FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
07-04-05 10:39  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

robal - czy Ty troszke nie przesadzasz?? Kiedy samochody lub mieszkania kupowales nie na raty?? :P No chyba ze za okresu "radosnej twórczości". A tutaj należy podajeść troszkę inaczej do sprawy - to nie wydawcy są "źli", że dyktują nam takie ceny - widocznie rachunek ekonomiczny ich do tego zmusza, to po prostu zubożenie społeczeństwa daje się we znaki... No ale wierzmy, że z każdym dniem jest lepiej...

--------
Loading sygnature.............................99%

 
07-04-05 10:56  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Octusek - jak zawsze wszystko zalezy od punktu widzenia Ja po prostu patrze na to ze swojej perspektywy i jedno co widze, ze kazdym dniem to ceny modeli rosna a w portfelu nie przybywa. Tak wiec konkluzja dla mnie jest taka, ze na te modele mnie po prostu nie stac i pozostaje tylko miec nadzieje, ze kiedys to sie zmieni.
A na razie bede kibicowal relacjom z ich budowy...

**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
07-04-05 11:10  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Big Boy - moja ostatnia wypowiedz była jako odpowiedz do Yarisa.........

Takich dużych modeli jeszcze niedawno nei było zbyt wiele... każdemu się marzyły takie konkretne kolosy......... Nagle powstały - i nadal jest źle... bo za duże.... bo za drogie..... a niby jakie miały być?

Pozdrawiam!
Michał

 
07-04-05 12:31  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie Michale, to nie tak. Kriegslok kosztuje około 50 zł, Ol-49 też, są to duże modele a tańsze o połowę. Saratoga z Gomixu kosztuje 70, z GPM 120, tu też różnica spora. Ja pracuję i w sumie nie zarabiam najgorzej (przynajmiej na warunki mojego zadupia), ale na model za 150 sobie nie pozwole.....a co dopiero uczeń czy student nie mający dochodu. Chyba trochę ślepa uliczka.

 
07-04-05 12:40  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

"Przychodzi Szkot na stację benzynową i pyta ile kosztuje kropla benzyny - nic - słyszy w odpowiedzi - to proszę mi nakapać cały zbiornik"
Argumentacja, że model kleję 6 miesięcy i jak podzielę cenę modelu przez 180 to wyjdzie bardzo mało nie trafia mi do przekonania ( a jak ktoś klei w tempie Rafika, to znaczy, że kupuje drożej niż Saburo, który model "tworzy" 3 lata?)
. Modelu nikt nie kupuje na części, tylko od razu wykłada całą należną kwotę, a żaden z nas nie będzie pisał do wydawcy, że skoro cena 120,00 podzielona na 5000 elementów to praktycznie nic, więc żeby mu przesłał w kawałkach cały model. Rozumiem, że są modele, które muszą drogo kosztować, bo wysokie koszty opracowania, bardzo wiele arkuszy itd, itd. ale pojawia sie ostatnio wiele opracowań w takich cenach, że nikt mi nie uzasadni tak wysokiego ich pułapu.
Niestety uważam, że niektóre modele mają zawyżoną cenę w stosunku do kosztów wytworzenia i niech mi ktoś spróbuje udowodnić, że tak nie jest - przykład z górnej półki -model działka plot. 2 cm- kiepska okładka, wydruk części na okładce, mało arkuszy - cena pow. 20,00 PLN
Inny - dwa ostatnio wydane Spitfire - jeden o pare klas lepiej wydany od drugiego, ale ten drugi w cenie ok. 20,00 - nieporozumienie.
Inna sprawa, że sami wydawcy mogą w niektórych przypadkach sprawę zmienić, wystarczy np. tak jak sugerują niektórzy koledzy w dzisiejszym temacie wydać osobno lokomotywę, osobno wagon z wariantowymi oznaczeniami, po co uszczęśliwiać na siłę. I jestem przekonany , że w efekcie znacznie więcej by sprzedali niż przy obecnej cenie całego zestawu.
Modele "wyśrubowane" zabijają modelarstwo, ilu z modelarzy zrobi faktycznie Junkersa w stylu Swingera, Nagato - Saburo ?
Gubimy modele dla początkujących, ile dzieciaków rzuci w kąt nożyczki po próbie sklejenia modelu składającego się z setek części, wymagającego wycinania elementów z precyzją noża laserowego, a kupionego za 6 - cio miesięczne kieszonkowe?
Może którys z wydawców zaryzykuje i wyda model w dwóch stopniach trudności?
NIech jeden ma 16 kartek , 1200 części i kosztuje 50,00, ale niech też będzie i taki, który zajmie 6 kartek, ma 160 części i kosztuje 18,00 .

