FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
09-10-04 17:12  Re: [pytanie] Masa papierowa
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Kolego Demon. Cieszę się że zwróciłeś uwagę na ten model bo naprawdę mogę nazwać go udanym tym bardziej, że bardzo solidnie przyłożyłem się do jego opracowania, jak również do tych dwóch Panzerów ( to samo podwozie). Niestety, nie zachowałem żadnej dokumentacji ponieważ nigdy nie myślałem, że komukolwiek to się przyda bo niestety moi synowie nie poszli w moje ślady, a jedyna wówczas redakcja MM była daleko i "wysoko". Ja zaś miałem zrobiony gotowy i nieszablonowy model. Później kolejne przeprowadzki + dzieci i wszystko co stanowiło zbyteczny wówczas balast poszło w kosz. Teraz bardzo żałuję, bo kilka fajnych już opracowanych przez siebie modeli mógłbym podesłać Kol. Czajkowskiemu(Pzkpfw) do dopracowania bo zanim jeszcze pojawiły się one(lub nie) w jakimś powstałym później jak grzyby po deszczu wydawnictwie modelarskim ja już miałem zrobione R-35, T-70, SU-76, ZSU-57-2, T -28, Putiłow-Garford, Austin-Putiłow, DAF-408, Farret Mk I, Crusader Mk II ( z wieżyczką przedniego km.), działa. p-panc 57 i 76,2 mm. Wszystko to robiłem jakieś 20-25 lat temu kiedy nie było jeszcze internetu i całą dokumentację zdobywałem fotografując dostępne (niekiedy ciężko)materiały ,głównie jak widać po modelach były one z ZSRR. Później w ciemni siedziałem z kalkulatorem ustawiając na powiększalniku odpowiednie parametry (fotografia była moim drugim hobby) aby wszystko było w skali 1:25 i przenosiłem kolejne blachy pancerza i detali na papier i tekturę. Wiele modeli jakie pojawiły się w latach 90 sprawiło, że zrezygnowałem z ich opracowania zajmując się szczegółami których wydawnictwo nie uwzględniło.Trudno było, minęło a szkoda bo teraz miałbym satysfakcję, że ktoś sklei opracowany przeze mnie pojazd.
Przykro mi więc, że nie mogłem Ci pomóc z przyczyn w/w ale może ktoś z fachowców w tej dziedzinie sięgnie do naszych modelarskich marzeń i opracuje jakiś ciekawy unikat.

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
09-10-04 17:22  Re: [pytanie] Masa papierowa
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

SławekB napisał:

> ... ale może ktoś z fachowców w tej dziedzinie sięgnie do
> naszych modelarskich marzeń i opracuje jakiś ciekawy unikat.

Np. taki ;o) ????





Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
10-10-04 15:30  Re: [pytanie] Masa papierowa
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Jeśli nie stać nas na coś lepszego drogi Kolego Qrchak, to może być i taki. Konstrukcja prosta, trochę mało szczegółow, ale też wypełni miejsce na półce. Te pierwsze samochody pancerne produkcji Skody, Berlieta, Renaulta, Citroena, Daimlera, Landswerka, Rolls Royca, Austina, Fiata, Putiłowa maja w sobie tyle pancernego uroku i romantyzmu.....

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
10-10-04 16:29  Re: [pytanie] Masa papierowa
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Jeszcze nad nim pracuję, to dopiero początek ;o)
No i niezupełnie początki pojazdów pancernych, ten wynalazek jeździł w PSZ na zachodzie w czasie 2 W.Ś.
A wuzety bomba, będę czekał z niecierpliwością na lepsze fotki =)



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
10-10-04 22:48  Re: [pytanie] Masa papierowa
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Fajny, ale nigdy nie przypuszczałbym, że to "coś" uczestniczyło w II WŚ i chyba tylko Polakom lub Nowozelandczykom upychano taki sprzęt. Bardziej przypomina konstrukcje z Rewolucji Październikowej lub ze starej Anglii epoki kolonialnej. W każdym bądź razie mnie sie podoba, bo jak pisałem mam sentyment do starej pancerki (może to ze względu na wiek) i jak tylko to cudo opracujesz to z przyjemnościa je skleję (jak uda mi sie je kupić, bo w Krosnie nie ma takiego sklepu modelarskiego a w modele zaopatruje sie gdy jadę do Rodziców-400km). Życzę Ci więc powodzenia. Dzięki za komplement co do WZ, jestem na etapie poszukiwania sensownej cyfrówki.

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
11-10-04 08:41  Re: [pytanie] Masa papierowa
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

:( szkoda że nie pozostało Ci nic z tych opracowań bo mi się bardzo podobają. Chyba kiedyś przyjdzie się samemu za jakieś projektowanie wziąść - mimo braku umiejętności.

-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
11-10-04 11:54  Re: [pytanie] Masa papierowa
Agand 

 

Sławq - to coś co Qrchak zaprezentował nazywało się Beaverette III i był to jeden z LRC (Light Reconnaisance Car) produkowanych przez angoli, żeby zapełnić dziurę w czołgach po klęsce we Francji (i żeby mieć się czym bronić na wypadek desantu niemieckiego na wyspy). Zaczęli toto robić w roku pańskim 1940 i produkowali aż do 1942, uzbrajali w nie swoje (i nie tylko) pułki kawalerii. A potem przeszlo owóż na wyposażenie pociągów pancernych (jak już się sytuacja sprzętowa w armii poprawiła).
Tak więc nie "tylko Polakom i Nowozelandczykom upychano", ale sobie też. :))

Pozdrówka
Agand

 
11-10-04 17:55  Re: [pytanie] Masa papierowa
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Agand. dzięki, faktycznie sięgnąłem do książki J. Magnuskiego i znalazłem te Standard Beaverette produkowane w wersji 1, 2, 3, 4 w latach 1940-42 ale ten kształt wprowadził mnie w błąd. Ten wóz był uzbrojony w rppanc 15 mm lub km. 7,7. Chyba to prawda, że po pozostawieniu ciężkiego sprzętu na plażach Dunkierki Anglicy sięgnęli do dokumentacji lat dwudziestych i I WŚ bo kształty są bardzo zbliżone.
Demon wierz mi, że teraz ja też bardzo żałuję tej straconej dokumentacji i czasu na to poświęconego i choć ja z tej nauki nie wyciągnę wniosków, bo inaczej się myśli i działa mając lat 20-30 a inaczej gdy się jest jak ja przed 50. Jednak dla Was niech to będzie pewnego rodzaju przestroga,aby nie wyrzucać efektów własnej pracy z powodu chwilowych kłopotów lokalowych. Przepraszam za ten nieco moralizatorski ton, ale jak sobie też wspomnę ile fajnych modeli zniszczyłem fotografując efekty specjalne wybuchów czołgów czy okrętów nafaszerowanych pirotechniką to było szkoda.
A naprawdę to projektowanie modeli i to teraz ,gdy się dysponuje elektroniką, programami i internetem nie powinno sprawiać trudności i na pewno jest o niebo łatwiejsze niż ja to robiłem. Głównie chodzi tu o materiały źródłowe, na których zdobycie i obróbkę foto gdy nikt nie słyszał o komputerach czy cyfrówkach poświęcałem olbrzymią część czasu. A ręczne wykreślanie siatki to też nie to samo co programy graficzne. Tak więc nie rozmyślaj zbyt długo i nie mów, że nie masz umiejętności -jeśli masz jakiś model, który Ci się podoba i chętnie umieściłbyś go w swojej kolekcji wzbudzając podziw Kolegów modelarzy to zbieraj materiały i do dzieła. Powodzenia!!!

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024