FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
22-08-04 02:18  Re: [Pytanie] 4TP z MM
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

tez uformowalem :)

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
22-08-04 19:23  Re: [Pytanie] 4TP z MM
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Panczo, siedziałeś o jakieś 25 minut za dużo. 5 spokojnie wystarcza.

 
22-08-04 20:42  Re: [Pytanie] 4TP z MM
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Mówie ci Messer że siedziałem i formowałemróżnymi pręcikami i takim pieroństwami, i ostatecznie uzyskałem taki efekt jak Marek. Ale mnie nie zadowalał woec zrobił zkawałka pręta o podobnej średnicy.

 
22-08-04 21:55  Re: [Pytanie] 4TP z MM
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

efekt jak marek ;p hehehe mi ta lufa sie przelamala na pol do model spoczywa w szafie gdzie czesto cos na niego spada, a uformowac sie da . Sprobuj troche naslinic element

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
22-08-04 22:41  Re: [Pytanie] 4TP z MM
KrzysiekR   

Witam wszystkich zainteresowanych polską pancerną "wunderwaffe" :P,

z waszych wypowiedzi wynika, że nie ma co się zbytnio bać, ale tr

 
22-08-04 22:49  Re: [Pytanie] 4TP z MM
KrzysiekR   

Witam wszystkich zainteresowanych polską pancerną "wunderwaffe" :P,

z waszych wypowiedzi wynika, że nie ma co się zbytnio bać, ale trzeba być na wszelki wypadek ostrożnym...(jak zwyklę zresztą):P

Ja zamierzam trochę potrenowac przy tym modelu, pozmieniać..... ale o tym napisze w trakcie prac...

Widzę, że rozwinęła się ciekawa dyskusja o elementach zwijanych. Ja też miałęm na początku z nimi problem, który ciągnąl sie przez kilka modeli, ale po "próbach poligonowych"* został rozwiązany.

*zabawa z częściami z niedokończonego King Tigera.

Więc do rzeczy:
Najpierw przeciągam dany element po krawędzi biurka, bądź nożyczek, zależnie od wymiarów części. Element dzięki temu "zwija się sam" do pewnego stopnia. Teraz impregnuje element od strony niezadrukowanej klejem BCG. Następnie czekam aż klej wyschnie. Gdy element już przeschnie, formuję "na sucho" pierwszych kilka(2-3) zwojów, potem smaruję pierwszy odcinek części BCG, trzymam chwilę w paluchach do momentu "złapania" kleju. Potem jest już z górki, dalej smaruje klejem i owijam powstałe zwoje. Wiem, że Ameryki to tym nie odkryłem, ale może ktos z tych wywodów coś zyska ;-))

Metoda nr2.

w trakcie klejenia PZL P11c z MM, przerobiłem troche karabiny maszynowe.

Element w 2D wyglądał tak:

_____
I I_
I______I


*Zainteresowani muszą sobie przesunąć w wyobraźni "I_" bardziej w prawo, w okienku pisania postu wszystko jest cacy, ale na podglądzie nie:-(

Z części ściąłem wystający element, karton rozwarstwiłem otrzymując papier grubości kartek do xero, a całość owinołem na druciku, który zastąpił również wystający element częśći. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ godna polecenia jest również metoda rozwarstwiania kartonu i zwijania go na osi z drutu. Warto popróbować. Daje bardzo ciekawe efekty. Ale najlepsza metoda to ta która pasuje danemu modelarzowi najbardziej. A eksperymentowac nigdy nie zawadzi. Przekonałem się o tym.

Mam nadzieję, że nie przynudziłem za bardzo. ;-)


Aha, byłbym zapomniał:
@messer: widziałem Twój model na kartonworku. Nie będzie przesadą, jeśli napisze, że wygląda świetnie.


Pozdrawiam, KrzysiekR

 
23-08-04 11:52  Re: [Pytanie] 4TP z MM
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Hehe, ale jak chcesz zobaczyć naprawde świetnie sklejonego 4TP, to popatrz na model wykonany przez gk.
polecam zatem zajrzeć tu:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=752&highlight=pzin%BF+140
i tu:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=689&highlight=pzin%BF+140

http://messer.cba.pl

 
23-08-04 12:40  Re: [Pytanie] 4TP z MM
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ale ze śliną to nie próbowałemjeszcze. Faktycznie tak też można.

 
23-08-04 13:14  Re: [Pytanie] 4TP z MM
KrzysiekR   

He he messer, ale się machnąlem..... gapa za mnie........


pomylił mi sie twój 4TP z innym:) Tak to jest jak się kopiuje zdjęcia na dysk i nie robi notki........ Dziś dopiero zajrzałem do twojego profilu i zobczyłem twój tank. Widać, że malowałeś podwozie, jak również widać problem z elementem pod wieża , o którym wspominał Marek. A czołguś spoko, mogłeś zamienić tą część nad rurą wydechową na jakąś siatkę.


Pozdrawiam, KrzysiekR

 
23-08-04 13:52  Re: [Pytanie] 4TP z MM
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Może kiedyś jeszcze podmnienie, ale bardziej kusi mnie wykonanie go całego od nowa, łącznie z nitami, lepszymi gąsienicami, itp.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024