FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-03-05 21:06  [Zapowiedź Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wydawnictwo WAK

Witam wszystkich Modelarzy i Forumowiczów !

Ponieważ ilość osób wiedzących o WAK przekroczyła już masę krytyczną, chcę osobiście zapowiedzieć nowe wydawnictwo na forum, a nie czekać aż się wyda “samo”.

Od jutra zaczynam odbieranie pierwszych modeli kartonowych Wydawnictwa WAK z drukarni. Są to następujące zeszyty:

WAK 01 – EMF (Studebecker) „30” Roadster – skala 1:25 – samochód osobowy z 1912 r.
Autor: Jacek „Raiden” Obuszyński
Sugerowana cena detaliczna: 11zł





WAK 02 – ORP „Błyskawica” (stan na 04.1940) – skala 1:200 – niszczyciel z II Wojny
Autor: Grzegorz „MacGregor” Nowak
Sugerowana cena detaliczna 25 zł.





Model EMF’a „30” jest modelem średnio skomplikowanym, ale można w nim wykonać makietę silnika, układu kierowniczego, podwozia. Można też nie robić tego :-) Model ma atrakcyjne malowanie - jest „kolorowy”, prosty w wykonaniu i pomyślany jako model dla młodszych modelarzy (instrukcja blokowa, części ułożone tematycznie, ...). Choć, oczywiście można go też wykonać w wersji pełnej, np. na konkurs. Auto to zapoczątkowuje serią samochodów w moim wydawnictwie (będzie tego trochę).
Model „Błyskawicy” jest pod względem skomplikowania typowy dla innych modeli Grzesia tej wielkości. Wyróżnia się atrakcyjnym malowaniem. Dawno nie było naszej „Błyskotki” wydanej w kartonie.

Model będą dostępne w sklepach, księgarniach, witrynach wysyłkowych oraz na stronie Wydawnictwa WAK (www.wak.pl – jak tylko powstanie).

Uprzedzając pewne zarzuty, odpowiem od razu:
Tak! „Błyskawica” jest oparta na modelu „Groma”. Wspólne dla obu modeli są: instrukcja, rysunki montażowe (oczywiście ze zmianami) oraz część detali pokładowych i nadbudówek. Wręgi, poszycie kadłuba, burty i liczne detale zostały opracowane od nowa, już tzw. komputerowo. Oczywiście zostały też znalezione i poprawione błędy z tamtego modelu. „Błyskawica” różni się też szczegółami, które zmieniono w obu okrętach w 1940 roku, a także posiada inne malowanie (biało-zielona fala na dziobie i na rufie).


Uprzedzając kolejne zarzuty, odpowiem od razu:
Tak! Homik, Fanatyk Kartonu i Wydawnictwo WAK oraz moje dwie córki (pozdrawiam Zuzię i Anię, „tata do was macha dziewczynki”), to moje projekty. Pomińmy tu sprawę dzieci, co do reszty ... Fanatyk Kartonu został zapoczątkowany na około pół roku przed przejściem mi przez myśl, że będę wydawał modele kartonowe (może skończy się tylko na tych czterech, a może nie). Od początku jest pismem „apolitycznym” i w miarę obiektywnym. Tak też zostanie. Wydawnictwo WAK ma tyle wspólnego z Fanatykiem, że powstały w tej samej głowie. Dlatego też wydawnictwo nie nazywa się Fanatyk Kartonu, choć kilka osób chciało mnie do tego „zmusić”. Kto mnie nie zna i tak tego nie zrozumie, a kto zna, ten wie o co chodzi. Zawsze można się obrazić na FK i przestać go czytać, nikt nie zmusza. WAK będzie dostępny w FK w nowościach, konkursach i modelach do pobrania. Recenzje i Relacje z budowy, będą jak nadejdą od czytelników, choć nie wykluczam przekazania modeli do recenzji, jak robią to na łamach inni wydawcy.

