FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-08-05 09:41  [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model część 1
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam wszystkich ponownie

Przeglądając forum doszedłem, że jest stosunkowo mało relacji z budowy samolotów o tematyce współczesnej, dlatego zachęcony poprzednią relacją i akceptacją z Waszej strony zdecydowałem się Wam przedstawić relację z budowy modelu współczesnego. Mam spore obawy czy zainteresuje Was coś takiego jak TU-22 M3 BACKFIRE-C Hobby Model 1:33

Jest to czteromiejscowy całkowicie metalowy samolot bombowy- nosiciel rakiet dalekiego zasięgu o zmiennej geometrii skrzydeł. Kadłub o konstrukcji półskorupowej składa się z czterech segmentów technologicznych: nosowego, przedniego, środkowego i tylniego. Skrzydła o zmiennej geometrii w czasie lotu składają się z centropłata, dwóch części wewnętrznych, węzłów obrotu i części ruchomych. Kesony skrzydeł są hermetyczne i stanowią integralne zbiorniki paliwa. Usterzenie poziome płytowe, z dwiema symetrycznymi częściami poruszanymi niezależnie siłownikami hydraulicznymi. Usterzenie pionowe składa się z części dolnej zawierającej zbiornik paliwa, i górnej z zespołem anten na szczycie.
Podwozie w układzie trójpodporowym, ze sterowanymi kołami przednimi. Podwozie przednie dwukołowe. :Podwozie główne sześciu kołowe, chowane do wewnętrznych części skrzydeł w kierunku kadłuba.
Zespół napędowy składa się z dwóch turboodrzutowych silników NK-25 o ciągu max z dopaleniem równym 25 ton. Kabina załogi jest hermetyczna, wentylowana przeznaczona dla dowódcy samolotu i drugiego pilota, radiotelegrafisty oraz nawigatora, Dwaj ostatni obsługują również uzbrojenie. Uzbrojenie samolotu składa się z 1-3
pocisków H-22 M przenoszonych w komorze kadłubowej i na dwóch belkach podskrzydłowych. Uzbrojenie bombowe o masie 24 ton może składać się z bomb o wagomiarze 100, 250, 1500 i 3000 kg różnych typów. Tylnia wieżyczka wyposażona jest w działko GSZ-23 z 1200 nabojami.
Długość- 42,46 m
Rozpiętość- 34,28/23,3 m
Rozbieg- 2100 m
Wysokość- 11,05 m
Prędkość max- 2300 km/h


Sam model wydany jest na 21 arkuszach ma ponad 230 części (można dostać oczopląsu tak to jest ponumerowane) zaopatrzony w dwie strony z rysunkami ! tylko dwie :-) Autor w opisie zaznacza, że nie jest to łatwy model i polecany jest dla kogoś kto miał już styczność z tym sportem. Projektowany ręcznie z dosyć grubymi liniami obrysu, przesunięcia koloru praktycznie wszędzie na plus całość na grubym kartonie.
Przy przeglądaniu od razu rzuca się w oczy ogromna ilość sklejek, które nie są w tym samym kolorze jak części pod, które będą podklejane za to minus. Elementy są naprawdę oogggrrroommne w kolorystyce 50% białego oj będzie trzeba się nastawać żeby to wszystko było po zakończeniu czyste. Wszystko jest klejone na jedną wręgę, których jest stosunkowo mała ilość. Druga część kadłuba pudełkowa moim zdaniem nie gwarantuje w poprawnego wykonania modelu przy tak ogromnych elementach (może zapadać się papier) dlatego dodam tam parę swoich umocnień. Kabina bardzo uboga, ale samolocik ma tak małe okienka, że praktycznie nic tam nie będzie widać więc było to zamierzone. Skrzydła ruchome, ale nie równocześnie.
Przystępując do budowy musiałem zaopatrzyć się w spora ilość tektury, ponieważ opracowanie ma masę elementów, które trzeba podkleić. Podczas budowy nie napotkałem na jakieś błędy poza drobną sprawą, która będzie pokazana na zdjęciu, ale jeszcze nie mam pewności czy to błąd 1 mm czy tak ma być zobaczymy jak wytnie się elementy kadłuba. Szkielet po złożeniu a raczej jego 1/3 jest ogromna !!!!! (czegoś takiego jeszcze nie robiłem) i wygląda jak szkielet statku. W domu pytali się czy znów robię coś, co pływa. Podczas budowy szkieletu wymyśliłem również nowy sposób wycinania wręg jest to wycinanie na „świeżym powietrzu” :-) polecam wszystkim, którzy mają takie warunki. Zagrożenia to wszędobylski wiatr i pies, który wszystko wącha :-)



widoczne brakujące 2 mm w podłużnicy

początek moich umocnień, całość będzie miała 130 cm !!!!

Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (22-08-05 10:16)

 
22-08-05 11:41  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

BeBe miałem robić B-1B ale napotkałem na spore problemy w zdobyciu go i do tego jeszcze te różne odcienie poszycia :-( . Przyjacielu ale musisz mieć konkret dom jak planujesz budowę tylu takich kolosów myślę, że druga połowa może być delikatnie mówiąc zdziwiona, zaskoczona !

Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
22-08-05 14:13  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Powiem tak obawiam się tego modelu jak nie wiem, co …..a moje nerwy nie należą do najmocniejszych w chwili obecnej. Wszystkie elementy są tak ogromne !! do tego ta długość łatwo będzie zgubić symetrię, dlatego będę podklejał, co się da począwszy od szkieletu poprzez wszystkie większe płaszczyzny skrzydła (wyrysowane po przekątnej na A3!!! ogrom), stateczniki itd. Papier jest gruby, ale nie zaszkodzi na zaś.

Przeglądając projekty Hobby Model znalazłem tam sporo zajefajnych tematów, których nie ma żadne inne wydawnictwo szkoda tylko, że nie mają strony www. z ofertą a jak jeszcze ktoś wpadłby na pomysł poprawienia niektórych starszych projektów i wydanie ich w opracowaniu komputerowym z waloryzacją to byłoby bosko!!!!!!!!!!
Mam nadzieję, że w Porąbce albo Oleśnicy będzie jakieś stoisko gdzie będzie można zakupić coś z ich oferty.
Buka jestem pełen podziwu, dla JAKa-52 przeglądałem go ostatni w sklepie jego papier jest tak miękki, że …… świetnie Ci wyszedł nie wspominając już o kołach.

Rafał przytaszczę na spotkanie to, co się da mam nadzieje, że będzie, co oglądać z moich wypocin. Kurcze a mi się wydawało, że podwodniaka robiłem całą wieczność (było szybko ????)

Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
23-08-05 09:23  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Buka Ty to masz nosa nie są to modele dla ludzi o słabych nerwach :-) model jest naprawdę wymagający. Już tradycyjnie ( w moim przypadku) występują różnice w poszczególnych elementach z poszczególnych arkuszy. Już się nie denerwuje jestem przyzwyczajony. Wczoraj rozpocząłem budowę przedniej części kadłuba środkowa -szkielet wysycha. Od razu po wycięciu elementów problem zaczął stwarzać gruby papier, który będzie tak bardzo pomocny przy większych częściach nawet ślina nie pomagała. Plus grubego papieru na tym etapie to taki, że można go szlifować jak drewno niestety trzeba było tu i ówdzie zrobić to.
Trzeba się ostro napracować żeby dobrze bez załamani zwinąć pierwszy element w ładny „szpic” Obrys poszczególnych elementów to dosyć gruba kreska, dlatego tnę przez środek linii inaczej powstaje wrażenie nienaturalnie grubych linii na łączeniach elementów. Wręga nr 4 jest 1 mm za mała w swym obrysie, ale to praktycznie nie przeszkadza. Strzałka na wrędze to dół przy pierwszych wręgach nie mogłem się zdecydować. Autor nic w instrukcji nie napisał o obciążeniu przodu nie wiem czy jest to konieczne, ale na wszelki wypadek zapakowałem w wręgę nr 3 małą niespodziankę :-) .Cały spód kadłuba jest biały, więc nieodzowne jest mydło i woda średnio trzeba myć dłonie, co jeden segment dla ludzi kochających silne wrażenia i ryzyko, co dwa . :-) ;-) :-)



Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
23-08-05 10:17  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

100% racji dziób winno wykonać się na końcu !!! tak też zawsze robiłem dlaczego teraz jest inaczej ? sam nie wiem. Model jest tak ogromny ,że sklejenie pierwszych 4 elementów można uznać za początek więc odkładam go (można do niego coś jeszcze napakować bo nie jest zamknięty) i biorę się za segmenty zaczynające się od kabiny które będą doklejone do tego co zrobiłem na styk wręga do wręgi.
Jezu to TU-160 białe jak śnieg to jest jazda ile trzeba mydła :-) . Ciekawe czy ktoś z forumowiczów go zrobił.
Dzięki za radę.

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
23-08-05 11:50  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

No właśnie też o tym pomyślałem i tak na wszelki wypadek pokryłem wszystkie arkusze czymś, co nazywa się FIKSATYWA używana przez plastyków do zabezpieczania rysunków w węglu. Bomba preparat nie zmienia koloru arkuszy, nie powoduje falowania papieru, wysycha błyskawicznie ale nie chroni całkowicie od zabrudzeń :-) .Tego Brico-color jeszcze nie próbowałem a pewnie warto .Zmienia kolor wydruku? śmierdzi ?
Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
23-08-05 15:14  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Buka zero problemu ja tylko założyłem ten wątek, który jest tak naprawdę NASZ wspólny tego bym sobie życzył dlatego mile widziane jest tu wszystko co związane z modelarstwem :-) .Zresztą warto przypominać niektóre sprawy takie np. sposoby i specyfiki do zabezpieczanie papieru.

Mieszkanie mam spore, co nie zmienia faktu, że model będzie pewnie wisiał bo gdzie ja znajdę taką półkę, która pomieści rozpiętość takich skrzydeł. No chyba, że postawię go w biurze tu jest miejsca jak na boisku piłkarskim.

Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
25-08-05 09:44  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Cały czas działam i posuwam się do przodu, choć idzie to bardzo mozolnie za sprawą trudności w czytaniu rysunków pomocniczych jakoś są mało jasne dla mnie. Wykonałem kolejne dwa segmenty i wnętrze jednej z kabin. Moje prywatne podkreślam zdanie jest takie, że nie da się wykonać poprawnie modelu (bez zapadania się poszycia itd. zbyt mało wręg) bez wzmocnienia wszystkiego, co się da. Mogę tylko podać przykład segment 47, którym jest zaraz za kabiną pilota ma długość około 30 cm, wysokość 11cm, szerokość 7 cm i jest zbudowany tylko na dwóch wręgach ! Dodatkowo mają zostać później doklejone do jego boków wloty powietrza obawiam się, że może zapadać się tam papier dlatego umacniam :-). Praktycznie ostatnie trzy dni to przemyślenia i próby różnych wzmocnień tak by to pogodzić ze sztywnością i sposobem klejenia, jaki zaproponował autor. Jeszcze jedna sprawa papier jest tak sztywny, że każda próba zaokrąglenia go itp. pozostawia już na stałe ślady, trudno jest to odkształcić w drugą stronę. Model jak dla mnie jest extremalnie trudny!!!!!!!!!!!!!!! Ciekawe, co z tego wyjdzie.

Przykro mi, że brak foto, ale mam problemy z aparatem, które do poniedziałku znikną a wtedy wszystko pokażę.

Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
29-08-05 09:30  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Oto wspominany wcześniej segment nr 47, który postanowiłem wzmocnić od środka tak by się nie zapadał dodatkowo na środku dodałem jeszcze jedną wręgę.



Po wykonaniu tego dokleiłem koleiny element, który jest w innym odcieniu :-( , jest to miejsce gdzie ma zostać wklejona druga kabina niestety nie ma na ten temat żadnego rysunku poglądowego, dlatego cały czas kombinuje na sucho jak ją umiejscowić, wydaje się to banalne, ale nie jest. Po sklejeniu tych dwóch segmentów postanowiłem wyciąć miejsce gdzie ma zostać wklejona komora podwozia okazało się, że jest ona za długa dwa minimetry w stosunku do tego, co ma zostać wklejone. Cała wnękę okleiłem tekturą, bo zacząłem obawiać się, że po postawieniu wszystkiego podwozie wpadnie do środka :-)



- chciałem zobaczyć jak to będzie wstępnie wyglądało razem .... musiałem przykleić się do sufiyu żeby zrobić zdjęcia :-)



Praktycznie wszędzie między segmentami i nie tylko występują spore, bo dochodzące do 1mm przesunięcia nawiasem mówiąc jeszcze czegoś takiego wcześniej nie widziałem w takiej ilości.

Troszkę zmęczony wiecznym kombinowanie i domyślaniem się, co jak i gdzie zabrałem się ponownie za wzmacnianie głównego kadłuba ( zaznaczone na czerwono)
Dodatkowo wpadłem na pomysł jak wzmocnić „zaokrąglenia” tak by wszystkie elementy zbiegały się idealnie, ale to pokażę za dwa dni jak nie napotkam na coś nowego, co mnie przystopuje.


Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
29-08-05 09:56  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

:-) spinacze to dobra sprawa w tym przypadku ja wycinam kilka części do przodu żeby zobaczyć jak to się ma do siebie, ale tak serio to może …..ktoś nie będzie miał z nim problemu, sam już nie wiem może nie potrafię składać modeli, ale jest kilka takich błędów, które nie wynikają z braku doświadczenia tylko opracowania albo druku. Informuje o nich może to komuś ułatwi budowę nie przeszkadzają mi jakoś bardzo, bo wszystko ma wynagrodzić wielkość !!!

Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
30-08-05 08:17  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Miało być za dwa dni, ale część jest już teraz. Cały czas pracuję nad usztywnieniem wszystkiego tak by jakoś to wszystko wyglądało po zakończeniu. Postanowiłem zafundować mojemu bombowcowi podwójne poszycie, które mam nadzieje skutecznie wszystko wzmocni i zastąpi sklejki przyklejane na skąpo usytuowane wręgi. Efekt widoczny :-) wszystko stało się naprawdę sztywne dziś czas na spód kadłuba.






Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (30-08-05 08:19)

 
30-08-05 11:12  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Wczoraj z tego polewałem wpadł kumpel i pyta jak mi idzie budowa statku to już druga osoba, która zadaje takie pytanie :-) wszystko wygląda jak lotniskowiec ale już niebawem zobaczymy w tym latającego potwora ;-).

Jeżeli chodzi o oklejanie to oklejam blokiem technicznym kupionym w markecie za 1,99 pln (wszystkie łączenia super glut), ale mam zamiar pojechać jeszcze bardziej. Po wycięciu wszystkich części poszycia kadłuba i sprawdzeniu czy formują się i schodzą poprawnie na wszystkich łukach, zamierza całość pierwszego poszycia zalakierować od środka tak by nie było mowy o wgnieceniu się uformowanego łuku. Jak to wszystko wypali i bedzie jakoś wygladało to bedzie swięto.

Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (30-08-05 11:13)

 
31-08-05 08:24  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Dziś nic nowego prawie dokończyłem oklejać kadłub. Postanowiłem zrobić jeden z wlotów powietrza, który jest doklejony na styk (tak myślałem) do kadłuba środkowego i zobaczyć jak to wszystko będzie pasowało przed naklejaniem poszycia właściwego. Tu wszystko jest oki autor pierwszy segment wlotów zrobił w 50 % na styk a w miejscach newralgicznych tam gdzie mogło być to najbardziej widoczne na zakładkę, plus za to. Niestety rysunki są tak mało czytelne i jest ich tak niewiele, że rozgryzienie jak naprawdę powinien wyglądać wlot i z czego będzie się składał zajęło mi 15 min .


