FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-06-04 00:55  [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Trwa chwilowa przerwa w budowie tamtego gzdyla (Fokkera), spowodowana pewnymi brakami materiałowymi. Aby nie tracić czasu, postanowiłem zacząć takiego oto grzmota.

Jest to model myśliwskiej wersji Junkersa Ju 88. Egzemplarz ten służył w 4 Staffel/KG 76 z Taganrogu (na Ukrainie). Model przedstawia wygląd maszyny bodajże z zimy 1942/1943.

Model został wydany przez Wydawnictwo Andrzej Haliński. Opracowali go Marcin Grygiel i Marcin Dworzecki w skali 1:33. Kosztował mnie 38 zł (w sklepie), a zatem dość dużo, ale prezentuje się naprawdę wspaniale. Szczegółowe opracowanie, piękna grafika. Cena adekwatna do jakości.

Na razie wyciąłem elementy poszycia i poprzykładałem je do siebie celem skontrolowania przylegania krawędzi (tak dokładny model trzeba niezwykle dokładnie wycinać)... Nie chcę szpar.

Wykonałem też retusz (kolorki mieszałem, więc nie podam żadnych numerków ;P).

Jak widać, segment za sklejonym (i tenże także ;) ) ma podwójne poszycie. Zwiększa to sztywność.

 
17-06-04 00:57  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
No ładnie, fotki się nie wstawiły. ;)

 
17-06-04 08:29  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

SWINGER TY WYMIATACZU. BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak oceniasz stopień trudności tego junkersa? Super ci wychodzi. Kurcze zazwyczaj w odpoczynku do 33 robi się 50 a ty odwrotnie... co za rewolucja w modelarstwie kartonowym

 
18-06-04 11:16  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Józef 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam !

Dwa te same modele na forum :) Ja dalcze z nim tez, , ale narazie nie mam cyfraka , wiec nie ma relacji. Teraz rozpocząłem kleic motorki. Jesli pytania wal smiało.

Pozdrawiam Józwa

 
18-06-04 16:56  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Model jest raczej trudny, hehe. Na pierwszym zdjęciu znajdują się głónie części, z których składa się wnętrze kabiny. To coś mówi o skali trudności, nie? :)

Józwa, na pewno będę pytał, zresztą zacznę już teraz: :)
1. Czy przezroczystą osłonę tej anteny na grzbiecie kadłuba zrobiłeś z dwóch warstw, jak każe instrukcja?
2. Czy złożoną część 1g przykleiłeś zadrukowaną stroną do 1d, tzn. bezpośrednio do niej całą powierzchnią? Trochę mnie zastanawia, po co właściwie ona tam jest... Hm...

A teraz aktualności. Te wszystkie kosteczki wykonałem metodą Wujka Andrzeja z Kartonworka (rozcinanie części na poszczególne ścianki). Na ostatnim zdjęciu ta część, do której one są przyklejone (1d) jest tylko położona "na sucho".

 
18-06-04 21:25  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kurcze!! Taki fajny ten samolot:) Musze przyznac jednak, ze wybrane malowanie mnie nie przekonuje...... Kwestia gustu oczywiscie:)

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
23-06-04 11:57  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Józef 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam !
No własnie, o tych plastikach poprostu.... zapomniałem i przykleiłem bez , musze nad tym pomyslec jak by to teraz << załatac>,. Mysle ze dopasuje jedna warstwe i przykleje od góry tak aby pasowało to do wycięcia .
Co sie tyczy cz. 1g, w zasadzie tez miałem ten dylemat, wygladał mi troche za szeroka wiec dociąłem ją tak aby pasowała na swoje miejsce.
Pozdrawiam Józwa

ps. << morduje >> sie dalej z motorkami

 
23-06-04 12:03  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Swinger - czas na nowe zdjęcia! :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
24-06-04 22:09  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Józwa - też będę zwężał 1g.

