FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-09-04 13:00  [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Legionista   

Wg strony wydawnictwa ma się pojawić w drugiej połowie października.
http://www.answer.pl/

Better Dead Than Red

 
27-09-04 13:11  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

http://paper-hobby.com/shopp/ nowy sklep internetwowy i kabinki min. do 1:50! i J-22

Fanatyk Kartonu

 
27-09-04 13:18  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

No ładnie, ładnie ;-))

Pozdr.

Yaris

 
27-09-04 13:27  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
jama 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dobrze się zaczyna. Duża ilość modeli, narzędz (narzędzia OLFA naprawdę polecam) oraz akcesoriów

jama

 
27-09-04 15:18  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

PT 109 - Ekstra! :-)

paper-hobby.com/shopp/ - hehhhh ceny z kosmosu!!!

Pozdrawiam!
Michał

 
27-09-04 15:34  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
jama 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Moim zdaniem ceny nie są takie złe., a nawet powiedział bym, że dobre.

jama

 
27-09-04 15:37  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

eeee, nie lubię kutrów...

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
27-09-04 16:21  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

ale takie malenstwo jak PT-109 to raczej nie powinno byc w skali 1/100

pzdr
Kemot

 
27-09-04 17:47  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

1/50 była by w sam raz

 
27-09-04 18:01  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

A może 1/200 ?

;-) Rajkub

 
27-09-04 20:16  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rajkub! jak tylko zobaczyłem ten wątek.... odrazu pomyślałem o Tobie i o skali 1:200!!!

Pozdrawiam!
Michał

 
27-09-04 20:27  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Seweryn 

 

Zawsze w modelu 1-100 może być model w skali 1-200 ile zajmnie 2 arkusze A4?

Seweryn

 
27-09-04 20:59  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Od jakiegoś czasu obserwuję pilnie forum i to co widze po prostu mnie przeraża. Każdy temat jaki zostanie rzucony na temat modelu który ukazał się, ukaże się lub ukazać się może kończy się żenującą duskusją na temat skali ceny lub malowania w którym mógłby się ukazać. Po prostu ręce opadają mi do samej ziemi i brakuje mi słów.
Ten temat też rozpoczął się nieźle : jest zapowiedź nowy model dobrego projektanta, oznaczenie jednostki jedno z najbardziej znanych, powinno byś OK , a tu zaczyna się "marudzenie starych bab" które zamiast merytorycznie podskutować lub przyjąć do wiadomości zaczynają stękać że skala nie ta, że może lepsza 1:50 lub 1:200.
Do tego wątku wtrąciłem się nim dyskuja "nabrała rumieńców", ale przyglądając forum tak jest prawie zawsze. Patrząc na temat traktujący o "białych modelach" tam też zamiast dyskusji zacząło się głosowanie na prezydenta i w jakim krawacie powinien chodzić. Panowie to nie HYDE PARK, a jeśli macie jakieś problemy osobiste to tam odreagujcie, a jeśli nie macie nic wartego wystukania na klawiszch to lepiej nie zajmujcie miejsca na serwerze Konradusa.
Wiem że zaraz zacznie się lawina skierowana we mnie ale nim mnie rozszarpiecie to wpierw zastanówcie się nad sobą.

 
27-09-04 21:12  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zeppelin wiesz ja tam w sprawach cen nie bedę sie udzielałbo sie nei znam i nie po to tu jestem, ale uważamże jest nad czym dyskutowac bo przeciez za takie hobby my płacimy , jest to ważna kwestia, którą uważam że trzeba poruszać (chociaż ja postanowiłęm że będę się trzymał z daleka od takich tematów i więcej nie wtykałw nie nosa). Zapowiedź fajna podobami się. Kiedyś sklejałem jedne kuter zMM i szło całkiem fajnie. Troszke za mała skalaale co tam, fajny pomysł.

