FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
26-06-05 18:20  Re: [relacja] Grunaü Baby - GPM
Buka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1
 

Dzięki za miłe słowa :-) Szybowce to naprawdę wdzięczny temat. Szczególnie stare, kanciaste konstrukcje są urocze, tak jak właśnie Grunau (Jeżyk), Sroka, Czapla lub prototypowa Czajka. Oprócz tego ich modele nie są zbyt skomplikowane i szybko się je skleja.
...

Wracam do modelu. Wczoraj skończyłem na umocowaniu skrzydła do kadłuba. Dziś pokażę pozostałe elementy..



Płozę ogonową utwardziłem cyjanopanem, będzie na lata.. ;-) Cięgienka steru kierunku zrobiłem z cienkiego stalowego drucika - mam nadzieję, że cięgna były w oryginale metalowe... Zastrzały statecznika poziomego kończą pracę nad tyłeczkiem "Dziecinki" - jak Gr. Baby pieszczotliwie nazywał A.Galland ;-)



Podwozie czyli płoza oparta na krążkach gumowych, na które wykorzystałem "odpadki" pozostałe po dziurkowaniu tekturki. Samą płozę, tak jak jej mniejszą siostrę, potraktowałem cyjanopanem - jest sprężysta i mocna.



Ostatnie części, to wiatrochron, rurka Pitota sklejona z drucików i zastrzały. Tu muszę powiedzieć, że musiałem skrócić zastrzały o jakieś 4 mm każdy, co mnie bardzo zdziwiło, ponieważ skrzydło wyszło mi proste jak linijka i o żadnym zwichrowaniu, a w efekcie opadaniu płata nie ma mowy. Być może to nie one są za długie, tylko miejsca umocowania ich na spodniej stronie skrzydła są narysowane zbyt blisko kadłuba? Oczywiście to naprawdę żaden problem. Na drugim zdjęciu dobrze widać miejsce połącznia skrzydła z kadłubem - pisałem wcześniej, że juz podczas wykonywania szkieletu skrzydła warto zadbać o to by ta część skrzydła była idealnie płaska.



To wszystko. Na skrzydłach dokleiłem jeszcze popychacze i cięgienka lotek - też z drucika i cały model polakierowałem wygodnym sprayem.

Teraz juz uciekam, bo mam zajętą kolejkę do katapulty na lotnisku i chcę wykorzystać ładną pogodę ;-)

Buka :-]

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [relacja/galeria] Grunaü Baby - GPM 1:33  nowe
Buka 4925 26-06-05 01:24
 Re: [relacja] Grunaü Baby - GPM  nowe
Piter 473 26-06-05 10:46
 Re: [relacja] Grunaü Baby - GPM  nowe
mores 377 26-06-05 10:56
 Re: [relacja] Grunaü Baby - GPM  nowe
Buka 389 26-06-05 18:20
 Re: [relacja] Grunaü Baby - GPM  nowe
randar 366 26-06-05 20:42
 Re: [relacja] Grunaü Baby - GPM  nowe
Buka 680 26-06-05 21:16
 Re: [relacja] Grunaü Baby - GPM  nowe
Buka 365 28-06-05 09:24
 Re: [relacja] Grunaü Baby - GPM 1:33  nowe
MARIUSZ 1149 28-06-05 20:41

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024