FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-03-05 19:22  [Zapowiedź] - STEREGUSZCZIJ
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam

Na stronie Modelika pojawiła się zapowiedź okrętu STEREGUSZCZIJ rosyjskiego torpedowca z 1904 roku. Za 25 złotych dostaniemy: 6 arkuszy A4 z częściami do wycinania, 1,5 strony A4 z rys. montażowymi, 0,5 strony A4 z opisem budowy w języku polskim ORAZ uwaga uwaga płócianą banderę do zamontowania (hehe!!).
Szczegóły: http://www.modelik.pl

Pozdrawiam odnowiony Darko

----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
03-03-05 20:04  Re: [nowość] - STEREGUSZCZIJ
Hook6   

 

http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=65605&t=65605 :-)

http://konradus.com/forum/read.php?f=12&i=6305&t=6305 :-))

 
04-03-05 15:33  Re: [nowość] - STEREGUSZCZIJ
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

UPS!! Przepraszam moja wina biję się w piersi... nie zauważyłem.

Ale będzie w Modeliku, tego nie ma w tamtych tematach :)

----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

Post zmieniony (04-03-05 15:35)

 
04-03-05 16:41  Re: [nowość] - STEREGUSZCZIJ
Hook6   

 

A nie ma za co się bić kochany. Lepiej częściej tu zaglądaj - raz lub dwa dziennie...

 
05-03-05 14:01  Re: [nowość] - STEREGUSZCZIJ
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

http://mkmagazin.almanacwhf.ru/ships/skoryj.htm

Co prawda tekst jest głównie o "minonoscu" Skoryj, ale plany (sznurek na dole to rar z trzema tifami w środku) są ogólnie planami typu Sokoł czyli Stereguszczij się "łapie" ;-)

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
05-03-05 14:46  Re: [nowość] - STEREGUSZCZIJ
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Dużo więcej i lepiej: monografia "minonosców" typu Sokoł
http://wunderwaffe.narod.ru/Magazine/MK/2004_02/index.htm
na dole sznurki draw i pictures
Dla szybszego obejrzenia można zamienić w adresie narod na kuz
np: http://wunderwaffe.kuz.ru/Magazine/MK/2004_02/Pictures/Color.jpg :-))

Do ściągania trzeba zostać przy narodzie

w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
05-03-05 14:53  Re: [nowość] - STEREGUSZCZIJ
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Smok jak zwykle czujny :-)))

Ostatnio zastanawiałem się nad klasyfikacją tego okrętu , torpedowiec / niszczyciel ? jak dla mnie to ewidentny przykład niszczyciela, co o tym myślisz ?


Teoretyk ostatnio...

 
05-03-05 16:50  Re: [nowość] - STEREGUSZCZIJ
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Dla mnie taki ewidentny niszczyciel to to nie jest.
Torpedowce (ros. minonoscy) to dość specyficzna klasa okrętów ale najlepszym dowodem na to, że to nie po prostu wczesne niszczyciele jest dla mnie pierwotna nazwa niszczycieli - kontrtorpedowce. Fakt, że pod koniec I wojny torpedowce miewały i ponad 300 ton nie zmienia faktu, że główną ich bronią były torpedy. Były to po prostu coraz większe kutry torpedowe.
I to na tyle groźne, że powstała nowa klasa okrętów, żeby je niszczyć ;-)

 
05-03-05 17:41  Re: [nowość] - STEREGUSZCZIJ
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

No właśnie , a on ma dosyć mocne uzbrojenie artyleryjskie. za pierwszego niszczyciela uważa się HMS "Havock" , oba mają wiele wspólnego i tak sobie tylko rozmyślam... :-)


Teoretyk ostatnio...

 
05-03-05 19:03  Re: [nowość] - STEREGUSZCZIJ
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Teraz się doczytałem jak wiele mają wspólnego ;-)
Yarrow buduje Havoca i Horneta -> Rosja zamawia u Yarrowa "duży torpedowiec" imieniem Sokoł -> "prototypem" dla Sokoła jest Hornet -> Sokoł staje się wzorcem dla serii torpedowców zbudowanych potem przez Rosjan. Faktycznie wychodzi na to, że to był pierwszy rosyjski niszczyciel. :-)
Tym bardziej, że okręty klasy Sokoł nazywano podobno często "kontrminonoscami" (oficjalnie ta klasa pojawiła się w rosyjskiej flocie dopiero w 1907).
Człowiek się całe życie uczy ;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024