Jak już wspomniałem o konkursach, to trzeba kontynuować wątek :-)
W FK#09 będą ogłoszone dokładne dane, ale już teraz zapowiadam dwa konkursy związane z modelami z WAK-u: konkurs na najlepszy model „Błyskawicy” (nagrody – 1 miejsce: 2 niszczyciele z WAK, 2 i 3 miejsce: po 1 niszczycielu z WAK), konkurs na najlepszy model EMF’a „30” (nagrody – 1 miejsce: 2 auta z WAK, 2 i 3 miejsce: po 1 aucie z WAK). Nagrody mogą się zmienić „in plus”. Terminy będą do września-października.

Jak już wspomniałem „mimochodem” o jakichś innych modelach z mojego wydawnictwa, to musze dokończyć. Niech się konkurencja cieszy, bo ja się cieszę :-) W WAK-u będzie seria modeli pojazdów z pierwszej połowy XX wieku. Po EMF’ie będą w tym roku co najmniej dwa-trzy inne samochody (nie tylko osobowe). W tym roku ukaże się też kilka okrętów w skali 1:200 (na pewno trzy, może pięć). W sumie w tym roku ukaże się ok. 10 modeli (tak, będą też samoloty, będą też kolejki, będą też budowle, ale niekoniecznie wszystko w marcu 2005r.:-). Ceny będą w miarę umiarkowane. Nie stać mnie na nakłady po 6-10 tysięcy, więc i ceny w drukarni mam inne, ale też nie chcę zdzierać z was (choć cel powstania wydawnictwa jest oczywiście komercyjny – podnieśli mi stawkę żywieniową w żłobku z 4,50 na 4,60, za sztukę dziecka na dzień). Inna sprawa, że modele są zaprojektowane i wydrukowane naprawdę „porządnie” (gdybym nie miał na stanie po 1000 sztuk każdego, samy bym kupił :-), nie jest to żaden szybki, tani, „taki sobie” produkt za 5 złotych, który będzie zalegał półki w sklepie przez 10 lat. Postaram się utrzymać poziom cen z pierwszych numerów +/- 10%, oczywiście dla modeli podobnej wielkości. Następne modele ukażą się za miesiąc i będą to ... czy ja naprawdę chcę to powiedzieć ? Chcę, bo trudno będzie wydać komu innemu w miesiąc HMS „Saumarez” w skali 1:200, do tego autorstwa Adriana Kacza (zdjęcia surówki autora można oglądać na stronie Gremiru) oraz Citroen Torpedo z 1921 roku (skala 1:25, autor oczywiście Jacek).





Zapraszam też projektantów do współpracy. Każdy (!) projektant, nawet ten z zerowym dorobkiem, ma szanse zaistnieć w WAK. Dla tych co się boją (nie wiem czemu) lub tworzą nie komercyjnie jest dział modele w Fanatyku Kartonu, gdzie swoje wprawki projektowe można umieszczać.

Wydawnictwo WAK
Przemysław Bogusz

 
01-03-05 21:14  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Legionista   

no no no :)) Życzę powodzenia ! :)

Better Dead Than Red

 
01-03-05 21:14  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
KubaZ   

Powodzenia! Powodzenia! Powodzenia!

Kuba

 
01-03-05 21:16  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Carus   

;-) no i poszło ....


pozdrawiam
Carus...

 
01-03-05 21:32  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Hook6   

 

Przemku - powodzenia!
Może tylko napisz jeszcze osobiście czym różni się nasz WAK (Wrocławska Anarchia Kartonowa) od Twojego WAK -u żeby ludziom się nie myliło.

 
01-03-05 21:45  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Świetny początek, oby tak dalej. Powodzeeeeniaaaa!!!

--------------------
W budowie: Lxd 2

 
01-03-05 21:54  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Thunder909 

 

zycze powodzenia !!!
Blyskawica i Sumarez to super ciekawe tematy, oby tak dalej !!!

 
01-03-05 21:59  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

No dobra dobra - piszę się z miejsca na Błyskawicę - tylko gdzie mozna składać zamowienia????? Przez FK ???? A może na maila?

