FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-08-04 21:11  [Pytanie] 4TP z MM
KrzysiekR   

Witam,

w moim warsztacie trwają ostatnie prace nad A6M2 Zero z MM, a kolejnym wykonywanym obiektem ma byc tytułowy pojazd.

Sama wycinanka nie jest obszerna (4 strony A4, ale ja zamierzam wypróbować metodę "bezszkieletową" i wtedy odpadnie mi robta nad 1 arkuszem wręg)i nie wygląda na skomplikowaną, ale mimo wszystko chciałbym zapytać Forumowiczów czy ktoś budował to "cudo" i może wypowiedzieć się na jego temat.

Zatem , wszelkie opinie itp. mile widziane:)


Pozdrawiam, KrzysiekR

 
20-08-04 22:07  Re: [Pytanie] 4TP z MM
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
kiedys po malym kryzysie modelarskim zaczelem go sklejac , niestety do dzisiaj nie skonczylem , a brakuje niewiele, kola i gasienice sa prawie gotowe... skleja sie dosc dobrze , jedyny problem to ten element pod wierza ,tam gdzie jest ten wizjer :) zrobilem wypukle nity :) zdjecia takie sobie bo pstryknelem przed chwilka
Ps jak strasznie widac retusz ;/ na "zywo" nie wyglada to tak okropnie

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
20-08-04 22:15  Re: [Pytanie] 4TP z MM
KrzysiekR   

Witaj Marek,

czy mógłbyś mi przybliżyć problem z tym elementem pod wieżą??

Czy kleiłeś go bez szkieletu tak jak Centauro i PzIV??


Pozdrawiam, KrzysiekR

 
20-08-04 22:31  Re: [Pytanie] 4TP z MM
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

o kurde, jedn k ktos sledzi moje relacje :) ale mnie zaskocyles z tym centauro i pancerem :) az mi sie milo zrobilo :D
O kurde .ale byka zrobilem
co do tego elementu to na 2 zdjeciu widac ze caly element nie przystaje do kadluba, o ile pamietam to cos tam docinalem,ale jak widac sknocilem ;/
Model wtedy byl robiony ze szkieletem
Lufa troszke sie oderwala :) ale i tka sie dobrze trzyma jak na ponad rok postoju w szafie gdzie czesto cos na niego spadalo :)

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
20-08-04 22:49  Re: [Pytanie] 4TP z MM
KrzysiekR   

Cześć,

tak, śledzę Twoje relacje ze szczególnym zainteresowaniem (Niech żyje pancerka!!) ;-)

hmm, powalcze z tym elementem pod wieżą, ciekawe jak to będzie....... (wszystko jak zwykle wyjdzie w praniu)

Nie powinno byc jednak źle, ponieważ jest (będzie) to mój pierwszy model czołgu bez szkieletu, najpierw skleję sobie kadłub odbity na xero, poźniej ten z wycinanki. A i w nity podobnie jak Ty pobawię się.


Pozdrawiam i idę knuć dalej z moim 4TP, KrzysiekR

 
20-08-04 23:01  Re: [Pytanie] 4TP z MM
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

jak juz masz zamiar kleic "pudelko" z ksero to sklej odrazu dwa modele :D

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
21-08-04 01:05  Re: [Pytanie] 4TP z MM
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Model 4TP kleiłem, i nie miałem z nim większych problemów. Kleił się całkiem sympatycznie.
Jak będzie zainteresowanie, to moge podesłać jakies foty. Jedna fotka jest w mojej prywatnej galerii na kartonworku :)

 
21-08-04 08:53  Re: [Pytanie] 4TP z MM
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Cześć
Też kleiłem model 4tp. Przyjemny łatwy. Można dopracować przez wybicie nitów i pojedyncze ogniwka. Dobrze opracowany. Od razu przygotuj się na to że będziesz musiał zmienić samą armate od podstaw bo z tego papieru jej nie uformujesz

 
21-08-04 09:24  Re: [Pytanie] 4TP z MM
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Uformuje :)

 
21-08-04 15:24  Re: [Pytanie] 4TP z MM
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ja siedziałem nad tym ok 0,5 h (nie przesadzam i nie wyszło

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024