FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-04-05 21:32  [Galeria] Hanomag Komisbrot & Citroen 5 HP
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Majac wglad w to co robi Jack Ouszansk wyszperalem w jego materialach dziwne jezdzidlo ktore zrobilo na mnie wielkie wrazenie. Jako meda upierdliwa i nezmordowana tak dlugo medzilem autorowi, ze wkoncu ktoregos pieknego dnia w skrzynce mejlowej znalazlem to cudo. Od siebie dodalem pare dupereli ktorych Jacek nie zdarzyl jeszcze umiescic w opracowaniu. Efekt tej przypadkowej wspulpracy widac ponizej.

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
11-04-05 21:35  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Modelik przedstawia pierwsza wersje opracowania jaka zeszla z "deski" Jacka i zawiera kilka kosmetycznych niedociagniec, ktorych juz brak w kolejnej wersji prezentowanej przez autora na spotkaniu WAK.

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
11-04-05 21:37  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Fotki moze nie sa najlepszej jakosci ale orzystale z firmowego aparatu ktory jes w ciaglym ruchu i nie bylo czasu na "profesjonalne sesje zdjeciowe"

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
11-04-05 21:41  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
A to moja pruba projektowa wykonania jednego z brakujacych elemetow modelu rama podwozia z przednim i tylnym mostem. Modelik jest w skali +/- 1:25 ze wzgledu na dosc kiwpska dokumentacje. O szczeguly techniczne prosze sie zwracac do autora modelu Jacka "Rajdena" Obuszanskiego. Co do wydawcy i terminu: puszcze tylko farb, ze sa juz prowadzone rozmowy z wydawnictwem.

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
11-04-05 22:09  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ps: Ja to tylko skleilem testowo. ; )

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
11-04-05 22:29  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
Hook6   

 

To i ja dorzucę coś w temacie.



 
11-04-05 22:48  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

-wersja taxi

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
12-04-05 09:43  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

W numerze 1/2004 Automobilisty był materiał o tym samochodziku.
Są tam fotki repliki wersji "wiklinowej" :-))))

 
12-04-05 19:59  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

powiem w tajemnicy - wiklina też będzie

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
12-04-05 20:07  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
Hook6   

 

Dołączana w woreczku :-))

 
12-04-05 20:19  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Do samodzielnego splecenia :D

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
12-04-05 20:19  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Rajkub by pewnie pozwijał z bibułki i plótł toto aż do uzyskania realistycznego efektu ;o)



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
12-04-05 20:26  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Qrchak ;-)
Gdyby to był pojazd, który używały Polskie Siły Zbrojne w czasie II WS, to by było bardzo prawdopodone.

Pozdrawiam, Rajkub

 
12-04-05 22:09  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

No przecież był jeden zdobyczny, nie długo co prawda, bo tydzień ale był. Spłonął biedaczek po awarii zapalniczki. remont nadwozia nie był opłacalny więc samochodzik skasowano :(





Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
12-04-05 22:44  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Super sprawa :-)

R.

 
18-04-05 19:54  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Juz w najblirzszym czasie pojawi sie prezentacja nastepnego pojazdu retro. Wlasnie zakonczyla sie w 99,9% rekonstrukcja

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
19-04-05 20:09  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot & Citroen 5 HP
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Tak jak obiecalem przedstawiam pierwsza wersje opracowania Citroena 5 HP. Jest to pierwszy model jaki powstal w fabryce Citroena

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
19-04-05 20:11  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot & Citroen 5 HP
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Jak zwykle rozmowy z wydawca trwaja i ida w dobra strone. ; ) Autorem opracowania jest Jacek "Rajden" Obuszanski.

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

Post zmieniony (19-04-05 20:20)

 
19-04-05 20:15  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot & Citroen 5 HP
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Model mimo kilku kosmetycznych brakow prezentuje sie okazale. Bardzo przyjemnie przy tym klei. Prezentowany model na fotkach ma kilka brakow: niedokonczona kolumna kierownicy i zwrotnica w przednim moscie. Wszystkie elemety ktore powinny byc wykonane z drutu zostaly przekonwertowane na karton, wiec model oprucz szybek w reflektorach i przedniej szyby jest w 100% z kartonu.

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

Post zmieniony (19-04-05 20:20)

 
19-04-05 20:45  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

No ładnie ale kto to wyda ............. ja ;D

Chopin bardzo ładnie przedstawił nowe modele które będą wydane w WAK.

Zeszyt WAK05 - Citroen 5 hp Torpedo & Hanomag Komisbrot - skala 1:25 ukaże się na przełomie maja i czerwca (czyli jak spłynie trochę pieniędzy z Saumareza, mówiąc szczerze).

Autorem oczywiście jest Jacek Raiden Obuszyński (plus nieodzowna pomoc Chopina).

Model będzie wydany na 4 arkuszach A4 kartonu, oraz okładka i dwustronnie drukowany offset z instrukcją .

Instrukcja dwu- lub trójjęzyczna.

Cena detaliczna - 14 zł

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

Post zmieniony (19-04-05 20:58)

 
19-04-05 20:48  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

To mnie siem podoba =)



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
19-04-05 21:27  Re: [surowe foto] Hanomag Komisbrot
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Super :)

Pozdrawiam Darko

----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024