FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-08-04 12:59  [In-box] Modele z JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Zamówiłem kilka modeli okrętów z JSC i chciałem się podzielić uwagami.

Mam w domu dwa starsze wydania modeli JSC. Najnowsze modele tego wydawnictwa są naprawdę śliczne – od tych starszych dzieli je dosłownie kosmos.
Wiem, że skala 1:400 nie cieszy się dużą popularnością. Po przemyśleniu stwierdziłem jednak, że to jest ciekawa skala bo w domu zmieści się więcej okrętów – można zrobić bardziej kompletną kolekcję. Model do linii wodnej wygląda ślicznie na podstawce imitującej wodę. Jest duży wybór mniejszych jednostek i można postawić obok jakąś eskortę albo kuter. W modelach waterline to bardzo plastycznie wygląda.

Wiele uproszczeń w tych modelach można bez trudu ulepszyć podnosząc tym samym klasę modelu. Dla przykładu położony łańcuch z drutu doskonale zakrywa nadrukowany – nie ma problemu.
To samo dotyczy zrobienia otworów w wieżach i innych szczegółów.
Model pancernika w skali 1:400 nie jest wcale taki mały – większy od niszczyciela w 1:200.
Dla przykładu GrossDeutschland ma 70cm.
Ceny są bardzo przystępne. Za zestaw: Scharnhorst, Gneisenau, Tirpitz, Admiral Scheer, Graf Zeppelin (w tym jest 7 kompletnych modeli) wydałem 84 zł plus wysyłka. Grossdeutschland zamawiałem wcześniej.

Modele, które mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły:
Gneisenau:
- Ładne kolory
- dwa kompletne modele: z 1938 roku oraz projektowany wygląd na 1945 (lub do wyboru jako wrak blokujący wejście do portu lub w trakcie przebudowy).
- Nadrukowane nity na wieżach 280 i 150 (w tej skali ! bardzo drobny druk!)
- Możliwość sklejenia w kilku opcjach – np. z otwartymi hangarami lub zamkniętymi
- Bardzo dobra jakość druku
- 3 samoloty: Focke-Wulf Fw 62 V2, He 114 oraz Arado Ar 196
- rozkładana plansza – morze – na podkładkę pod model

Scharnhorst :
- Ładne kolory – bardzo ciekawy kamuflarz !
- Nadrukowane nity na wieżach 280 i 150
- Dodatek: model zbiornikowca

GrossDeutschland:
- Ładne kolory – wyjątkowy kamuflarz !
- Nadrukowane nity na wieżach 406 i 150
- Możliwość sklejenia jednej z dwóch hipotetycznych wersji okrętu.
- Kilka elementów opcjonalnych do wyboru np. - ruchome lufy w wieżach, dodatkowe uzbrojenie plot. itp.
- Trudne części wydrukowane z zapasem (np. 10 luf 406mm na cienkim papierze – potrzeba tylko 8).
- Dodrukowane zapasy kolorów do korekt.
Wszystkie mają dobry podział pokładu na części. Zawsze wzdłuż falochronu i dalej w najbardziej zasłoniętym miejscu. Po sklejeniu nie widać złącz. Żeby wydawcy w 1:200 zawsze tak robili...

Na obrazkach Scharnhorst oraz Gneisenau w wersji projektowej. Jak dla mnie bardzo estetyczne – już mi się marzy pełna eskadra stojąca na pólce na dioramie oceanu...

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
24-08-04 13:18  Re: Modele z JSC
Rafik 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 4
 

Myślę że modele z JSC powoli będą zyskiwały sobie zwolenników ponieważ ich wymiary rzeczywiście pozwalają na zgromadzenie w domu pokaźnej kolekcji
Wyobrażmy sobie trzon floty Niemieckiej w skali 1:200 - do tego trzeba salonów:)

Choć przyznam że JSC mogło by się kiedyś pokusić i wydać coś poniżej linii wodnej

Posiadam model yamato z tego wydawnictwa - i prezentuje się ładnie, narazie sklejam inny fajny okręcik w skali 1:200 ale napewno cos z JSC liznę.
Co do jakości opracowań modeli - faktycznie są opracowane dobrze i ładnie się sklejają

Pozdrawiam
Rafik

 
24-08-04 13:29  Re: Modele z JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Dopiero dostałem te modele i przeglądam. Do pozytywnych spostrzeżeń dodam jescze, że Graf Zeppelin ma osłony wydrukowane dwustronnie. Nie trzeba składać kartonu.
Lotnictwo jest oczywiście w komplecie - wszystkie bombowce i myśliwce.

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
24-08-04 14:04  Re: Modele z JSC
KoValus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na dno w modelach JSC raczej nie ma szans. Gdzieś na forum JSC jest wypowiedź wydawcy, że on jest zwolennikiem modeli do linii wodnej i tylko takie będą wydawane.
Mi to osobiście nie przeszkadza, a szczególnie nowsze modele są naprawdę na bardzo wysokim poziomie, no i na szczegółowość myślę, nie możemy narzekać.

Pozdrawiam

 
24-08-04 14:35  Re: Modele z JSC
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Gdzieś na wystawie widziałem Liona w 1:250 sklekjonego przez kogos z rodziny Czołczyńskich (może syn??) z dorobioną częścią podwodną. Ciekawe co na to senior rodu, na taką profanację klasy waterline:-)

A ja mam małą satysfakcję: w technice którą stosuje JSC bardzo trudno wykonać bąble przeciwtorpedowe, czasami linia wodna występuje w połowie uskoku. Dlatego brak jest w kolekcji bardzo wielu ciekawych okrętów i chyba nie prędko tam się znajdą. Tu jednak pełen szkielet jest o wiele lepszy.

 
24-08-04 16:21  Re: Modele z JSC
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

Ja się przekonałem do modeli JSC, są piękne i tanie i do tego nie za małe i nie za duże ;)

...

 
24-08-04 16:24  Re: Modele z JSC
CzerwonySmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

a ja zamówiłem z miesiąc temu cenniki w JSC i jeszcze go nie otrzymałem. więc niewiem co i jak narazie zniecheca mnie ich postępowanie do zakupu jakiego kolwiek modelu.

 
24-08-04 16:26  Re: Modele z JSC
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

Obecnie kończe Admirala Grafa Spee, a na półeczce grzecznie na swoj kolej czeka Prinz Eugen :):)

...

 
24-08-04 17:52  Re: Modele z JSC
Tempest 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja na cennik czekam już ponad rok. W sklepie GPM-u można się obkupić.

Pozdrawiam
Tempest
-----------------------------------------------------------------------------------
I i II WŚ -okręty, samoloty a ostatnio nawet pojazdy. I piwo też.

 
24-08-04 18:52  Re: Modele z JSC
KoValus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tyle, że w GPMie drogo np Queen Mary 2 -> 85zł, a w JSC 66zł, Zuhio w GPM 27zł, a w JSC 18. Ja dostałem cennik po jakichś dwóch dniach, iwęc narzekać nie mogę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024