To zaproponował autor


skończyło się na:


Pozdrawiam

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (31-08-05 10:41)

 
01-09-05 09:52  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Żeby nie było, że robię statek to pokazuję wloty powietrza, które w takim kształcie są zazwyczaj w maszynach latających.
Prawy wlot spasowany dokładnie i zero problemów zgadzają się również wszystkie linie przejścia.





Lewy wlot podkreślam moim zdaniem trzeba było troszkę poprawić, część 66L ściąć (pokazane na zdjęciu) no i nie zgadzają się linie przejścia, ale mi to nie przeszkadza.


tak wyglada to poprawione, taka mała kosmetyka nic wielkiego :-)

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
01-09-05 12:31  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Wielkie dzięki Mores.

Postaram się by relacja była nadal ciekawa i rzeczowa. Mam nadzieję, że będzie Was interesowała a nie nudziła.
Jeżeli chodzi o maszyny sąsiadów to dla mnie są kultowe i mają coś w sobie. Tu-95 pasowałby idealnie do kolekcji gigantów. Zaklinam w myślach pewne wydawnictwo, jakim jest HM żeby wznowiło i poprawiło delikatnie (opracowanie komputerowe, waloryzacja, poprawienie kolorów itd.) kilka modeli wcześniej wydanych a teraz trudno osiągalnych. Na Tu-22 polowałem 2 miesiące, ale udało się teraz poszukuję Miga-25 (jest już model testowy zrobiony przez sąsiadów :-) )

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
02-09-05 11:10  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Buka tak jak mówisz jest już zrobiony przedni kadłub niepołączony jeszcze, bo tak naprawdę nie wiem ile mam tam wsadzić obciążenia i jak coś to będę tam jeszcze coś ładował. Dodatkowo będę miał chyba problemy z wklejeniem kabin coś mi się słabo układa zewnętrzne poszycie w stosunku do tego, co ma być tam wklejone. Czekam aż będę wypoczęty i wtedy to zrobię, bo nie chce w przypływie słabości i złości spaprać coś tam.
Model jest tak ogromny, że postanowiłem wykonać wszystko w 2 częściach to znaczy przedni kadłub odkładam na bok i doklejam go dopiero po zrobieniu całego środkowego kadłuba łącznie ze skrzydłami, statecznikami itd. Mimo kilku drobnych niedociągnięć, jakie znalazłem, (które zresztą mi nie przeszkadzają ) już mogę polecić ten model. Wynika ze wstępnych pasowań, że będzie wyglądał imponująco, wielkość :-)

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
02-09-05 15:27  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

BeBe już mam wrażenie, że kleję ten model x2 to przez te wszystkie wzmocnienia i podwójne poszycie jak podeślesz mi jeszcze swoje papiery ;-) to moje serce i umysł może tego nie wytrzymać :-) dzięki za uznanie . Muszę popracować w weekend, żeby zmienić to z pływała w latało tylko jak to zrobić mało czasu :-( na wszystko a co dopiero na klejenie.

Jak mówisz o Migu E-152 A to ja :-) czyżby tak szybko roznosiły się wiadomości ??? No, ale byłeś pierwszy, więc …. masz go :-)

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
06-09-05 08:52  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Prac ciąg dalszy :-) próbuję wyciągnąć z modelu, co się da, ale nie jest to takie łatwe. Wloty powietrza zostały dokończone i wędrują do pudła w oczekiwaniu na ich doklejenie do całości. Postanowiłem zobaczyć czy mój pomysł z podwójnym poszyciem zadziała w praktyce …… ku mojej uldze wszystko gra poszycie właściwe poprawnie układa się na tym, co przygotowałem, elementy przykleione są na całej swojej powierzchni a całość nabrało sztywności takiej, że kadłub można swobodnie łapać i podnosić normalnie byłoby to niemożliwe. Przy oklejaniu zmieniłem kolejność w opisie budowy proponowano okleić kadłub zaczynając od bocznego poszycia a całość przykryć z góry dwoma prostokątnymi elementami. Zrobiłem odwrotnie po to by znaleźć jakąś wiarygodną bazę dla pozostałych elementów. Wytyczyłem na oklejonym kadłubie oś symetrii i przykleiłem na nią prostokąty, które już ją miały. Poszycie boczne w celu lepszego układania się można podzielić na dwie części przecinając elementy w miejscu montowania skrzydeł.








BeBe :-) fajnie byłoby gdybym czarował jak Swinger, ale jestem cienias.

Pozdrawiam

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (06-09-05 09:17)

 
08-09-05 12:08  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Powoli dobiega koniec oklejania kadłuba środkowego tu praktycznie wszystko pasuję (pomijając linie przejścia) trzeba tylko wykonać kosmetyczne poprawki przycinając miejscami elementy na grubość linii obrysu, które mogą wynikać z faktu, że zakładam poszycie na poszycie . Wyjątkiem jest ostatni element, który trzeba ściąć skośnie 1,5 mm. Ogromne znaczenie tak jak pisałem wcześniej ma tu właściwe symetryczne przyklejenie dwóch prostokątów, które są bazą wyjścia do wszystkiego. Przedostatni segment pozostawiłem bez wzmocnienia po przymierzeniu poszycia trzeba jednak to zrobić będą tam przyklejane stateczniki poziome.