To takie moje luźne przemyślenia "na gorąco"

R.

Od paru miesięcy, chociaż stać mnie na zakup każdego modelu, przestałem praktycznie kupować modele " na stosik"

Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
07-04-05 12:46  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Dokładnie Arku, o to mi chodziło.
Martwię się po prostu, żeby projektowanie coraz większych, coraz bardziej złożonych modeli nie stało się "sztuką dla sztuki". Kosztują majątek, są wydawane w mikroskopijnych nakładach, a dla wydawców są sporym obciążeniem i ryzykiem finansowym.
W tym samym czasie i za te same pieniądze można by pewnie opracować i wydać dwa lub trzy mniejsze (co wcale nie oznacza łatwiejsze czy mniej szczegółowe) modele, które dzięki niższej cenie jednostkowej zainteresowałyby zarówno "sklejaczy" jak i "zbieraczy", a dla wydawcy większy obrót przełożyłby się zapewne na większy zysk.
To tyle mojego zabiurkowego teoretyzowania.
Zaczęliśmy od kolejek a skończyliśmy na biciu piany ;-) Na szczędzie kolej w 1:25 mnie nie kręci zupełnie (tylko 1:45), a więc czekam na coś innego.

Pozdr.

Yaris

 
07-04-05 12:59  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

>>Modele "wyśrubowane" zabijają modelarstwo ... Gubimy modele dla początkujących ...

O co znowu chodzi???? Ostatnio ukazały się dwa Spity - dla początkących i weteranów, dwa Mc-202 - tak samo, są na giełdach kilogramy MM z jednosilnikowymi myśliwcami z II w.ś., proste bez kabiny i wnęk podwozia. A tu znowu jakieś bajanie o zabijaniu modelarstwa za pomocą skomplikowanych modeli??? Przesada...

 
07-04-05 15:03  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

NIe bajanie, tylko bujanie w obłokach, jeżeli się uważa, że model za 100,00 złotych, z 1200 elementówi sprzeda się w 2-3 tysiącach egzemplarzy.

R.

 
07-04-05 18:58  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Newer Rajkubie. ; ) I tak ja, jak i ty wiemy o tym doskonale. A nawiazujac do tematu: im blizej jestem tej drugiej strony barykady (czyt: wydawnictwa, projektanci, opracowywanie), zaczynam odczowac jakis taki dziwny posmak komercji i pogoni z... nowlasnie, dopowiedzcie sobie sami. Uprawiam to hobby bo daje mi ogromna frajde. Robie to wylacznie dla siebie i przyjemnosci (a naprawde niewiele mi jej zostalo od mometu ukonczenia edukacji). Ale z dnia na dzien zaczynam odczowac dziwny dyskomfort i poczucie presji. Nie ukrywam, ze jest taka opcja ze sam bgede mogl zarobic na modelarstwie.Ale uwazam ze bedzie to raczej mile (dla mojego portwela miedzy innymi)zwieczenie pracy wlozonej w to co lubie. Meritum sprawy bedzie powiedzonko:jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi napewno o ....!
Troche namieszalem ale to takie moje gorace glosne przemyslenia... i kazdy wyciagnie sobie z tego co uzna za stosowne.

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
07-04-05 19:16  Re: Nowości (kolejowe) z Angrafu
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Zapominacie o eksporcie - zwroccie uwage, ze polskie modele sa sprzedawane w Europie zachodniej, Ameryce, Japonii...

'Rynek modeli kartonowych' to nie tylko Polska.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024