FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-04-05 21:59  [Galeria] Tiger I GPM z konwersjami!!
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Cześć!
Przedstawiam kolejne z moich kartonowych dzieci.Tym razem jeden z pierwszych kartonowych tygrysów,wydany przez GPM. Jak wcześniej pokazywana czwórka model w standarcie to prawie wersja podstawowa. W prezentowanym modelu wykorzystywałem do waloryzacji elementy opracowywane samemu oraz skorzystałem z opracowań MM i MIkro modelu( tu po przeskalowaniu).Całosć malowana była metodą tupowania ,polską farbą Aster.Kamuflaż i ślady eksploatacji to Humbrol.Osłony tłumików w wersji okaleczonej wykonane zostały z cienkiej blaszki.Model ten stanie na dioramce razem z plastikowym tygrysem I z Tamiyi.(jak moderator I koledzy pozwolą to chętnie pokazę plastikowego konkurenta face to face).A teraz juz fotki!







Post zmieniony (21-01-07 13:08)

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (12-02-09 00:21)

 
15-04-05 22:11  Re: Tiger I GPM z konwersjami[foto]!!
Fiban 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

WOW!!! Dla mnie miodzio, naprawde fantastycznie ci wyszedl. Chetnie poczytam Twoj opis wykonania gasienic, wygladaja rewelacyjnie.

 
15-04-05 23:15  Re: Tiger I GPM z konwersjami[foto]!!
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Czesć!
Cieszę się,że "staruszek" się podoba.Co do gąsienic to wykonywałem je jako taśmy.Uzyłem przeskanowanych z Mikromodelu,odpowiednio pogrubiłem i wyciąłem otwory na zęby.Następnie taśmy uformowałem wokół kół.Na tak przygotowane nakleiłem wczesniej zpreparowane zapałki. Rozgrzaną lutownicą wypaliłem rowki antypoślizgowe.Całośc pokryłem lakierem ,a następnie Humbrolem 53 .Kilka lat temu nie bawiłem się w poprzeczki ogniw ,wiec naniosłem tylko slady rdzy w oczkach. Zewnętrzne powierznie przetarłem metalizerem. Gąsienice z poprzeczkami mozesz zobaczyc tu http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=70034&t=70034

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-04-05 23:47  Re: Tiger I GPM z konwersjami[foto]!!
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Model jest extra. Ale co to jest "metoda tupowania"?

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
15-04-05 23:56  Re: Tiger I GPM z konwersjami[foto]!!
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jeśli dobrze podaje nazwę,jest to technika,podobno pochodząca z Czech a polegajaca na malowaniu gąbką włóżoną w rurkę,np w rurkę do soków.Malowanie takie pozwala na uzyskanie efektu struktury pancerza,a przy lekkim naciskaniu efektu jak pomalowaniu pistoletem.Malując model można oszalec wykonując tysiące puknięć ,jedno przy drugim. Dziś juz tylko aerograf!!!! Efekt mozesz zobaczyc tu http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=70034&t=70034

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
18-04-05 21:49  Re: Tiger I GPM z konwersjami[foto]!!
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Cześć! Modelarstwo to hobby,ktore bawi,ale i sprawia duzo radosci,gdy prezentowany model zbiera pozytywne recenzje.Moja radością chciałem podzielić się z Wami ->
http://www.finescale.com/fsm/community/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40635

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
18-04-05 22:28  Re: Tiger I GPM z konwersjami[foto]!!
szaman   

Witam. Ja sklejam Tygrysa z MM. Mam pytanie. Jak robiłeś łopaty i inny tego typu sprzęt. Czym malowałeś?

 
18-04-05 23:02  Re: Tiger I GPM z konwersjami[foto]!!
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Czesc!
Łopate wykonałem w Tygrysie z blaszki,trzonek to o ile pamietam wykałaczka.W Pz Iv łopata jestz papieru. Po pomalowaniu lakierem bezbarwnym Humbrol53 a potem metalizer i cos do brudzenia. Trzonek mimo,ze drewniany rowniez malowany Humbrolem,chyba 110 i przetarty innym brązem wg uznania.

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
19-04-05 20:51  Re: Tiger I GPM z konwersjami[foto]!!
szaman   

Wielkie dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam!!! Bardzo ciekawy model.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024