PozdrawiamKojak

 
01-03-05 22:05  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Trzymam kciuki za Firme :-)

Rajkub

 
01-03-05 22:15  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

I to wszystko tak po cichu i bez rozglosu... :) Ja rowniez gratuluje debiutu i zycze powodzenia! I czekam na samoloty :)

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
01-03-05 22:29  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

czekam na Citroena DS no i na kolejki.Zacząłeś dobrze tak trzymać.

 
01-03-05 22:42  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

wow!..super!:)..jestem jak najbardziej ZA!:)

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
01-03-05 22:46  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
mistrzoo   

Swietnie bardzo sie ciesze i wierze w dlugoletni wydawniczy sukces firmy :) Pozdraiwam i zycze powodzenia

2 die 4

 
01-03-05 23:27  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
SzoJer 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Widać, że po okresie jakby zastoju dla nas okrętowców nadchodzą lepsze czasy. Do już istniejących wydawnictw (wprawdzie trochę zmieniających swój profil vide: AH lub
Modelik) dochodzą następne - oprócz tu przedstawionego jeszcze przecież jest rosyjska Bumażnaja Kolekcja no i plany wznowienia wydawnictwa Gryf-Hobby ModelFan. Może będzie szansa na uzupełnianie tematów nas interesujących.
Pozdrowienia.

------------------------------------------------------------------------

 
01-03-05 23:52  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Super! Cieszę się i trzymam kciuki! :-)

 
02-03-05 00:10  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Maniur 

 

No to i ja coś dorzucę do pieca :) Cieszę się bardzo, że w końcu pojawi się drukiem model SAUMAREZA Adriana. Po kilkumiesięcznym oczekiwaniu od pokazania fotek gotowego modelu zastanawiałem się czy wogóle wyjdzie, ale jednak. ;) Myślę, że BŁYSKAWICA Grześka jest również bardzo dobrym pomysłem. Pozostaje życzyć dalej takiego doboru tematów.

A teraz krytyka (ale konstruktywna). Jeśli obrazek nr 3 przedstawia okładkę do Błyskawicy, to nie podoba mi się ona i to bardzo. Powodem tego jest szary kolor okładki (poza rysunkiem). Jest to chyba najgorszy z możliwych kolorów. Okładka powinna być charakterystyczna dle wydawnictwa i przyciągać uwagę potencjalnego nabywcy. A ta szara działa dokładnie odwrotnie. Weźmy np. GPM - wszystkie zielone okładki z czerwonym tytułem - prosto, z konrastem i zostaje w głowie. Tak samo AH - czarne tło z żółtymi literami. Proponuję jakiś stonowany kolor na tło i do tego jarzeniową czcionkę :) Można również, dla obcięcia kosztów, umieszczać na okładkach foto gotowego modelu (np. Saumarez). To tyle :) Jeśli okładka tak nie wygląda, to proszę drugą część mojego postu uznać za niebyłą. ;)

Powodzenia!!!!!!!! :)

;)

 
02-03-05 03:12  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Mirek 



 - 2

Powodzenia i wytrwalosci w szerzeniu kartonowego spojrzenia na swiat ;-)

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
02-03-05 05:42  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Odpowiedź co do obrazków:
1. Okładka Błyskawicy w rzeczywistości wygląda lepiej niz na fotce, ale taki miałem z żoną pomysł i na razie (4 modele) tak zostanie. Jak pamiętacie, praktycznie każdy wydawca mieszał coś w kolejnych numerach w okładkach.
2. Zdjęcia surówki EMF'a pochodzą z WAK-u (czyli Wrocławskiej Anarchii Kartonowej, a nie z Wrocławskich Atrakcji Kartonowych) i w związku z licznymi oglądaczami, w modelu brakuje, maski, reflektora, ... :)
3. Widoczna surówka Citroena jest w skali 1:35 (taka miniaturka miniatury)
4. NIe pokazałem pełnej okładki dla WAK 01, ponieważ gdzieś mi ją wcięło na dysku ;/
5. Grześ obiecał, że za "jakiś" czas pokaże zdjęcia gotowej Błyskawicy (ma - chyba - , ale nie dosłał).

