FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-09-05 19:59  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Trzon kratownicy gotowy. Zamiast wycinacza do otworów użyłem igły lekarskiej 1,2 mm dla wstępnego nawiercenia otworów we wręgach, okrągłego pilnika iglaka dla doprowadzenia tychże do zadanej średnicy i nozyka mikrotomowego dla wyrównania brzegów vel ścięcia strzępów. Wręgi wycinałem nożykiem i skalpelem na podkładce tekturowej.
Fotki wrzucę w tygodniu, nie mam dostatecznie dobrych warunków oświetleniowych, żeby zrobić to dziś ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
11-09-05 21:45  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

A zresztą... ;-)


Tak to wygląda w tej chwili - przed rozpoczęciem zwężania tyłu, przzed malowaniem i przed założeniem naciągów.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
12-09-05 12:32  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Zmiana założeń. Model będzie maksymalnie "rozebrany" ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
12-09-05 15:15  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Kratownica kadłuba zakończona, łącznie z okuciami dźwigarów (części 18) i podporą osi drążka sterowego (część 16). Chyba wykonawcom omsknął się laser ;-)), bo rzeczona podpora wyszła mocno niesymetrycznie i musiałem docinać skalpelem do właściwego kształtu.
Modelu się absolutnie całkowicie rozebrać nie da, musi być wklejona przynajmniej część podłogi (z uwagi na niektóre elementy wnętrza kabiny) i zagłówek (do którego szkieletu nie przewidziano, a którego brak "nieco" psuje charakterystyczną sylwetkę myśliwca).
Żeby nie za często bawić się aerografem (szkielet będzie pomalowany na kolor drewna, a nakładanie pędzlem raczej odpada z racji delikatności co niektórych elementów), wziąłem się za szkielet statecznika. To trzeba na 200% trzeźwo, tekturka jest cienka i wystarczy niewłaściwy chwyt, żeby np. żeberko dosłownie pognieść (a zapasowych praktycznie nie ma). Na razie mam dźwigarek z żeberkami jednej połówki statecznika, bez żeber fałszywych i bez krawędzi - fotki wrzucę po zmontowaniu całości. :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
12-09-05 20:42  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Przedstawiam prawą połówkę statecznika poziomego z oddzielonym sterem. Kadłub puszczę jutro, po dokonczeniu.

--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (12-09-05 20:42)

 
15-09-05 14:41  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Rety. Jestem pod wrażeniem. Ja na razie tnę żeberka (średnio 2 na godzinkę), ale robię je z oryginalnej wycinanki. Pozdrawiam. MBig

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
15-09-05 15:59  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Oj, tnąc z oryginalnej to bym się załamał, albo raczej robił model poszyty :-)
Ciąg dalszy relacji wkrótce, na razie grypa mnie zmogła i precyzję byłoby trudniej ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
18-09-05 19:02  Re: [relacja] SE-5a + wręgi cięte laserem (Orlik)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Powoli, ale do przodu... kończę drugą połówkę statecznika poziomego (byłem uziemiony przez grypę) i w dalszej kolejności chyba zrobię pionowy. Najbardziej daje mi się we znaki niezbyt wielka twardość użytej przez Draf-Model tekturki - przed wyjęciem z arkusza nie mogę zastosować cyjanopanu, bo nie wyjmę, a potem już tak bardzo nie trzeba. Zostaje robić delikatniej, niż "orzeszka" z balsy.
Pozdrawiam

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
25-09-05 21:48  Re: [relacja] SE-5a 1:25 (Orlik+Draf-Model)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Jeszcze tym razem bez nowych fotek. Obecnie mam gotową kratownicę kadłuba i półwręgi grzbietu, pomalowane na kolor ciemnego drewna - dla zbliżenia do kolorystyki wycinanki (będzie widoczna przy częściach kabiny) użyłem akrylowej Pactry A103 (Rotbraun), pozostaje podmalowanie okuc na aluminiowo i wręg łoża silnika na czarno, ale najpierw niech dobrze wyschnie ten brąz. Statecznik poziomy zmontowany, ale poczekam z malowaniem na dokończenie wszystkich płaszczyzn, więc statecznika pionowego i płatów. Fotki zrobię i wrzucę po ukończeniu szkieletu kadłuba.
Pozdrawiam wszystkich, tych niecierpliwszych w szczególności ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
27-09-05 17:00  Re: [relacja] SE-5a 1:25 (Orlik+Draf-Model)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Nareszcie parę fotek kadłuba :-)

Przód kratownicy. Widać, że łuczki półwręg grzbietu są lekko rozchwiane, wyrównam to pod koniec budowy kadłuba, po drodze jeszcze nie raz się rozchwieją ;-)

Tył kadłuba. Listwy profilujące grzbiet położę po zamontowaniu usterzenia.

Cała kratownica, dla ogólnego pojęcia.
Przepraszam za jakość, ale nadal dysponuję tylko komórką :-|
Ciąg dalszy nastąpi w miarę wolnego czasu i dobrego zdrowia ;-)

--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (27-09-05 17:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024