FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
24-11-04 20:39  Re: [relacja] Mustang Skalskiego z MM
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Faktycznie, zajrzałem własnie pod mojego Mustanga i szpara na segmecie numer nie wiem, który, ale to pierwszy biały pasek, jest. U mnie zostala zakamuflowana przez wklejenie kawałeczka bialego papieru o szerokości idealnie dopasowanej do szerokości szpary, niestety, ten pasek jest bardziej biały. Jak nie wiesz, że tam jest szpara, to nie zauważysz, ale ja wiem... Co do tych klapek wklejanych do wnęk, to u mnie sa bardziej zamknięte nieco, i przez to nie widać szparek (bo są).
Z tego, co widzę, zaraz będziesz robić statecznik pionowy, już przecieram monitor, bo to dosyć fikuśny element :))) Walcz, waszmość, walcz, bo nieźle Ci to idzie!

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
24-11-04 22:13  Re: [relacja] Mustang Skalskiego z MM
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Sklejałem ten model kilka miesięcy temu - dla kogoś. Nie pamiętam problemu ze szparą, natomiast pamiętam doskonale te paskudne pstrokate kolory. Nie chciałbym mieć go na półce. Model kleił się dobrze - największym problemem dla mnie było oszklenie kabiny.
Powodzenia w dalszych pracach

 
25-11-04 08:22  Re: [relacja] Mustang Skalskiego z MM
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Dziękuję wszystkim za rady dotyczące retuszu - chyba kupię tempery, i tak chodzi mi to po głowie od dłuższego czasu.
Batonus - masz rację faktycznie tam są już otworki, trochę ciężko było je zrobić tak aby się papier nie porwał, ale wyszły - wystarczyło lekko papier usztywnić cyjanopanem i szpileczką pach pach:)
Qba - szybki są, niestety folia delikatnie za gruba i na wierzchu wyszły lekie załamania tektury.
No to kolej na część ogonową kadłuba. Już po wycięciu segmentów zauważyć można różnice w kolorach - nasz niezawodny MM dotrzymał swych reguł gry i odcienie nie są identyczne. Na dodatek jedna część jest zielona co daje piorunujący efekt po jej przyklejeniu - vide foto 2. Wydawać by się mogło, że powinien być utrzymany kolor kamuflarzu, ale nie - z tą "wstawką" jest ciekawiej:) Oczywiście wyszły drobne szpareczki i nierówności, ale jestem coraz bliżej opcji walorki i to takiej z pomalowaniem modelu na nowo (jeszcze tego nie robiłem, więc pora spróbować:)
No i to o czym projektant zapomniał - dla niego wnęka podwozia tylnego jest całym segmentem. istnieje tylko jedna część w środku do której należy dokleić na styk goleń kółka ogonowego. Na razie nie doklejałam tego segmentu do kadłuba - łatwiej będzie dorobić wnękę.
Dziś, jak czas pozwoli, statecznik poziomy i ster kierunku a reszta dopiero po 4 grudnia - czas szykować się na konkurs LOK-owski.

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
16-01-05 18:36  Re: [relacja] Mustang Skalskiego z MM
Molzey 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

No, i co się stało dalej z tym ładnym latadełkiem???4 grudnia był już hoooo oooooo hooo,
a może i dawniej, temu.....Powoli przymierzam sie do wykonania tego modeliku,więc chciałbym wiedzieć co dalej.Dawaj zdjęcia,kurna! :)

Powracam w opary kleju... Sztachnąć się jeszcze raz.....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024