 
02-03-05 08:06  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Big Boy 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

A ja dalej uparcie swoje...czekam na PAROWOZY.
Powodzenia.
Big Boy.

Parowóz... to jest TO!!!

 
02-03-05 08:27  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Fiban 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Polska kartonem stoi :) Rewelacja, gratuluje i trzymam kciuki.

 
02-03-05 09:01  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Super !
Wrocław górą.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
02-03-05 10:01  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
amd   

Homik - gratulacje, bardzo sie ciesze i tak trzymac.
Jak FK zacznie byc za bardzo stronniczy to Ci powiemy :-) Ale czytajac Twoje "wypociny" na forum nie sadze zeby Ci to grozilo.
Szkoda ze nie jest to "pozniejsza" Blyskawica, po wiekszych zmianach.
pzdr
amd

 
02-03-05 10:22  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

WAK - Powodzenia !!!

Słówko wyjaśnienia w kwestii "Błyskotki".
To opracowanie powstało jeszcze w 2004 roku, tuż po tym, jak na oczy zopbaczyłem posklejane "Gromy" i mogłem porozmawiać z ich wykonawcami o błędach (lato 2004). Błędy z "Groma" udało się usunać, poza tym poszycie kadłuba powstało zupełnie od nowa na bazie "Siatek" Kuby Znamirowskiego, co daje im 100% gwarancję sklejalności i idealnego spasowania. Projekt powstał z myślą o włączeniu tego modelu do oferty GreMir Models. Jeśli jednak WAK okazał zainteresowanie wydaniem drukiem - dlatego jest!!!

Zdjęcia gotowej z pewnością pokażę niebawem, bowiem postanowiliśmy, że ten sam model będzie w ofercie GreMir Models, więc model muszę wyposażyć jeszcze w detale, relingi i olinowanie, by jako tako się prezentował :-)

Dlaczego wygląd z 1940 roku? To głównie ukłon w kierunku jednego z modelarzy, wielbiciela okretów PMW z II wojny św., który bardzo mnie kiedyś molestował o taki właśnie okres dla tego niszczyciela. A dlaczego nie okres powiedzmy 1942 lub 1944? Ano dlatego, że wymagałoby to zupełnie nowego opracowania i jeśli ukaże się długo oczekiwana III część monografii z AJ Press i jakieś wydawnictwo będzie zainteresowane "Błyskotką" w kamuflażu z 1942/43 - no problem...

MacGregor

 
02-03-05 10:25  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

"Blyskotka" z ta zielona fala jest przepyszna. No i HMS Saumarez... Piekne i tyle!

 
02-03-05 10:50  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
kermeet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

SUPER :)

Odkąd ostanio odwiedziłem Błyskawicę chciałem nabyć jakiś dobry jej model i skleić :)

Nareszcie jest!


Cieszę się bardzo, trymam kciuki za powodzenie bardzo, bardzo mocno. No i już chcę kupować!


Przyłaczam się jednocześnie do drobnej krytyki okładki - na "pierwszy rzut oka" robi bardzo nieciekawe wrażenie... Jaśniejsze, żywsze kolory! Logo jest ładne. Rysunek na okładce też ładny, zdecydowanie wolę takie, niż zdjęcia gotowego modelu.


Pozdrawiam i jeszcze raz: POWODZENIA!