 
27-09-04 21:13  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie..nie...nie...
Ja nie narzekam......! Absolutnie! Skala wydanego modelu jest dla mnie prawidłowa.... nie za duża.... nie za mała......

W odniesieniu ze skalą do Rajkuba..... to chodzi o coś zupełnie innego...... Dobrze wiemy, że jest to gość lubiący ekologię.... i oszczędza na papierze ;-)) To jest wariat robiący modele do oglądania pod lupą......! Już dawno mi mówił, że chiałbym mieć jakiś kuter/ścugacz w skali 1:200.........

Model jak dla mnie jest bomba! :-) Piękna sprawa! jedynie prywatnie bym sobie zmienił malowanie......... bo lubię jakieś bryły geometryczne na burtaach :-) taki gust!!!!

Czekamy na model w obcenej skali......! Jeeeaaaaaa!

Pozdrawiam!
Michał

 
27-09-04 21:16  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Sorka faktycznie, niepotrzebnie walnołem tu linka do nowego sklepu on-line.
PT-109 czy to typ kutra na kórym pływał J.F.K ?

Fanatyk Kartonu

 
27-09-04 21:23  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To chyba dokładnie jego jednostka :) tak mi przynajmniej pamięć wypomina
Kupie sobie napewno!

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
28-09-04 07:41  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Zeppelin, ja chyba Cię za tą wypowiedź uściskam!!! :D. Powiedziałeś to co ja czuję i myślę!! Podpisuję się pod tym rękami i nogami. A co do modelu? Pewnie będzie ładny, ale niestety to nie moja strona konfliktu :D..... . Ale jego zaleta to to żę napewno będzie się krótko budował jak na okręt i efektownie wyglądał. Pozdrawiam

----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
28-09-04 08:04  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Dostrzegam kilku prawdziwych ludzi... Nareszcie...

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
28-09-04 08:34  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
lulek 

 

Krzys: Tak, na takim kutrze pływał JFK i jeżeli dobrze pamiętam to był to jedyny (!) kuter zatopiony przez Japończyków, w dodatku taranem.
Mogło mi się coś pomieszać, więc za tę info nie dam sobie ręki uciąć.....

Pozdrawiam

 
28-09-04 08:37  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

chyba niepotrzebnie wywolalem dyskusje o skalach....
Ale jak czytalem ten watek i skali 1/100 przed oczami zawitał mi sklejony zniedawno z MM PT-107 w sklali 1/50 i wyobrazilem sobie to malenstwo z Answera.

Poza tym mysle ze ten model burzy pewne ustalona standardy w skalach modeli (ale moze to i dobrze). Tyle ze dla mnie taki kuter to tak jakby myśliwiec z II w opracowany w skali 1/45

pzdr
Kemot

 
28-09-04 11:42  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Kemot niepotrzebnie wyołał a ja sam niepotrzebnie kontynuowałem ale miałem to samo co on tzn przed oczami PT107 i S-4 w 1/50 ale poza tym model jest ok

Po raz drugi musze powiedzieć Zeppelinowi że słuszne słowa.

 
28-09-04 13:01  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

lulek, byc może był to jedyny PT zatopiony poprzez staranowanie, ale na pewno nie był to jedyny zatopiony kuter przez japończyków.

 
28-09-04 13:30  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Jurek   

Witam
Nie rozumiem Waszych jeremiad nad skalą.
Obecnie w każdym mieście, czy wiosce znajdzie się kserograf i można sobie model przeskalowąc na skalę jaka się żywnie podoba Dokładność jaką mozna w ten sposób uzyskać do do powiększania skali góra 2mm, a potem wystarczy pomalować
Ceny takie są , jakie są, ciekawe czy debatujecie nad ceną np. jabłek lub benzyny.
Pozdrawiam Jurek

 
28-09-04 14:53  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
jama 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po to jest forum, żeby debatować nad czym sie chce. Jeśli się znajdą osoby do tego to i o benzynie można porozmawiać.Ci co nie chcą tego czytać to nie muszą prawda?.
To jest forum modelarskie i debatujemy m.in. nad cenami modeli, jeśli gospodynie domowe miały swoje forum to napewno by rozmawiały o cenach jebłek i ziemniaków.

