FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-09-04 11:40  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie wiem dokładnie , ale moim skromnym zdaniem płaty nie powinny być aż tak zwinięte. A model jest piękny. Kleiłem go kiedyś . Stał bardzo długo u mnie na półce ( a później się ochajtałem) . Aż miło popatrzeć ssebitro na Twoją relację !

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
10-09-04 11:44  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Gutor chodzi mi o to że sruba wygląda jak kwiatek tzn. zamocowanie wału z wałka drewnianego, wywierciłem otwór na wał, naciołem w nim szczeliny na śruby , ale troche za szerokie i kleiłem to jeszcze polimerem który "zassał" łopaty i efekt "kwiatka" znaczy śróby są prawie płaskie , do tego jeszcze lewa troche opadła tego już nie poprawie bo kleiłem polimerem a ten przy ruszaniu zaczyna pękać odrywając kawałki papieru.

 
16-09-04 13:16  Re: [relacja] Potiomkin
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

wstępnie przygotowany komin i szalupa :-)


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (22-12-04 15:43)

 
16-09-04 13:32  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

He, może to wspomnienie nie ma miejscu, ale jak popatrzyłem na ten komin od razu przypomniało mi się, jak na balkonie wiele lat temu władowałem w takie kominy korki strzelające...
Efekty były super, a wrak stoi do dzisiaj gdzieś u rodziców na Kaszubach.

Kleiłem go w akademiku, szkielet nasączyłem pokostem lnianym - cuchnął tak, że koledzy wystawili mi go na balkon i rano byłem wściekły na nich.
Potiomkin pływał, część podwodna była wypełniona piaskiem wpuszczanym przez kartonowe rurki wetknięte tam, gdzie nadbudówki zasłaniały. Byli patenty...

Czy mi się zdaje, czy pióra śrub są wywinięte w łódki zamiast skręcone?

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
16-09-04 13:33  Re: [relacja] Potiomkin
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Nadbudówki i pierwszy żurawik.


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (22-12-04 15:43)

 
16-09-04 13:45  Re: [relacja] Potiomkin
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Batonus w rzeczy samej tak jak już wcześniej zauważył Frytek swoim "skromnym" okiem śruby do d**y :-))) a tu jeszcze troche szalup , naprawdę namenczyłem się troche aby wyglądały jak dzisiejsze minimum standartu, a na marginesie zawsze zastanawiałem się po co na pancernikach szalupy i tak po pierwszym trafieniu nadawały się na podpałke do pieca , na Titanicu to co innego ale...


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (22-12-04 15:44)

 
16-09-04 13:53  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Batonus petardy to nic ja kiedyś wsadziłem silnik z rakiety lena 2 do kartonowego odrzutowca, chciałem zobaczyć czy poleci ale spłonoł po zrobieniu pętli na wys. ok 1 metra a wszyscy zainteresowani sp******* gdzie pieprz rośnie jak zobaczyli łodlot :-))))

 
16-09-04 13:54  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Eee, no nie napisałem, że do D... tylko zauważyłem wygięcie, które można skorygować żeby wyglądało prawidłowo. Chyba, że ten polimer już nie pozwoli nic zrobić skoro odpada z papierem.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
16-09-04 14:20  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

1. Trochę tandetnie wyglądają te działka (na brzegach pomostu bojowego). Wiem, że takie są w wycinance, ale skoro tak ładnie zrobiłeś szalupy, to może warto byłoby i nad działkami popracować.
2. Nader dziwne masz ustawienie nawiewników koło komina. Wiem, że tak jest efektownie, ale powinny być ustawione w mniej więcej jednym kierunku albo "na wiatr", albo względem kursu okrętu.

 
16-09-04 15:54  Re: [relacja] Potiomkin "CLASSIC"
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Co do śrub to korekta jest już niemożliwa, działka będą zmienione , te na zdjęciu są jeszcze nie pomalowane , za gruby drut i faktycznie kiepsko to wygląda, nawiewników w kierunku dziobu nie da się ustawić bo sam wlot przeszkadza a na podstawie jest troche za mało miejca w każdym razie u mnie tak wyszło, wnętrze będzie czerwone to może aż tak żle nie wyjdzie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024