FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-04-05 09:30  Co słychać z 1:300
Wacek   

Cześć
Ostatnio zastanawiam się modelami okrętów i stwierdziłem że modele dużych jednostek w 1:200 są jednak strasznie wielkie a ostatno również strasznie drogie.
1:400 z JSC mnie jakoś nie przekonuje więc pomyślałem o 1:300 ale...
Ale od bodaj 8 lat nie uazał się żaden taki model!!!!( nie liczę WIRu bo one są water-line)
nie wiecie czegoś o reaktywacji tej skali z modelami opracowanymi na podobnym poziomie jak obecne 1:200?

 
05-04-05 09:35  Re: Co słychać z 1:300
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kończę HMS Repulse w 1:300. Ukaże się.... hmmm, jak skończę, co jest dość płynne zważywszy na nieregulkarną ilość dostępnego czasu. Ale myslę że w przeciągu 3 miesięcy powinno być.

Szczegółowość: dorównuje (ale niekoniecznie wszystkim i niekoniecznie przewyższa) modelom w 1:200. Myślę, że jest to dość porządnie zrobiony kawałek kartonu i w stosunku cena/jakość powinno wypadać to bardzo korzystnie.

Patrz:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=67285&t=38120#reply_67285

Jak skończę ten model to zabieram się za następny, też w tej skali, ale z mojej strony nie mogę zagwarantować , że będzie to szybciej niż za kolejne 2 lata. Ale może ktoś jeszcze?

 
05-04-05 11:04  Re: Co słychać z 1:300
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ja licze, ze Repulse pojawi sie takze w wersji 1:200... ;-)


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
05-04-05 11:48  Re: Co słychać z 1:300
Wacek   

Wiem że projektujesz HMS Repulse Żur i wiem też że wieu chciałoby go w 1:200.
Ale tak myslałem że można by jednak dać cos dla ludu a nie tyko dla konkursowych mistrzów i ludzi z wielkimi chatami ( model gdzies trzeba postawić a przedtem zrobić).
Ale gdyby tak projekt 1:200 poprostu pomniejszyć i wydać jako osobny model? (GPM kiedyś tak robił). Koszty projektu można by było podzielić na większą ilość egzemplarzy, bo myślę że chętnych na zakup takiego modeu byłaby większa niż osób które by się „przeskalowały” z 1:200.
Nie ukrywam że chciałbym rozwinąć jakąś dyskusję, żeby wydawcy mieli jakiś pogląd.

 
05-04-05 12:51  Re: Co słychać z 1:300
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Szczerze mówiąc, to nie dziwię się, że skala 1:300 zamarła. Chodzi o kasę , kasę i jeszcze raz kasę. Gdy patrzę na swoją robotę, to projekt okrętu w 1:300 to wcale nie jest połowa pracy projektu z 1:200 (tak wychodziłoby z wymiarów). Jeżeli nie chce się zaprojektować coś co ocierałoby o schemat blokowy, to trzeba włożyć jakieś 80-90 % roboty z typowej skali 1:200. Z drugiej strony zysk z 1:200 jest nieporównywalnie większy, troche większy koszt (tylko koszt druk dwa razy wiekszy, projekt , okładka i opis: właściwie to samo), ale za to o wiele większy zysk. No i jeszcze z punktu widzenia wydawcy lepiej nie wydawać w uboższej skali, lepiej wydac tylko w 1:200 i niejako zmusić wszystkich którzych interesuje dany okręt do zakupu giganta w 1:200. A tak dublując 1:300 i 1:200 mamy wieksze ryzyko (nakład z jakiejś skali się nie sprzeda) i mniejszy zysk (część sprzedaży w 1:300 odbierze klientów skali 1:200)

Ale mimo wszystko ja uparty jestem... Okrety w 1:300 będą...

 
05-04-05 13:30  Re: Co słychać z 1:300
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Żur ale obiecałeś Repulse w 1:200. My pamiętamy ... i trzymamy za słowo :)

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
06-04-05 11:14  Re: Co słychać z 1:300
Wacek   

No to już wiem co słychac z 1:300
W ciągu całej doby całej doby zaintesowało się tematem 3 osoby z tego jeden projektant ( i chwala mu za to) i dwóch zwolenników skali 1:200.
Wychodzi na to że jednak rzeczywiście wydawcy mają rację nie wydając takich modeli.

 
06-04-05 11:38  Re: Co słychać z 1:300
mwg84mm   

No cóż - panuje teraz niestety gigantomania i związane z tym narzekanie na ceny. Ja też wolę cos mniejszego, tanszego i prostszego do złożenia.
Poza tym rozważania kolegi Żura przekładają sie idealnie na modele kolejowe w 1:45 - a właściwie ich ostatni brak, kosztem 1:25 (patrz nowości QUANDT).

 
06-04-05 11:49  Re: Co słychać z 1:300
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wacek, może jednak nie jest tak źle. To co napisałem trzy posty wyżej to rozumowanie wydawcy, ale nikoniecznie musi się ono zgadzać z rozumowaniem modelarzy. Połowę mniejszy model za połowę ceny to jest jakiś argument. Mimo wszystko mam zamiar spróbować wydać coś w 1:300. Dla mnie jest to przede wszystkim hobby, więc nawet gdybym na tym nie zarobił, to i tak bedę miał satysfakcję (i kilka modeli na półce, na które prawdopodobnie nieprędko bym się doczekał).

 
06-04-05 14:35  Re: Co słychać z 1:300
Wacek   

Żur, jak sam pisałeś wcześniej model nie będzie o połowę tańszy bo nakład pracy przy projrktowaniu jest podobny.
Jednak mam nadzieję że Twój model będzie jednak troche tańszy niz 1:200 i w powiązaniu z poręczniejszymi gabarytami jednak odniesie sukces który da cos do myślenia innym

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024