Pozdrawiam
janusz

jama

 
28-09-04 15:16  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

a co to jest jeremiada?

przepraszam, dzisiaj mam kretyński humor :-)

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
28-09-04 15:27  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zepelinie - masz świętą rację!
Kemot - jak 1:100 nie jest standardową skalą dla okrętów, to nie wiem jaka ona niby jest.
W tej skali od lat wydawana jest większość okrętów podwodnych i inne mniejsze jednostki!
Kiedyś ktoś na forum wyraził się: "bo chyba nikt nie zbiera okrętów w 1:100" - no boki zrywać normalnie.... Otóż ja się cieszę, jak już dawno mi się nie zdarzyło, bo tylko w tej skali buduję okręty, a że wolę te małe więc wszystko jest OK!
Przy tym nikomu nie wmawiam, że inne skale są be... :-D

Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
28-09-04 18:02  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Waldek mnie i zapewne Kemotowi chodziło oto że taka "szalupa" w 1/100 jest ciut maluśka i nic poza tym

 
29-09-04 13:05  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Zepellinie.
Nie bardzo się z tobą zgadzam. Największym prestiżem dla wydawcy, projektanta i modelarza jest wysokie miejsce w konkursie modelarskim. Coś takie3go podnosi sprzedaż modelu. Tak mały model jak PT w skali 1:100 nie ma szans z wiekszymi jednostkami. Tu się prosi skala 1:50 i szczegółowe opracowanie, zwłaszcza, że w necie można znaleźć dużo materiałów na ten temat. Nie pamiętam dokładenie jego wymiarów, ale przypuszczam, że w skali 1:100 modelik ma ok 22 - 25 cm. Jest to model fajny, nie zajmuje dużo miejsca na półce, ale sędziowie, którzy posługują się regulaminem i punktacją LOK ocenią ten model bardzo nisko (a szkoda), bo temat jest wdzięczny).

Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
29-09-04 15:05  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Hehe, dyskusja robi się coraz "ciekawsza", a na sąsiednim forum były 2 (słownie: "dwie") odpowiedzi na ten temat.
MBig, idąc Twoim tokiem rozumowania, należałoby wydawać takie modele w 1:25!
Na konkursach się nie znam, bo na nich nie bywam. Ale tak sobie myślę, że niektórzy (w tej liczbie i ja) budują modele dla własnej radości i na pucharach im nie zależy. A jak komu nie pasuje skala, malowanie, czy sam temat, to niech sobie kupi inny model, w innym malowaniu i w innej skali, przecie wybór jest ogromny.

Pozdrawiam

Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
29-09-04 15:10  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Ja właśnie takie robię

Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
29-09-04 15:10  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Waldek K
>>należałoby wydawać takie modele w 1:25!

I tak jest. GPM wydał barkę desantową w tej skali.

 
29-09-04 15:40  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

No więc wszystko gra :-)
Dla każdego coś miłego...

Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
29-09-04 18:44  Re: [zapowiedź] Kuter torpedowy PT-109 z Answer
jama 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeżeli chodzi o skalę to myślę,że jak ktoś buduje tylko w jednej skali np 1/200 do jakich ja się zaliczam to każdy model nawet najmniejszy będzie chciałl mieć w swojej kolekcji. Jako, że ja chcę stworzyć kolekcję modeli Polskkiej Marynarki Wojennej to bardzo się ucieszyłem, że w kartonowym Fanie wydano model Monitora Pińsk którego nik t inny podejrzewam w tej skali nie wyda. Także żale że nie ta skala moim zdaniem mijają się z celem. Dajcie też możliwość sklejenia małego modelu także tym którzy sklejają tylko jedną skalę,.

Z pozdrowieniami

jama

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024