Michał - cierpliwości, nie należę do szybkościowców. :D

Zdjęcie przedstawia to samo, co ostatnio, ale po małej waloryzacji. Dziwi mnie, że cały ten bajzel po lewej oraz podłużnice nie zostały w ogóle narysowane. Tak łyso to trochę wyglądało.

 
25-06-04 20:19  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Prace trwają. Bardzo porządnie opracowany fotel pilota, dodałem tylko te obwódki naokoło krawędzi bocznych.

 
25-06-04 20:30  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Swinger, zdradź proszę jak zrobiłeś pasy - szczególnie klamry...

A tak w nawiasię: cudowne wykonanie, niesamowita dokładność, gratuluję.

 
25-06-04 23:08  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzięki. Pasy są z pomalowanej folii aluminiowej (łatwo się kształtuje i jest cienka); klamry to już bez wydziwiania ;) - po prostu "srebrny" drut ukształtowany pęsetą.

 
26-06-04 00:27  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Super!! Naprawde gratuluje wyczucia estetyki, ktore zmusza CIe do osiagania takich rezultatów - to najwazniejsze!!

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
26-06-04 11:27  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Józef 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam !
Swinger.. jestes mistrzem świata !!! Mój junkersik bez porównania z twoim, niebo a ziemia, ale bede sie doskonalił dalej:)
Pozdrawiam Józwa

 
27-06-04 23:40  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
A oto fotel radiooperatora - tylnego strzelca.

 
28-06-04 14:52  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Rysunki montażowe drugiego fotela zawierają BŁĄD. Spójrzcie na zdjęcie. Chodzi mi o oparcie. Powinno być ono zaokrąglone. Sprawdziłem w materiałach źródłowych, zresztą surówka pokazana przez Pana Halińskiego też tak ma (klik). Na zdjęciu strzałki pokazują newralgiczne miejsca. Na szczęście udało mi się (z niemałym trudem) naprawić swój błąd - fotelik na zdjęciu ma już zaokrąglone oparcie.

 
28-06-04 15:11  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Junior II   

Bardzo ładny retusz krawędzi .
Swinger , jakom farbom to robisz ?

 
28-06-04 15:35  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Retusz został wykonany temperą (w sumie nie wiem, czym to się różni od plakatówki). Krawędzie składające się z więcej niż jednej warstwy kartonu przed podmalowaniem zagruntowałem ponalem, żeby były równiejsze. Kolor to dość ekstremalna mieszanka białego, czarnego, zielonego, czerwonego i żółtego. :)

 
30-06-04 14:59  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Oto zdjęcie 20mm działka MG 151. Jeżeli wstawiam za dużo zdjęć, to proszę mnie upomnieć - w razie potrzeby ograniczę się, jeżeli jest już mało miejsca na serwerze. Obawiam się jednak, że jedyną radą na to będzie wywalenie (albo lepiej zarchiwizowanie na płytach) części starych tematów... :(

 
02-07-04 18:05  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Oto karabiny maszynowe MG 17 (7,92 mm). Są koszerne, tzn. z papieru (ale zawiniętym na drucie). Dziurki robiłem wycinakiem zrobionym z połączonych szpilek ze spiłowanymi ostrzami. A że trzeba spiłować ostrza do dziurkowania, to się dowiedziałem z postu Juniora II. Tak, psze państwa. Właśnie Juniora.

 
02-07-04 21:11  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
KrzysiekR   

Swinger, mam małą proźbę (czy tam prośbę, zapomniałem jak sie to pisze;-) Gdybyś znalazł troche czasu, to opisz nam tutaj jak wykonałeś te karabiny. Tak krok po kroku, żebym i ja cosik z tego zrozumial ;-) (Wiem, że to wyższy stopień wtajemniczenia) ;-)

Pozdrawiam, KrzysiekR

 
02-07-04 21:18  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

modeli wygląda smakowicie !

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
02-07-04 23:04  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
ProŚbę. ;)

Jasne, nie ma sprawy. Mam też zdjęcia, więc... Do rzeczy.