 
02-03-05 13:06  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
bartolo24 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Powodzenie, powodzenie i jeszcze raz powodzenia. Napewno bede kupował modele z tego wydawnictwa juz sie nie moge doczekać Błyskawicy:))))

---------------------------------------------------------------------------
W budowie: NAGATO
Fly Model nr.89, wydanie I, skala 1:200, wygląd okrętu na 1941. (prace wstrzymane)

 
02-03-05 13:19  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

No Homik - wszyscy czekaja na Błyskawicę :D - mam tylko nadzieję że bedzie można zamawiać pocztą elektroniczną a płacic przelewem :):). Ehhhh tuptam i tuptam czekając na niszczyciele - kasa już odłożona (może przedpłaty? :D:D:D )

PozdrawiamKojak

 
02-03-05 13:24  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Po prostu powodzenia :)

----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
02-03-05 13:38  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Grzesiek_-_ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zapowiada się ciekawie..... Może kupię sobie

GG: 9022736

 
02-03-05 15:39  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
barti 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5
 

ja też piszę sie na Błyskawicę i HMS „Saumarez

życzę powadzenia

www.ismr.pl

[G] ORP BŁYSKAWICA-WAK / [G] Prince Of Wales-GPM / [G] Aurora / [G] Akitsushima / [G] Noworosijsk


 
02-03-05 16:58  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
_TONY_ 

 

no panowie zaskoczyliście mnie miło tą błyskawicą, ostatnio przymierzam się do jakiegoś polskiego okrętu z 2 wś i chyba już wiem co to będzie

---------------------------
W[OiO]WNIK POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ - no to panowie będę projektował kadłuby
---------------------------
3597139

 
03-03-05 08:12  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Panowie, trzymam za Was paluchy!

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
03-03-05 09:02  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
bandi   

O rany!, tyle wpisów , a ja znowu dowiaduje się o wszystkim na końcu- Moje Gratulacje Przemku, tak trzymaj i nie daj sie!!!
ps. Pozdrowienia dla twoich najbliższych!

 
03-03-05 10:44  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Rak71 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zapowiedzi, zwlaszcza odnośnie Blyskawicy i Saumareza są niesamowite. Na pewno je kupię, tylko pytanie, gdzie?

Małe jest piękne!!!!

 
03-03-05 11:03  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Homik... o przepraszam Wydawnictwo WAK napisało ;o) :

> Model będą dostępne w sklepach, księgarniach,
> witrynach wysyłkowych oraz na stronie Wydawnictwa
> WAK (www.wak.pl – jak tylko powstanie).



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
03-03-05 11:17  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Gratuluję pomysłu i niewątpliwie wytrwałości w realizacji! Wiem co to znaczy założyć jakiekolwiek, nawet najmniejsze przedsiębiorstwo wydawnicze z własnego doświadczenia, i tym bardziej podziwiam Twoją odwagę.
Co do okładki, zgadzam się z Maniurem -- ale to szczegół w bardzo chwalebnym przedsięwzięciu.
Życzę powodzenia!

Pozdrawiam,
Szymon

 
03-03-05 12:06  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
amd   

GN: Ja rozumiem czemu "poprawiony Blitz" :-) I akurat jestem zadowolony - nieczesto ma sie taka mozliwosc by dostac ulepszony model. I rozumiem to oczekiwanie na AJ Press. Dzieki tym monografiom za pare lat bedziemy mogli wybrac do sklejenia model z dowolnego "okresu", i fajnie. Natomiast jedno pytanie sie narzuca. Pisales (nie pamietam gdzie, nie moge znalezc) cos w stylu ze zalujesz ze MKF nie wydaly Groma z mozliwoscia przerobienia na Blyskawice (pisales chyba o nieduzych zmianach, jednym arkuszu dodatkowym). Stad quasipytanie - do Ciebie jako projektanta i do Homika - nie rozwazaliscie opracowania i wydania numeru dajacego mozliwosc wyboru - albo Grom z "Norwegii" (nawiasem mowiac niedawno w jednym z czasopism nurkowych byla relacja z wyprawy do Groma) albo Blyskawica ?
pzdr
amd

 
03-03-05 14:02  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

amd - szczerze mówiąc nie przyszło mi to do głowy, a i WAKowi też, jak mi się zdaje!
Rzeczywiście dałoby się to zrobić wykorzystując jeden dodatkowy arkusz kartonu...
No cóż, dobra to rada, ale jak musztarda po obiedzie :-(((
No, chyba, że na zasadzie jakiegoś bonusa WAk jest gotów dodrukować jeden arkusz kartonu A-4 i dodawać do sprzedawanej "Błyskawicy" - wtedy nie ma problemu.