P.S. Wstępnie przymierzyłem wczoraj statecznik pionowy ….. powiem tyle model będzie wyglądał bosko (nie chodzi o wykonanie bo to pewnie będzie średnie) bo teraz to jeszcze nic nie widać.


Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
09-09-05 12:26  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Graba spoglądam na zdjęcie i już wszystko jasne …… chcemy go do sklejania !!!! :-)



Odnośnie złapania orientacyjnych wymiarów zrobimy tak, że zabiorę te wypociny, co mam na sjestę (ostrzegam to jeszcze stan surowy) a tam się zrobi zdjęcie na stole bilardowym, chyba się zmieści?! :-)

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
12-09-05 08:49  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Zakładanie poszycia na kadłubie środkowym dobiegło końca ostatni segment docinamy w zależności od strony po 1mm lub 2mm. Trzeba pamiętać o skośnym ścięciu ostatniej wręgi. Jeżeli, się tego nie zrobi będzie trzeba wycinać ją na łukach w innym przypadku doklejony segment na styk tworzy „schodek”. Wstępne pasowanie dysz pokazało, że trzeba je ściąć skośnie 4 mm lub skleić na zakładkę. Teraz przystępuję do budowy skrzydeł, które już zostały podklejone w celu usztywnienia.






Graba, teraz to mnie zastrzeliłeś domyślałem się, co się święci, bo mówiłeś, że masz ogrom pracy ……… sporo osób ucieszy się z nowych projektów!!
Myślę, że bez problemu możemy ten wątek potraktować jako stronę :-) do czasu pojawienia się oficjalnej strony Hobby Model.
BeBe Ty jesteś specjalistą w zdobywaniu modeli Hobby Model mi coś cienko idzie :-) no, ale może coś za tydzień uda się zdobyć to co mnie interesuje.

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
14-09-05 09:41  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć Wszystkim

Życie jest piękne ….! Pies zjadł, wylizał mi jedną z części kadłuba :-( już na poprzedni model miał ochotę. Dlatego relacja chwilowo nabierze troszkę wolniejszego tempa będę musiał się ostro napocić żeby to naprawić bez widocznych śladów, mam nadzieję, że podołam. Jednocześnie chciałem podziękować Mirkowi W. za udostępnienie materiałów , Grabie za szybką reakcje i odpowiedź no i natychmiast działającemu Grześkowi N.

Krzychu,Jeson zajebiste dzięki ! J. widziałem twoją pancerkę jest świetnaaaaaaaaaaaa ja się za to nawet nie biorę poległbym na układzie jezdnym :-)

P.S.
BeBe jesteś kapitalny w wyszukiwaniu modeli dzięki za podesłanie wykazu nawet nie wiesz jak bardzo się przyda.

Pozdrawiam

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (14-09-05 09:49)

 
15-09-05 08:33  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Część zdobyta. Model po podaniu narkozy został zoperowany ….. efekt ….wszystko tak jak w oryginale, więc wszystko się udało szkoda tylko, że w innych tematach nie związanych z modelem wszystko się wali ……

Pies Kajtos został zaproszony na rozmowę i już wie, że kiedy będzie miał ochotę na model to mam poprosić dostanie coś ze starych niepotrzebnych zapasów.
Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
21-09-05 09:18  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Dzięki za zainteresowanie tematem :-)
Fakt trudno się otrząsnąć po wystawie w końcu zająłem równorzędne miejsce z „szaletem” :-) kto był to zna ten model.
Relacja zwolniła trochę, bo od jakiegoś czasu nie ma już przy mnie osoby, która mnie napędzała do wszystkiego, ale skrzydła się robią. Miałem troszkę kłopot z rysunkami montażowymi i ich przejrzystością kombinowałem jak zrobić to wszystko, nadal kombinuję. Jeden element skrzydła pasowałem do kadłuba pół wieczoru żeby to jakoś wyglądało. Model zaczyna się robić ogromny i jeszcze bardziej mi się podoba :-) !!!!!!
Jutro zapodam zdjęcia marnych postępów i pewnie będziecie polewać ze mnie, co robiłem żeby skrzydła wyglądały jak trzeba.

Pozdrawiam

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (21-09-05 09:19)

 
22-09-05 08:56  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Trzy dni poświęcone na kombinowanie i myślenie jak zrobić skrzydła nie przyniosły efektu. W wycinance jest możliwość zrobienia ruchomych skrzydeł, które zresztą miały być zrobione przeze mnie, ale po długich kombinacjach została podjęta decyzja, że skrzydła będą zrobione na stałe. Propozycja autora moim zdaniem nie daje 100% pewności wykonania takiego systemu tak żeby skrzydła zostały na zawsze w pozycji poziomej to przez ich ogromne wymiary. Skrzydła są opracowane jako ruchome, ale każde z osobna, dlatego dziwnie wygląda przy takich wymiarach jak jedno jest złożone a drugie rozłożone. Dodatkowo żeby wykonać wszystko ruchome trzeba przeprojektować oś obrotu szpilka tu nie wystarczy. Problemy sprawia mi również wykonanie części ruchomej skrzydła szkielet jego ma przekrój prostokąta, którego nie potrafię wkleić w skrzydło …to przeprojektuję.
Pierwszy raz w życiu do budowy modelu w skali 1:33 użyłem poziomnicy :-) tylko w taki sposób można zagwarantować sobie, że wszystko będzie w poziomie. Model robi się ogromny, dlatego nie zobaczycie jeszcze długo skrzydeł zostaną zrobione i przyklejone na końcu ich wymiary uniemożliwiłyby dalsze prace nad modelem.
Jedno zdjęcie z przymiarką jak to będzie wyglądało :-) a i gdzieś tam jest 1 grosz ……….
Warto rwać włosy z głowy model jak dla mnie mimo małych nieścisłości jest świetny :-)




Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
22-09-05 12:45  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Przyjacielu pewnie, że kumam Twój pomysł jest całkowicie wykonalny zresztą mam podobny plan wykonania tego.
Zaprojektuje od nowa cały szkielet części ruchomej skrzydła tak by skrzydło było naklejone na niego na całej swojej długości a nie jak to jest zaproponowane tylko na części to powinno zapewnić jego wystarczającą sztywność (tektura 2mm) . Następnie przykleję już wszystko do szkieletu „skrzydeł” nieruchomych a potem nastąpi oklejanie części „przykadłubowej „. Taka kolejność daje możliwość wklejenia poprawnie części ruchomej, ale powstają problemy z pasowaniem poszycia nieruchomego do kadłuba, dlatego wszystko robię z wyprzedzeniem i w odwrotnej kolejności pasując na sucho zanim cokolwiek wkleję. Zaraz okaże się, że mam wycięty cały model a nic sklejonego.
Przy wersji z ruchomymi skrzydłami wyszła jeszcze jedna sprawa, która przesądziła chyba, że będą na stałe mianowicie część nieruchoma, w którą będzie się chowało skrzydło ruchome nie ma żadnego wnętrz w momencie, kiedy będą rozłożone skrzydła (tak będzie w większości przypadków) będzie widać z cały szkielet części stałej. Żeby się tego pozbyć wykonałem z zapasu koloru, który sobie wyprodukowałem mini wnętrze zamykając wszystko wręgą tak by nie było nic widać.
Postaram się niebawem to pokazać, bo pewnie nikt mnie nie zrozumie. Jaka wersja by nie była chyba będzie trzeba dla pewności użyć na główny dźwigar czegoś mocniejszego niż tektura. Jezu, jaki ten model jest czasochłonny :-)
Mores to już wiem, do kogo będę się uśmiechał o skan jak ponownie mi coś pochłonie kochany piesek, albo będę miał mały wypadek.

P.S. Bardzo liczę na pomoc ze strony kumpla z Lublina, z którym mieszkałem w Porąbce, przyjacielu mam nadzieję, że nie zapomniałeś o mnie i podeślesz niepotrzebne materiały z Tu-22 :-) .
Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
23-09-05 08:46  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Temat skrzydła nie dawał mi spokoju, dlatego wczoraj miedzy wiecznymi odwiedzinami u lekarzy wykonałem nowy chyba troszkę lepiej pasujący dźwigar.W stosunku do tego oryginalnego jest dłuższy po to by przykleić skrzydło na całej jego długości i niższy. Skrzydło ma takie wymiary, że chyba podwójna tektura 2 mm plus samo ich podklejenie jeszcze tego wszystkiego dostatecznie nie usztywni. Dziś trzeba pomyśleć nad wprowadzeniem jakiegoś ciała obcego typu drut, listewka.
Zdjęcie: góra nowy,dół oryginalny.




P.S. Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Jaka-28 i Tu-128 z Hobby Model kurcze, jakie to są ciekawe tematy !!!!! :-)
Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
23-09-05 11:48  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

No tak to taka mała przypadłość niektórych opracowań w Tu-22 też jest wesoło. Natomiast jedno jest dla mnie pewne nikt z wydawców nie podejmuje takich ciekawych tematów ze współczesności, dlatego nie przeszkadzają mi aż tak bardzo niektóre niedociągnięcia, które są do poprawienia. Oczywiście jak pewnie widać w mojej relacji informuję o nich, ale nie w celu pokazania, jakie to opracowanie jest złe tylko po to żeby pokazać, że można to zrobić całkiem fajnie i nie rezygnować z opracowania po natrafienia na pierwszy błąd. (no, ale trzeba mieć nerwy :-) )

Ten, kto był w Porąbce i widział nowego E-152 lub ma opracowanie wie, że wszystko się zmieniło. Moim zdaniem świetny temat, opracowanie komputerowe, dobra jakość wydruku, cienkie linie obrysu, brak białych plam na przyklejenie elementów, wszystko zaznaczone linią przerywaną, sklejki w kolorze poszycia, uplastycznienie otwierane hamulce aerodynamiczne itd. Myślę, że sklejalność też jest oki sądząc po pierwszym modelu.



Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
26-09-05 09:51  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Minął koleiny samotny weekendy :-( i coś tam troszkę drgnęło w pracach nad modelem. Zostały wykonane ruchome części skrzydeł i dopasowane części skrzydeł nieruchomych . Udało mi się nareszcie wykombinować jak zamocować i wzmocnić skrzydła żeby zostały w pozycji poziomej. Niestety będzie to wymagało demontażu szkieletu skrzydeł, który już przykleiłem znów upłynie kilka godzin na niczym. Jeżeli ktoś myśli, że model, który ma mało elementów jest łatwy to w tym przypadku się myli. Ogromne powierzchnie wymagają mega precyzji i uwagi maja tendencje do fałdowania się i wichrowania bardzo łatwo stracić symetrię. Boże ile te skrzydła kosztowały mnie zdrowia :) Na jednym ze zdjęć zaznaczyłem miejsce gdzie trzeba przyciąć 2 mm spodnia część skrzydła w celu poprawnego zamknięcia całości.

Pytanie do Was jak robicie ??????????? sklejamy dwie płaszczyzny białą i niebieska jak retuszujecie krawędzie ? jedna biała druga niebieska czy wszystko niebieskie ????








P.S. PRZYJACIELU Z LUBLINA JESTEŚ WIELKI DZIĘKI ZA POMOC !!!
Pozdrawiam

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (26-09-05 10:56)

 
27-09-05 08:19  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Sam już nie wiem, co mam napisać, bo już raz znalazł się tego typu wpis w tym wątku…. Powyżej oglądacie zdjęcia zrobionych skrzydeł, które są całe … wczoraj po powrocie z pracy zadowolony, że mam już temat skrzydeł za sobą odkryłem, że jedno z nich na końcu jest złamane. Mały wywiad w domu nikt nic nie wie, nikt niczego nie dotykał, pies też odpada :-( totalna załamka .Będzie to trzeba poprawić tak żeby nie było śladu mam już pewien pomysł zobaczymy czy się sprawdzi.

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
28-09-05 09:22  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Mariusz masz racje trzeba się postarać o coś takiego w celu bezpiecznego składowania :-) będę musiał się też postarać o jakieś nowe miejsce do klejenia, ponieważ zaczynają się robić ogromne kłopoty ze sklejeniem wszystkiego w jedną całość. Jedyne, co mi przychodzi do głowy to ogromny plastikowy stół ogrodowy.

Mam już wykonane większość elementów, ale nie doklejam ich, ponieważ to wykluczy sprawną pracę nad mniejszymi detalami. Kurcze naprawdę to jest problem. Wczoraj walczyłem ze skrzydłem udało się je naprawić. Zagniecenie zostało spryskane wodą ze spryskiwacza, wypchnięte na mokro i wysuszone suszarką następnie utwardzone od spodu superglutem. Efekt zadowalający nic nie widać a nawet jest lepiej :-). Po walkach ze skrzydłem zrobiłem pionowy statecznik, który ma wysokość około 20 cm !!!niestety nie mogę dokleić go do kadłuba, bo to zablokuję sprawne klejenie tego, co będzie pod spodem.

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
04-10-05 09:13  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Tak jak pisałem wcześniej większość elementów wykonana i czas zacząć je przyklejać. Prace troszkę wolniej przebiegają, siedzę przy modelu cały czas, ale pewne elementy i ich dopasowanie zajmują mi nawet dwa dni trzeba troszkę poprzycinać w niektórych miejscach. Jak już wcześniej pisałem ostatnio do budowy zaadoptowałem poziomnice i myślałem, że to będzie koniec takich dziwactw no, ale okazało się, że skrzydła trzeba usztywnić listewką i w tym celu użyłem wiertarki do przewiercenia otworów w kadłubie to oczywiście wymagało demontażu dwóch szkieletów stałych skrzydeł i dodatkowe stracone godziny.
Obecnie zdecydowałem się dokleić poziome stateczniki tu autor zaprojektował wszystko bardzo fajnie wszystko pasuje. Problemem jak dla mnie (dwudniowym) były elementy miedzy statecznikiem a kadłubem pasowałem je 100 ….. razy tak by po przyklejeniu jakoś to wyglądało. Na zdjęciach widać wstępnie sklejoną pierwszą część statecznika pionowego. Cała jego i szkieletu konstrukcja przemyślana, klei się świetnie (oczywiście po wcześniejszym podklejeniu całych płaszczyzn).
Na koniec postanowiłem połączyć wcześniej przygotowane części kadłuba przedniego, zbliż się czas wykonania oszklenia i kabin to będzie kosmos nic mi tam nie pasuje . NOKIA = 13 cm :-)







Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
05-10-05 09:33  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć
No i stało się ……… chciałem oficjalnie ogłosić, że to już nie jest pływadło tylko coś, co lata :-) . Zostały doklejone skrzydła i teraz to już trudno jest zrobić nawet zdjęcie temu maleństwu. Dwa tygodnie kombinowania ze skrzydłami opłaciły się skrzydła mimo ogromnej powierzchni i długości zostały mam nadzieję na zawsze w pozycji poziomej :-) Teraz pozostaje doklejenie części przykadłubowej a o tym to wole nie myśleć ………

Chciałem podziękować BeBe, Mariuszowi i Kojakowi za wsparcie i doping, który motywuje mimo przeciwności do klejenia. No i oczywiście podziękowania dla WSZYSKICH, którzy odwiedzają Tu-22 :-)



Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
07-10-05 16:09  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Oryginalny kadłub został tak jak widać na zdjęciach wzmocniony tekturą 2 mm a następnie oklejony blokiem technicznym. Wręgi nie były zmniejszane i szlifowane nie było takiej konieczności, dlatego, że cały model zaprojektowany jest jako jedna wręga a na nią sklejka łącząca dwa elementy np. poszycia . Ja zrezygnowałem z tych sklejek, które zastąpiłem właśnie tym blokiem technicznym, powstała jedna ogromna sklejka :-) czyli wszystko pasuje i zgadza się.