Przede wszystkim zaznaczyć muszę, iż wykonanie tych gunów zajęło mi kilka dni... Przede wszystkim czasochłonny proces koncepcyjno-treningowy... Najpierw myślałem, jak to porządnie zrobić. Potem natrzaskałem setki dziurek różnymi wersjami sprzężonych wybijaków... Potem zacząłem wykonywać karabiny... Dopiero gdy zrobiłem ich osiem, stwierdziłem, że mam już trzy takie, które nadają się do modelu.

A teraz know-how.

Pierwsza rzecz to narzędzia.

Na zdjęciu są pokazane. Wybijak wykonany ze szpilek połączonych Poxipolem, metalowa linijka oraz młotek. Zdjęciu ukazuje też oryginalną część oraz zeskanowaną przeze mnie i trochę zmienioną (wyraźniejsze dziurki, wybielenie - po co marnować toner).

Za chwilę dalszy ciąg programu.

 
02-07-04 23:07  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Następnie przyklejamy część do starego programu TV (czerwone oznacza miejsce z klejem), żeby się nie ruszała, przykładamy liniał i stukamy dziurki. Jedno uderzenie to cztery dziurki, ale po pierwszym stuknięciu wkładałem pierwszą szpilkę do już wykonanego otworu, żeby było równiótko.

 
02-07-04 23:14  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Malujemy część (użyłem markera).

Przyklejamy drut (trzeba pamiętać o odpowiednim skróceniu części, żeby za gruba lufa nie wyszła).

Zwijamy etapami (nie w palcach, lecz na stole - to ważne). Najpierw smarujemy klej (użyłem BCG) na obszarze czerwonym (1), zawijamy. Czekamy, aż zwiąże. Następnie smarujemy na obszarze zielonym, zawijamy i czekamy. I tak dalej.

To wszystko. Jeżeli macie jakieś pytania, to walcie. Generalnie nie ma w tym wielkiej filozofii, wymaga to jednak żmudnych przygotowań (wykonanie wybijaka, trening dziurkowania) oraz dużej cierpliwości. Sposób jest czasochłonny. Znaczy się, samo wykonanie ostatniego kaemu zajęło mi mniej niż 30 minut (tzn. do etapu pokazanego na ostatnim zdjęciu, bo potem jeszcze trzy pierdółki trza było dodać), ale żeby dobrze go zrobić, musiałem się odpowiednio szkolić przez trzy dni. :) Ale jeżeli ktoś skorzysta z tego sposobu, to zajmie mu to mniej, bo nie będzie musiał myśleć, jak to zrobić. :D Co nie znaczy, że nie ma lepszych sposobów... Moze ktoś wykombinuje cos fajniejszego. :)

 
03-07-04 09:17  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Z rady Juniora ( o ściętych czubkach szpilek) widać, że i on wychowywał sie na książkach Adama Słodowego "Zrób to sam" ;-).
Ścięcie czubka w gwoździu znacznie zmniejsza ryztko rozłupania deseczki, w którą go wbijamy, po prostu ostry szpic działa jak klin.
A w ramach doskonalenia Twojego "kombajnu" do robienia otworków może spróbować pierwszą szpilkę zrobić minimalnie dłuższą od pozostałych ? Pomagałoby to łatwiej przymierzyć się do już wykonanych otworków.

Gratuluję poziomu wykonania modelu i czekam na ciąg dalszy, Rajkub

Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
03-07-04 11:01  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
KrzysiekR   

Dzięki Swinger za naprostowanie pisowni ;-) Metoda faktycznie jest bardzo ciekawa i daje FENOMENALNE efekty. Oby tak dalej. Juz nie mogę się doczekać fotek Junkersa w całości :-)

Pozdrawiam, KrzysiekR

 
03-07-04 11:03  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
KrzysiekR   

Ah, zapomiałeem. Mam jeszcze jedno pytanie. Z ilu elementów składa się działko 20mm?? (Sorry, że nie w jednym poście, luki pamięciowe;-)

