FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
31-03-05 22:12  Re: Coś jak relacja -- Jak-3 (KH 02/05)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

A ja niestety zapoźno wpadłem na ten pomysł i wloty mam przyklejone na zakładke - stąd koszmarny wygląd tej części płatowca. Szymon, może pojawisz się za tydzień na spotkaniu QWKAK-u to sobie podyskutujemy na temat budowy :)

 
04-04-05 12:49  Re: Coś jak relacja -- Jak-3 (KH 02/05)
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Messer -- chętnie bym się pojawił, ale czwartki wieczorem są dla mnie nie do wykonania.

Ale idąc dalej -- Sprawa podwozia zamknięta: wkleiłem dodatkowe wzmocnienie do szkieletu skrzydła:



Skrzydło skleiłem tak jak Messer -- najpierw połówki razem, dopiero potem wkleiłem szkielet i skleiłem w całość. Na spływie użyłem metody pokazanej na którymś z forów -- dodałem pasek łączący z papieru, który pozwolił skleić tylko samą krawędź skrzydła. Wszystkim gorąco polecam tę metodę -- zanim ją zastosowałem miałem poważne problemy z poprawnym wyprofilowaniem skrzydeł.



Na koniec wyretuszowałem (metodą żyletki i ołówka) zbędne linie na lotkach -- na zdjęciu nie wygląda to najlepiej, natomiast w realu trzeba się nieźle przyjrzeć, żeby coś zobaczyć. Tak wygląda ta gorsza strona.



No i wreszcie samo podwozie. Tu „instrukcja” była zupełnie nieprzydatna -- musiałem obejrzeć dokumentację samolotu i trochę pogłówkować, żeby wreszcie się domyślić co i jak ma być sklejone. I tak jedna część wylądowała w koszu, bo nie wiem, gdzie miałaby być wklejona. Ogólnie muszę jednak przyznać, że rozwiązanie Marka P. wygląda dobrze i jest bardzo solidne jak na tak mały model. Klapy podwozia musiałem mocno skrócić, żeby pasowały, ale to pryszcz, i prawdopodobnie jakaś niedoróba z mojej strony.





Post zmieniony (24-05-10 20:25)

 
04-04-05 18:17  Re: Coś jak relacja -- Jak-3 (KH 02/05)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dla mnie jednak i chyba nie tylko dla mnie, wściekłość właśnie wywołuje zaprojektowanie skrzydła i wlotu jako całości. Według mnie o wiele prościej byłoby zrobić samo skrzydło a do niego dokleić wykonany z jednego elementu wlot powietrza i po sprawie.

 
07-04-05 01:32  Re: Coś jak relacja -- Jak-3 (KH 02/05)
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zrobiłem nowe rury wydechowe, bo te w wycinance były za &%$#@ małe na moje grube paluchy. Tu porównanie -- wzór z wycinanki po lewej i dorobione po prawej:



Tak to wyglądało po przyklejeniu:



a tak w końcowej wersji:




Jeszcze chłodnica...



...lekka waloryzacja podwozia głównego (dzięki Messer za zwrócenie uwagi na te szczegóły)...



...i to byłoby wsio:





Dziękuję za uwagę i dobranoc.

Post zmieniony (24-05-10 20:26)

 
07-04-05 01:48  Re: Coś jak relacja -- Jak-3 (KH 02/05)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Gratuluje szczęśliwego zakończenia budowy Jakowlewa :)

ps. a dorobisz mu jeszcze linkę antenki ?

 
07-04-05 09:30  Re: Coś jak relacja -- Jak-3 (KH 02/05)
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jak już został przekazany do eksploatacji, więc nie planuję więcej modyfikacji.
Poza tym, ta linka jest tak cieńka, że w tej skali potrzebowałbym chyba cos grubości nitki pajęczyny, żeby nie wyglądało jak cuma od pancernika. :-)))

Post zmieniony (24-05-10 20:28)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024