MacGregor

 
03-03-05 14:13  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pochwalam! Ekstra! Dużo dużo modeli!

Pozdrawiam!
Michał

 
03-03-05 14:57  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Równie dobrze ten dodatkowy arkusz może być dołączony do FK :D

Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
03-03-05 15:06  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Hook6   

 

Albo do drugiego modelu - do samochodu (w końcu interes musi się rozwinąć jeśli wszyscy mamy mieć z tego pożytek). Zobaczymy co napisze Homik bo dowiedziałem się że aktualnie jest w drodze do drukani żeby odebrać pierwszą partię Błyskotki.

 
03-03-05 15:28  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Przemku, świetna sprawa, a reszte powiem ci jak sie spotkamy. Moim zdaniem z tematem trafiłeś w dyche. Grzegorz ;-))) mam nadzieje, że nie jestem tym, który cie tak "molestował" o Błyskawice z 1940 roku. Ale o to właśnie chodziło.
Pozdrawiam
Marco

 
03-03-05 16:02  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
cesar   

pozdrawiam i życzę sukcesu. Mam nadzieję że będą także cywilne okręty i statki pomocnicze(holowniki, zestawy pchające itp). Brak tego na rynku!!!

niedzielny klejacz wszystkiego

 
03-03-05 16:13  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Hm, ten tego. Odebrałem i nie częśc ale całość Błyskotki. Dla detalistów z Wrocławia mam smutną wiadomość, dla was sprzedaję tylko po 150 sztuk, tak mam pakowane :-P

Co do EMF'a , będzie u mnie dopiero za tydzień. Winni się tłumaczą :-(

Co do modelu, co o nim sądzę jako modelarz? Porządny, trochę czarny za mało nasycony, ale widac to tylko na pasie lini wodnej. Po za tym model ok. Przynajmniej w tych 30 egz. które przejrzałem.

Aha, ludzie się pytają to odpowiem.
1. Cena jaka jest taka jest. To nie ja wymyślam ceny drukarni, podatki, rabaty, koszty projektu , ... . Jeśli chce ktoś wydać model, to niech spróbuje sam, zobaczymy ile mu wyjdzie w detalu.
2. Wydawnictwo nie prowadzi sprzedaży detalicznej w formie ręka-lada-klient. Bezpośrednio będzie mozna kupić modele w sklepach, poprzez sklepy wysyłkowe (na pewno GryfHobby), oraz stronę WAK, jak powstanie (czas ok. tygodnia), oraz na spotkaniach WAK-u i konkursach.
3.Modele będą rozsyłane do sklepów od soboty (przyszłej), tak aby od poniedziałku czekały na was cieplutkie w sklepach. Wtedy proszę o och albo bluzgi.

Wasz Homik

 
03-03-05 16:19  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Piękne malowanie Błyskotki
no i Saumarez byczo wygląda

Słowem Klawo !!!

czekam na te modele i jeszcze następne...

strona zdaje się jeszcze nie działa.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

Post zmieniony (03-03-05 16:20)

 
03-03-05 21:41  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

No dobra :):) No to niech szybko powstaje ta strona bo juz nie moge się doczekać albo niech pojawi się w ofercie sklepów internetowych :):) A może jakiś WAK-owiec mi kupi i szybciutko wyśle???? Info na priva.
Pytanie do Homika - w GPM-ie bedą dostepne Twoje modele???