Pozdrawiam, KrzysiekR

 
03-07-04 23:18  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Rajkub -> co prawda było to niezamierzone, ale szpilki w moim urządzeniu są trochę pod kątem, co właśnie ułatwia wcelowanie w ostatnią dziurkę. :)

Krzysiek -> standardowo działko składa się z 9 elementów, ale realnie wyszło mi o wiele więcej, bo każde "pudełko" rozcinałem na poszczególne części (metoda Wujka Andrzeja, o której wspominałem wcześniej), oraz dodałem parę dyngsów - czekaj, niech policzę :) - razem 38 elementów.

 
05-07-04 23:14  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Oto lewy panel. Gałki dźwigienek są z plasterków izolacji jakiegoś drutu.

 
07-07-04 10:13  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Oto gotowa lewa ścianka kabiny. Ożebrowanie jest trochę inne niż powinno być (jak wynika ze zdjęć), ale projektant tak narysował, a ja nie chciałem mieć jakichś ciemniejszych kresek, zamalowań itp. To ma być uplastyczniony, ale standardzik. Poza tym ta przezroczysta część była kolorowa. Większość zdjęć wskazuje jednak przezroczystość. Zmieniłem, bo z tym nie było żadnego problemu.

 
07-07-04 10:28  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Cześć
Chciałem zapytać czy używałeś pensety przy robieniu tych wszystkich drobnic???

 
07-07-04 10:53  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Oczywiście, czasem nawet dwóch. :)

 
07-07-04 11:00  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Luki 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Fajny model i w dodatku świetnie wykonany, gratuluje !!!

Wzór 28 [WAK] ... zastuj :(
Sd.Kfz. 250/3 GREIF [GPM]

 
18-08-04 21:01  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kompletuję powoli wyposażenie wnętrza. Oto skrzynki amunicyjne do wcześniej wykonanych kaemów.

 
18-08-04 22:20  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Super-naprawdę podoba mi się Twoja robota.
Pozdrawiam - Jacek

 
18-08-04 22:34  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
KrzysiekR   

Jakiej grubości jest drucik z którego wykonałeś pociski??
A tak wogóle to mam te same odczucia co Jacek : super model i super relacja.


Pozdrawiam KrzysiekR

 
21-08-04 11:30  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dzięki... Drucik jest tu, przy podziałce 1mm:



A takiego ujęcia jeszcze nie było (wyrżnąłem dziurę w podłodze ;) ):

 
21-08-04 11:38  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

a z jakiego muzeum to zdjecie? :)

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
21-08-04 13:05  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Thunder909 

 

jakim aparatem robisz te fotki ? Ma bardzo dobra funkcje makro. Super wychodza te zblizenia.

 
21-08-04 21:10  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Kat -> ciiiicho, bo się wyda... ;)

Thunder -> jest to Nikon Coolpix 2200 - makro od 4cm, więc świetnie się nadaje dla modelarzy.

A teraz jeszcze fotki. Korzystam teraz z photobucketa, więc mogę sobie poszaleć. :D

Pierwsze zdjęcie przedstawia kadłub w ujęciu artystycznym i widoczną dziurą, tudzież palcyma mojemy.



Drugie natomiast robi za takie podsumowanie. Włożyłem trochę wyposażenia (bez kleju) i pstryknąłem. Aha, jeszcze jedno - model skleja się świetnie, wszystko pasuje w jakichś 99%. Najbardziej miałem stracha przy wycinaniu dziury, ale okazało się, że od wewnętrznej strony wycięła się ona w idealnym miejscu. :)

 
21-08-04 21:56  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Krzysiek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak ty dobierasz kolory do retuszu?
u mnie na fotkach zawsze retusz wygląda fatalnie

 
21-08-04 22:09  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

W zasadzie nie ma tu specjalnej folozofii, po prostu mieszam do skutku. Przy malowaniu zawsze dodaję do farbek wody, ale nie należy dodawać wody przed dobraniem koloru, bo z wodą farbka jest jaśniejsza. Farbki to tempera, w sumie to nie wiem, czym się to różni od plakatówek. Przy zdjęciach natomiast nigdy nie używam flesza; to też może mieć znaczenie.

