FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-08-04 07:45  Re: CENTAURO B-1 MODELIK nr 1/97
RobertB. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dodatkowym plusem metody bezszkieletowej jest to, że mozna władować w niego wszystkie elementy wyposażenia.

 
14-08-04 17:48  Re: CENTAURO B-1 MODELIK nr 1/97
PzKpfw 

 

Dlaczego nie zwalic winy na projektantow lub wydawcow
skoro w przeszlosci istnialo sporo bledow w opracowaniach modeli i wszyscy doskonale o tym wiedza , zdarza sie to do dzis -choc duzo rzadziej
Modele calkowicie bez-szkieletowe to wielkie ryzyko
No wlasnie , RobertB. ma racje jesli taki model ( bez-szkieletowy ) bedzie zle opracowany to moze zaistniec problem . Oprocz tego ze ,model zawsze "dobrze" sie sklei , to jeszcze zmiescimy w nim, jak bedzie taka potrzeba , cale wyposazenie wnetrza wraz z 15-osobowa zaloga w skali 1:25 -do czasu az nie puszcza skleiny modelu .....hi ,hi
Przesadzam , ale ,jeszcze raz podkreslam ,ze dwa zle opracowane modele
bez-szkieletowe moga wygladac roznie ,sklejone przez roznych modelarzy
Wlasnie przykladem tego jest opisany tu Centauro B-1
Przez jednego z modelarzy okreslony jako "niesklejalny " ( patrz opinia modelu na Gryf Hobby ) i ten sam Centauro podziwiany przeze mnie u Spec Modela

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
14-08-04 18:40  Re: CENTAURO B-1 MODELIK nr 1/97
Wujek Andrzej 

 

Nie wiem dlaczego ale Wujkowi w niczym nie pomaga w sklejeniu jakiegoś modelu ... zwalanie win za "coś tam" na "kogoś tam".
Wybiera model który chce zrobić . Następnie go robi . Jak coś nie wychodzi , tak jak to widział projektodawca , to robi po swojemu .
Dopasowuje sposób wykonania pod swoje widzimisię , zdolności manualne , inne środki jakimi dysponuje .
W swoim zacięciu indywidualnym nie podlega sugestiom typu : a tak się nie da bo ..., a po co to kiedy ... , a ja to od dwudziestu lat robię tak i wygląda sto razy lepiej ... itp.
W tej upartości jest Wujek dzięki temu NIESTEROWALNY . Sobiepan taki ...
Podgląda . A jakże , bo poprzez podglądanie innych można się wiele nauczyć .
Komentowanie i udawadnianie sensowności "czegoś tam" ... można .
Można używajac presji każdego ukształtować na swój "obraz i podobieństwo" . Także zniechęcić do konkretnych działań i metod .
Najlepiej jednak temu każdemu pozostawić wolny wybór .

PzKpfw ... co ty z tym wnętrzem znowu ? Marek nie robi z wnętrzem .
Bardzo wielu nie kryje tego że modele z wnętrzem im się nie podobają .
Ci którym się podobają milczą taktownie ... staraja się przynajmniej .
Różnicy w końcu nie ma żadnej ... najwyżej taka jak między jajkiem a wydmuszką .

Wujek czeka na Marka ... w spokoju . Marek - polecam NIESTEROWALNOŚĆ I KONSEKWENCJĘ .

... a wszystkim się zdawało że Wojski ............... a to echo grało

 
14-08-04 19:48  Re: CENTAURO B-1 MODELIK nr 1/97
PzKpfw 

 

Kurna ...Wujku , nie lubie zamknietych wnetrz ....mam jakas taka ...psychoze ???
Byles kiedys w srodku w jakims czolgu ?
Ogladalem i podziwialem te maszyny w kilku muzeach , ale tylko raz
siedzialem w M 60 na miejscu mechanika -kierowcy
Klaustrofobia -kolego -nie da sie tego inaczej okreslic ....
Gdyby kiedykolwiek taki czolg zostal gdziekolwiek trafiony -nikt nie wyszedl by stamtad zywy , wiez mi . ( Poprostu nawet nie zdarzyl by sie ewakuowac )
Nie wiem , jak to bylo w naszych "rodzimych " T-34 ...nigdy nie bylem w srodku
Dlatego tez ,osobiscie nie bardzo zalezy mi na wykonywaniu wnetrz modeli pojazdow . Wielu modelarzy zadowoli sie zewnetrzna budowa pojazdu .
Poza tym , jest to wiele prostsze i tansze dla wydawcw
No nie mam nic , do Ciebie ....
ale do wydawcow , ktorzy drukuja ich wnetrza ......