PozdrawiamKojak

 
04-03-05 12:13  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
amd   

No to ja przepraszam.
Leb bym dal sobie uciac ze czytalem w ktoryms watku jak MacGregor pisal ze mozna bylo dodac jeden arkusz wiecej do Groma (z MKF'u) celem prostej przerobki na Blyskawice sprzed wojny. I ze wpadl na ten pomysl z Frytkiem troche za pozno ...
Albo skleroza, albo juz chciejstwo :-) Moze rzeczywiscie chciejstwo, bo przeszukanie forum nie wyrzucilo zadnych odnosnikow.
Arkusz mozna dodac :-) Np. do innego niszczyciela :-) Ale rzecz jasna to zalezy od "wlasciwych osob". Dla mnie bylby to silny argument "na plus" za zakupem tego modelu.
pzdr
amd
WAK -> to samo pytanie co Kojak: GPM bedzie handlowal Twoimi produktami ?

 
04-03-05 13:11  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Mam na razie odpowiedz z Gryfa. Co do innych sklepów, to nie chciałem rozsyłać ofert, przed dostaniem choćby próbnego wydruku do ręki. Jakby była "kaszana", to bym sprzedał to po kosztach i darował sobie tą drukarnię. Tak więc od dzis wieczór wysyłam oferty do hurtowni i sklepów. W GPMie pewnie i tak będzie, ale nie pisze na pewno, bo może się obrażą itp ...

Co do arkusza przerabiającego Błyskotke na Groma, to tak się biję w czoło, że aż widać ścianę z tyłu <boli>. Fakt faktem, że nie pomyślałem. Inna sprawa, że byłoby o arkusz kartonu więcej (czyli w sumie o 2xA4), czyli drożej. W Saumarezie może znajdzie się na to miejsce, ale nic nie obiecuję. Pomysł dodrukowania np. 200 sztuk, arkuszy A4 jako przeróbkę B-->G uważam za ciekawy (bo 1000 uważam za przesadę), tylko muszę pogadać z drukarnią w sprawie "ile" (no i z Grzesiem :-). Co do Fanatyka, a nawet strony WAK, to miejsce by sie znalazło.

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
04-03-05 14:32  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

amd - a owszem, pisałem o tym, że można było dodać jeden arkusz więcej do "Groma", ale za późno o tym pomyśleliśmy - jednak nie z Frytkiem, ale z Łukaszem W., który wydawał wtedy "Groma". Nie przyszło nam po prostu do głowy, że będzie również zainteresowanie "Błyskawicą" w tej samej konfiguracji, co "Grom" przedowjenny. Myślę sobie, że tym razem nie ma problemu z dodrukowaniem "bonusa" do "Błyskawicy" 1940 z częściami do przeróbki na "Groma" - części tych będzie niewiele, bo tylko właściwie burty i wieża dział 120 z namalowanym zegarem (bo podobno w chwili zatopienia "Grom" miał jeszcze ten zegar na rufowej odłonie dział). WAK jest gotów, ja też, więc no problem...

MacGregor

 
04-03-05 14:48  Re: [nowość] Nowe wydawnictwo modeli kartonowych - WAK
amd   

No tak, Nie wiem skad mi sie Frytek mi sie przyplatal ... :-) Przepraszam za pomylke.
I od razu pociagne temat, jezeli pozwolisz. Grzegorz, pisales tak (dwa cytaty):
"Szkoda tylko, że dla mnie to klasyczna "musztarda po obiedzie" - gdybym miał te plany przed opracowaniem "Groma" dla MKF..."
"Ukazała się pierwsza część monografii "Groma" i "Błyskawicy" w wydawnictwie AJ Press. Są tam plany "Groma" zarówno kreślone obecnie jak i reprodukcje z planów stoczniowych. Mój Boże, gdybym miał wtedy te plany, gdy projektowałem ten model!!!
A ja bazowałem wyłącznie na planiku w skali 1:400 opublikowanym w 1987 roku w "Morzu". Dla modelu 1:200 to było jednak za mało..."

To bylo przy okazji wydania wydawnictwa AJ-Press. Homik napisal o swojej Blyskawicy tak: "[...] Wręgi, poszycie kadłuba, burty i liczne detale zostały opracowane od nowa, [...]"
Jak rozumiem podczas przeprojektowania wykorzystales te monografie do zmian o ktorych pisal Homik ?
pzdr
amd

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024