FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
12-10-04 08:39  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
ZzB   

Witam.
Podobnie jak MacGregor stwierdzam, że wybrałeś NAJGORSZY możliwy kolor, ale nie ze względu na odcień a na na właściwości.
Nie wiem, co jest przyczyną, ale proba pomalowania jakiejkolwiek większej płaskiej powierzchni farbą H60 przy pomocy pędzla jest murowanym sposobem na nabawienie się nerwicy. :)

Pozdrowionka
ZzB

 
12-10-04 09:41  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Humbrol nr 60 ma faktycznie wyjatkowe wlasciwosci... farba sprawia wrazenie polprzezroczystej. Po 5 (PIECIU!!!) warstwach, nadal nie jestem zadowolony...

Co do podkladow: zanim przystapilem do szpachlowania (jest ono miejscowe, glownie od srodokrecie w strone dziobu), psiknalem kadlub 2 warstwami lakieru bezbarwnego, a miejsca gdzie szpachlowalem, oszlifowalem papierem sciernym. Niestety na wyszpachlowany kadlub nie nalozylem juz podkladu, przystepujac do aplikowania H60. :-/

Szpachlowki uzylem samochodowej (wykonczeniowej). Jest to dwuskladnikowa (chemiczny utwardzacz), szybkoschnaca szpachlowka - bardzo przyjemnie sie z nia pracuje (aczkolwiek zona krzyczy, ze w calym mieszkaniu smierdzi...)

MacGregor - co do kolorystyki wydrukowanego modelu, mam swiadomosc, ze jest raczej wariacja na temat. Zostalo mi jeszcze 1 i 3/4 puszki H60. Zastanawiam sie teraz, czy polozyc kolejne 3 warstwy (na tyle starczy, a po obecnych doswiadczeniach napewno juz nie bede chcial tego koloru ponownie do czegokolwiek uzywac ;-), czy tez sprobowac szczescia z sugerowanym H73... hmmmm. Dylematy...


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
12-10-04 15:26  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Decyzja odnosnie barwy dna zapadla - wyskoczywszy z biura aby przekasic conieco, nabylem 2 puszki H73 wedle zalecen MacGregora. Wieczorem naloze jedna warstwe i zobaczymy , co sie stanie... ;-)


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
13-10-04 07:26  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Chyba coś nie tak z tym Twoim humbrolem. Ja też użyłem tego samego koloru - na podstawie koloru wydania. Malowałem chyba 1 raz - w każdym razie nie miałem żadnych problemów. Może masz jakieś przeterminowane ??

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
15-10-04 01:02  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Kupowalem w roznych sklepach - zawsze to samo...
Pokrylem dno H73 - wystarczylo 2 razy. :-)

Walcze dalej.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
22-10-04 07:35  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
Puny 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

hej PSINTHOS
co taka cisza doki Ci zalało? he he
możesz walnąć jakieś fotki? oczywiście jak masz ochote
Pozdrawiam
( czy ten UZIN ma jaikś zapach bo pisałeś że Wikolowaty, a szukam w miare bez zapachowych - niestety mieszkanie juz inne nie tak jak kiedys swój pokój no mały modelarz rosnie od ponad 2 lat i żona jakby inny nos miala niz kiedyś)


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z pokorą do rąk i umysłu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 
22-10-04 18:51  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dokow nie zalalo. ;-)
Obecnie jestem poza domem w hotelu - jak wroce to moze cos wstawie, bo prace poszly nieco do przodu - skonczylem oklejanie kadluba.

Uzin jest w zasadzie bezzapachowy. Tak samo, jak UHU Coll Express. Oba szczerze polecam (z wyjatkiem zastosowania do podklejania).


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
22-10-04 23:14  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
Puny 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Thank;s za info i pamięć
będę szukać u mnie w mieście Uzin;a choć mam do paneli inny bo również mi pozostał ale zobaczę w sklepie na żywo
hej


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z pokorą do rąk i umysłu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 
03-11-04 21:29  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
Puny 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Heja
jak tam Psinthos, zastój lekki coś
oglądałem ostatnio swoje arkusze z Nagato i mnie coś kusi ale najpierw TONE


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z pokorą do rąk i umysłu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 
06-11-04 19:27  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Wrzucam na razie jedna fotke przedstawiajaca stan prac (obecnie sa juz bardziej zaawansowane). Dla porownania obok ukonczony pare miesiecy temu HMS Iron Duke (Modelik).


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024