P.S. Jedno skrzydło całe gotowe boże jakie to było trudne .......

Pozdrawiam na maxa

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
10-10-05 12:42  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Uuuuuuuuffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff …… mam to za sobą po chyba trzech tygodniach walki ze skrzydłami znalazły się na swoim miejscu w dodatku idealnie trzymają poziom . .Doklejenie ich na tak ogromnej powierzchni do kadłuba kosztowało mnie sporo zdrowia. W kwestii skrzydeł pozostaje jeszcze wyretuszowanie krawędzi, dlatego ponawiam pytanie :

Jak robicie ??????????? sklejamy dwie płaszczyzny białą i niebieska jak retuszujecie krawędzie ? jedna biała druga niebieska czy wszystko niebieskie ??

Po skrzydłach pozostała jeszcze jedna sprawa, nad którą myślę i siedzę od samego początku budowy chodzi oczywiście o kabinę pilotów. Chwilowo nie mam pomysłu jak to wszystko wkleić i zamknąć oszklonymi elementami.

Ogromne dzięki Mariusz i QN.

P.S. BeBe chwilowo przygniata mnie życie na szczęście model pomaga zapomnieć mi o tym bagnie. Obiecuję Ci ,że zobaczysz go niebawem :-)





--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
10-10-05 13:37  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

BeBe :-) problem jest troszkę bardziej zawiły to znaczy dwie kabiny sprawiają wrażenie jakby były z innego samolotu. Troszkę tam nie pasują, co poniektóre elementy a to przeszkadza w ładnym i estetycznym zamknięciu całości. Spędziłem ostatnio nad tym 3 godzinki i odpuściłem….zobaczymy jak będzie dziś. Do szybek tylko taśma dwustronna



--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
10-10-05 15:01  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Madolo ja Cię bardzo proszę nie pisz mi, że "może jesteś laikiem", bo mi robisz dziury w sercu! :-)

Pisząc o tym, że skrzydła są w idealnym poziomie miałem na myśli to, że nie są nienaturalnie złamane w połowie, bo tak byłoby gdybym wykonał to wszystko tak jak było zaproponowane. Niestety model nie ma rysunku poglądowego, na którym widać jak powinny one wyglądać, dlatego korzystałem z netu i z ostatniej strony innego opracowania Tu-22 gdzie był wspomniany rysuneczek. Skrzydła są wykonane tak jak na tym rysunku:



Madolo dziękuję za cenne spostrzeżenia i miłe słowa.

Jedyny laik jak się tu znajduje to ja.
Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
14-10-05 09:01  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Ostatnio brat wchodzi do pokoju i zaniepokojony pyta, dlaczego zabrałem się za koleiny model nie kończąc Tu-22 (a nie jest to w moim zwyczaju) Odpowiedz mogła być jedna „ stary to rakieta do tu-22” brat podrapał się po głowie. No i tu następuje relacja w relacji z budowy rakiety H-22 M.Z racji tego, że rakieta delikatnie mówiąc jest spora postanowiłem główny segment podzielić na dwie części by ułatwić formowanie elementów. Z opornych spraw, jakie dostrzegłem w projekcie tej rakiety to trzy pierwsze elementy, których odwód nie jest identyczny i trzeba je docinać tak by sklejone trzy stanowiły jedną ładną całość :-) reszta oki. Ostatnie zdjęcie to rakietka na tle Miga-21 to i to skala 1:33.








P.S.
Madolo zboczenia zawodowe są bardzo przydatne i pomocne :-) :-) ostatnio podpowiedziałeś mi z uplastycznieniem kiosku w pływającej „parówce” za co dzięki opłacało się fajnie to teraz wygląda. Wczoraj jeszcze raz sprawdziłem skrzydła uuuuuufffffffffff mają ujemny kąt tak jak na rys. :-) :-)

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
17-10-05 10:21  Re: [Relacja] Filigranowy TU-22 M3 BF-C - Hobby Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Tak jak już pisałem wcześniej ten cały wątek jest Nasz wspólny a nie tylko mój :-) ja go tylko założyłem.

Uważam, że wszystkie spostrzeżenia, uwagi i rady są bardzo cenne pomagają się rozwijać i uczyć, dlatego zachęcam do zabierania głosu :-) Nie czuje i nigdy nie czułem się urażony czymkolwiek wręcz przeciwnie chciałem podziękować Wam Madolo i Stefanek za cenne rady w tematach, o których często się zapomina albo nie zwraca uwagi (bo nie było rysunku pomocniczego lub różnice są minimalne).
Jeżeli chodzi o budowę to trwa cały czas walka o wklejenie kabiny i zamknięcie tego wszystkiego, co blokuję dalszą budowę. Wczoraj udało mi się przygotować całe spodnie poszycie kadłuba czeka na wklejenie, ale to uzależnione jest od zakończenia prac z kabinami. Jutro postaram się zapodać foto.

Pozdrawiam

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (17-10-05 10:23)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024