 
22-08-04 08:30  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Thunder909 

 

super ! taki watek daje wiecej niz tysiace innych ze zdjeciami na tapczanie czy stole pelnym rupieci. Model czysto i ladnie zrobiony.Szybkie ,wsparte dobrymi zdjeciami ,odpowiedzi autora .To nazywa sie RELACJA !!!

 
22-08-04 09:34  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Thunder909 

 

no, byloby perfekt gdyby nie durne komentarze niektorych "modelarzy" !!!!!

 
22-08-04 22:41  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Swinger, piękna robota ! I te pomysły, mosz chłopie łyb na kyrku :D

Z relacji też mozna wyciągnąć jedną bardzo ważną rzecz - tak jak piszesz, doskonalenie "techniki" ( tutaj np budowa kaemów ) choć pracochłonne na początku daje ogromną satysfakcję. Po czasie prób każdy następny element jest budowany szybciej i wygląda lepiej ! A Ty to jeszcze dobrze ubrałeś w słowa dodając porządne zdjęcia - to bardzo cenna umiejętność. Dzięki !


 
22-08-04 23:15  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Dobrze, że nieporozumienie się wyjaśniło. :) Edycja postów istotnie przydałaby się jak mało co (właśnie zauważyłem paskudnego orta w jednej z moich wypowiedzi... brrrrr...).

Dzięki za ciepłe słowa!!! Staram się działać konkretnie i z poszanowaniem zasad estetyki, tak przy budowie modelu, jak i prowadzeniu relacji... A pomysły często są wykopane z forum (tego lub niebieskiego). :) Opłaca się kopać w starych tematach, naprawdę. :) Aczkolwiek te karabiny wymyśliłem w dużej części sam, co rzeczywiście sprawiło mi wielką satysfakcję. :D

Jeżeli chodzi zaś o postępy w modelu, to są ostatnio kiepskie, bo mam w domu końcówkę remontu, i przez to mało czasu oraz nie najlepsze warunki do pracy... Jutro postaram się jednak zrobić tablicę przyrządów (o ile znajdę w garażowym rumowisku lakier na "szkiełka" ;) ). Potem pedały, montaż, i będzie można zamknąć płytą pancerną przód kabiny.

 
25-08-04 12:30  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Obeszło się bez lakieru.



A oto etapy powstawania "zegarów":
1. Przyklejam obręcze,
2. Zalewam je ponalem,
3. Po wyschnięciu szybek robię śruby z kropelek ponalu,
4. Oglądam pod światło, jak wyszło. ;)

 
25-08-04 13:17  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Kurcze! Rany! Super!

Mam tylko kropelkę, tego ustrojstwa od miodu:). Na zdjęciu z 18.08 pokazałeś pojemnik na amunicje. Wygląda bajer ale Niemcy nie używali miedzianych łusek. Jest błąd wielu modelarzy. Wygląda to efektownie ale gdyby używano tego materiału wojna skończyła by się gdzieś koło 1942-1943r. Jest o tym bardzo ciekawy artykuł w ModelFanie z kilkoma ciekawymi zdjęciami.

Dobra uciekam do AutoCada i podolinować się oglądaniem własnego "dzieła".

Pozdrawiam Krzysztof Kokoć

Fanatyk Kartonu

 
25-08-04 13:33  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

W takim razie, czy były one z mosiądzu? Te moje łuski nie są koloru miedzi (kolory na tamtym zdjęciu nie są zbyt wiernie oddane), bo pomalowałem je nieco prześwitującą złotą farbą, żeby się z miedzianych (taki był drut) zrobiły mosiężne... To zdjęcie pokazuje lepiej kolor (tamto było pod żarówką), aczkolwiek też nie idealnie, bo w oryginale one się tak nie błyszczą:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024