FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
02-09-05 19:49  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią dziś pokazuję większość ilość zdjęć wykonanych w lepszych warunkach. Przed dzisiejszą sesją fotograficzną udało mi się jeszcze dokleić stateczniki poziome, na razie jeszcze bez owiewek aerodynamicznych u nasady.
A teraz zdjęcia:

Dziób Airacobry:


Kabina:



Stateczniki poziome:



I obecny stan zaawansowania całego modelu:

 
02-09-05 21:23  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Pięknie wychodzi:) Bardzo mi sie podoba:)

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
02-09-05 21:51  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

~

Post zmieniony (20-04-12 05:50)

 
02-09-05 22:03  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Mirosław - dzięki, ale z tym mistrzem to przesada, daleko mi jeszcze do mistrzostwa.
Jeśli chodzi o owiewkę, to według mnie folia, z której ją wykonano jest za gruba, niż przywiduje to projekt modelu. Z tego powodu wewnętrzne i zewnętrzne oklejki owiewki nie pokrywały się ze sobą - te zewnętrzne musiałem rozcinać na pojedyncze paski, następnie pojedynczo je przyklejać i ewentualne braki uzupełniać i retuszować.
Natomiast w kwestii pasujacego przodu owiewki do segmentu,powiem tyle, że tutaj ogólnie wszystko pasuje, jednak poprzez zbyt grubą folię boki tego segmentu z kabiną są lekko rozepchane w stosunku do segmentu poprzedzającego. Postaram się zrobić odpowiednie zdjęcie ilustrujące powyższy problem.
A jeżeli chodzi o skrzydła to na razie leżą nietknięte. Według mnie, przy tak porządnym szkielecie, pokrycie skrzydeł nie powinno się zapadać.

 
02-09-05 22:17  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

~

Post zmieniony (20-04-12 05:51)

 
02-09-05 22:20  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

A lakierowałeś przed czy po sklejeniu ? Ja sugerowałbym polakierowanie jeszcze przed sklejeniem. Co prawda sam jeszcze nie lakierowałem, zamierzam niedługo zacząć, pewnie przy następnym modelu.
Poszukaj odpowiedniego wątku autorstwa Swingera, jak nie na tym forum, to na Kartonworku coś powinno być.

 
04-09-05 09:49  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Zrobił się szkielet skrzydła - dużo wycinania, problemów z pasowaniem brak, świetnie zachowana geometria, to mi się podoba.

 
04-09-05 10:00  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ładnie to robisz messer. Czyściutko, równiutko, aż się chce oglądać, mimo że sam model mi się absolutnie nie podoba.

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
04-09-05 10:04  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
mirosław   

Na Forum:
Galerie - 3
 

~

Post zmieniony (20-04-12 05:51)

 
04-09-05 22:14  Re: [relacja] P-39N Kartonowy Arsenał
Stupalczasty 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zawsze wydawało mi się, że wydanie hala przedstawia model na ktorym latal Pokryshkin. ... albo może i nie bo wtedy ruskie gwiazdeczki były by na przodku samolotu, a już wogole nie wiem.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024