FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
14-10-04 16:55  Re: Modele z JSC
Roman 



 - 1

Grzegorz powiedz cos wiecej na temat tej Astorii.

 
14-10-04 19:06  Re: Modele z JSC
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na razie chyba nie ma jeszcze o czym. Nikt nie robi jej z plastiku, a ja mam jakaś wyjątkową słabość do krążownika "Astoria". Więc zacząłem ją sobie samodzielnie dłubać z kartonu - oczywiście daleki jestem od totalnego zboczenia, czyli od 100% kartonu w kartonie. Detale takie jak tratwy, działka plot czy nawet działa 127 mm są wykorzystane z pozostałości od innych modeli plastikowych... Ale kadłub, nadbudwki i wieże dział art. głównej to karton.

MacGregor

 
15-10-04 06:24  Re: Modele z JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Super !
A pokład ryflowałeś ręcznie ?? Na kartonie ??
Jestem w szoku...

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
15-10-04 08:20  Re: Modele z JSC
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Mnie cennik z JSC przyszedł w ciągu godzina na emaila.

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
15-10-04 08:24  Re: Modele z JSC
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Hehe "oczywiście daleki jestem od totalnego zboczenia" - zwłaszcza patrząc na te relingi ; ) Ile maja wysokości - 2mm?

-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
15-10-04 08:41  Re: Modele z JSC
ZzB   

Witam.

"...
Hehe "oczywiście daleki jestem od totalnego zboczenia" - zwłaszcza patrząc na te relingi
..."

Jakby to powiedzieć... Swego czasu na Navidze oglądałem modeliki w 1:1200. Jak najbardziej z relingami, a jeden z ciężkich okretów - z rozłożonymi sieciami przeciwtorpedowymi.
Do totalnego zboczenia McGregorowi jeszcze DUUUUŻO brakuje :)

Co do 1:400 i mniejszych - Saburo ma jak najbardziej rację. W takiej skali wszystkie błędy i niedokladności widac jak na dłoni. I model wcale nie klei się szybciej.
Ale w tej samej gablocie zmieszczą się CZTERY a nie JEDEN :)

No i oczywiście serdecznie widamy Grzegorza w klubie "śmieciarzy"
I od razu małe pytanko - relingi to trawionki , czy własna produkcja ?? A jezeli własna - to z czego robiłeś słupki ?? W 350-tce po długich poszukiwaniach zdecydowalem się na stalowy drut z rozplecionej linki hamulcowej. Ale 350-tka jest DWA RAZY WIĘKSZA od 700-tki

Pozdrowionka
ZzB

 
15-10-04 09:16  Re: Modele z JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Chciałem coś jeszcze pokazać dla poparcia moich pochwał dla ostatnich modeli JSC.
Na powiększeniu (po kliknięciu) widać, że wieża ma dokładnie zrobione nity tam gdzie trzeba, wizjery obok luf, oraz drzwiczki na dalmierzu. Na spodniej stronie są klapy do wyrzucania łusek. Tak dokładnie nie ma nawet w Bismarcku Halińskiego w 1:200.
Lufy są ruchome niezależnie.
Wszystko oczywiście będzie uplastycznione 3D, podobnie jak robię Bismarcka.



Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
15-10-04 09:27  Re: Modele z JSC
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Saburo jaką długość miał mieć oryginał GrossDeut.....ten w 1/1 ?

 
15-10-04 09:33  Re: Modele z JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

277 z ułamkiem czyli model 1:400 ma około 70 cm.
ZZb - to, że w domu zmieści się więcej modeli w tej skali - to oczywiście jeden z ważniejszych argumentów dla mnie.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
16-10-04 14:07  Re: Modele z JSC
Seweryn 

 

Może lekko nie na temat ale co powiedzielibyście widząc na Prince of Wales z GPM-u w 1-200 bez części podwodnej tak jak modele 1-400 z JSC. Profanacja czy inność? Na konkursach pewnie lipa ale...

Seweryn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024