FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-11-04 13:16  [TECHNIKA] Problem z gumonitką
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Mam mały, a właściwie wielki problem. Od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem gumonitki. Rewelacyjna recz na naciągi do druciaków, gdyby nie pewne "ALE". Nie wiem czym ję malować. Poszedłem za radą znajomego i pomalowałem markerem, jednak gumonitka brudzi model tuszem z markera, nawet gdy schnie cały dzień. Tragedią było to, że po pomalowaniu modelu matową, przeźroczystą PACTRĄ, lakier wyciągnął "na powierychnię" papieru nawet te zabrudzenia z gumonitki, których normalnie nie było widać.
Zwracam się więc z pytaniem, czym barwić gumonitkę?
Farbki modelarskie odpadają, bo po wyschnięciu pękają i łuszczą się, sprawdziłem.

Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

Post zmieniony (10-12-04 12:55)

 
09-11-04 13:22  Re: Problem z gumonitką
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

A nie ma w spzedaży srebrzystej gumonitki?

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
09-11-04 15:28  Re: Problem z gumonitką
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Więc chyba zostają tylko srebrne rajstopy ;o)



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
09-11-04 19:10  Re: Problem z gumonitką
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

A może srebny marker olejowy? Taki co to ma w sobie farbę olejną. Takowe pisaki są dostępne w dobrych sklepach papierniczych. Przykładowy producent - Pentel.

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
09-11-04 19:57  Re: Problem z gumonitką
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Proszę o więcej informacji o "gumonitce"
Głównie , gdzie ją dostać i o co pytać panią w sklepie?

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-11-04 20:25  Re: Problem z gumonitką
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Farbki modelarskie też są olejne (revell, humbrol, model master), więc marker olejny raczej też będzie odpadać.
Gumonitkę pewnie można dostać w pasmanteriach, zdaje się że służy toto do wszywania w mankiety sweterków itp. ;o)
Chyba można to jedynie zafarbować, z elastycznych tworzyw zawsze będzie odpadać farba.



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
09-11-04 21:23  Re: Problem z gumonitką
RAV 

 

Marker moim zdaniem się nie nadaje, bo daje zbyt ładny kolorek. Te linki były stalowe, a po pomalowaniu markerem wyglądałyby jak chromowane. Ja stosuję linki z wyciągniętej ramki plastikowej, pomalowane na ciemnostalowoszaro.

 
09-11-04 22:12  Re: Problem z gumonitką
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wydaje się że zadowalający efekt uzyska się przeciągając czarnym foliopisem f-my Schwan STABILO. Ten spirytusowy wynalazek pisze po szkle, każdym plastiku, folii, itp. W wersji popularnej występuje w opakowaniach zawierających 4 pisaki : czarny, zielony, czerwony i granatowy oraz w trzech grubościach oznaczanych S, F, M M - grubość linii ok. 1,5 mm.
Jedyny problem to samo pomalowanie gumonitki - da się to zrobić tylko tym najgrubszym pisaczkiem M.
Może nie będzie to kolor stricte czarny tylko jakiś taki rozwodniony ale 100% lepiej wyglądający niż biały.

Pozdrawiam
Leon

 
09-11-04 22:20  Re: Problem z gumonitką
Puczini 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

UWAGA!!!!
Zastosowałem gumonitkę w Regulusie i efekt BYŁ fajny, ale po pewnym czasie gumonitka się wyciągneła dając fatalny efekt - jak pomięte majtki Zwis totalny i jeszcze pomarszczony!!!!

Z moich wniosków ZAKAZ STOSOWANIA!! Wytrzymuje około miesiąca i po tym czasie robi się flak

Puczini

 
09-11-04 22:54  Re: Problem z gumonitką
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Czyli guma parcieje, czy coś podobnego ;o)
Wracamy do grabierzy pończoch i rajstop swoich połówek :D



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024