie jednogroszówki :-) )


Pozdrawiam i obiecuję postarać się wziąć za dalszą budowę :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
05-10-05 22:21  Re: [relacja] strip-down SE-5a 1:25 (Orlik+Draf-Model)
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Sturmoviku spróbuj pokombinować z dodatkową optyką do swojego "aparatu".
Ja do zdjęć z bliska stosuję to coś przez co się celuje robiąc zdjęcie klasycznym radzieckim aparatem (dwie soczewki w metalowej obudowie). Różnica jest diametralna.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
05-10-05 22:24  Re: [relacja] strip-down SE-5a 1:25 (Orlik+Draf-Model)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Ok, mam gdzieś starą Smienę, spróbuję :-) dzięki za sugestię, w końcu obiektywik aparatu komórkowego już na sam wygląd nie budzi zaufania.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
06-10-05 05:59  Re: [relacja] strip-down SE-5a 1:25 (Orlik+Draf-Model)
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Przetestowałem to na K300i i przynajmniej na wyświetlaczu wygląda dużo lepiej.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
28-10-05 18:44  Re: [relacja] strip-down SE-5a 1:25 (Orlik+Draf-Model)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Pisze dla odświeżenia wątku :-)
To, co jest w tej chwili, nie nadaje się do foto. Zdążyłem ledwie wstawić kilka żeber w dźwigary, w końcu są rzeczy ważniejsze od hobby, a mówiąc trywialniej - trzeba również zarobić (również na modele). Ale ruszamy, ruszamy, Ił-y też czekają :-)
Aha, dla wszystkich narzekających na jakość zdjęć: model na bieżąco dokumentuję na kliszy, po dokończeniu napiszę oddzielny post-galerię.
Pozdrówka dla wszystkich czekających na totalny strip-tease cokolwiek starawej damy ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024