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
14-08-04 21:30  Re: CENTAURO B-1 MODELIK nr 1/97
Wujek Andrzej 

 

Wiem ... to klaustrofobia jest . Dokuczliwa dolegliwość . Związana z "uczuleniem na ciasnotę" . Nie można jej lekceważyć . Zaraźliwa jest .

Wujek nie boi się ciasnych i mrocznych wnętrz pojazdów pancernych . Bardziej obawia się innej wersji tej choroby . Jak ktoś pisze lub mówi że "tak nie można" to czuję jakby się ściana do mnie przysunęła . Jak ktoś inny pisze że "tak się nie robi" to już następna ściana jakby bliżej . Gdy czytam że "tak się nie da" ... to nie wiadomo dlaczego sufit mam już blisko nad głową .
Jeśli później wyczytam ... że to jakieś "dziadowstwo" abo "badziewie" to co kleję , to widzę podłogę na wysokości kolan . Ciasno sie robi ...

Kurna ... PzKpfw , zanim nie dorobiłem się internetu to kleiłem modele aż "huczało".
Teraz mam już internet . Czytając opinie i recenzje , sie dowiaduję jakie to wszystko beznadziejne .
Obserwuję bohaterskie zmagania internetowe . Modelarzy .

I się boję . Czytam wszystkie Fora tyczące modeli kartonowych i przekonuję się że nie jestem w stanie wybrać czegoś fajnego . Wg. komentarzy nie ma wcale dobrze opracowanych i wydanych modeli . PARALIŻ . Internet mnie sparaliżował . Modelarski .

Chyba na plastik się przerzucę definitywnie . Tam wszystko jest idealne . Kleję modela plastikowego . Super wychodzi ... bo postanowiłem nie czytać recenzji fachmanów od plastiku .

I jakiś entuzjazm nawet nadal odczuwam . Tak lekko sie czuję ...

Dużo napisałem . Wszystko nie na temat . Po raz ostatni w relacji Roberta . Postanawiam się poprawić .

Wujek finiszujacy pozdrawia .

... a wszystkim się zdawało że Wojski ............... a to echo grało

 
17-08-04 17:46  Re: CENTAURO B-1 MODELIK nr 1/97
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Czesc :) troche to trwalo zanim sie odezwalem, a zwiazane to bylo z wakacjami :)
Wczasy troche mi sie przeciagnely :) wzielem ze soba modelik ,ale szczerze mowiac zasiadlem do niego dwa razy i zrobilem tylko jeden blotnik :) pozniej przecielem palucha i bylo po klejeniu :) Nie wiem jak skleil go Spec Model,ale ja musialem troche nagimnastykowac sie przy tych blotnikach.Widze ze wszyscy odpowiedzieli sobie na zadane pytania :) niedlugo dorzuce fotki tego co mam teraz :) mam nadzieje ze budowa ruszy w koncu do przodu :) pozdr

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
17-08-04 22:16  Re: CENTAURO B-1 MODELIK nr 1/97
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Michal bylbym zapomnial :)
pozwolisz marek@sloneczna.one.pl

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
17-08-04 22:22  Re: CENTAURO B-1 MODELIK nr 1/97
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

a to fotka ze wspomnianych wakacji :) w sumie niewiele pokleilem , ale co wazne , staralem sie :) ze nie wyszlo to juz inna sprawa :)



*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM



Post zmieniony (26-06-05 18:54)

 
18-08-04 09:45  Re: CENTAURO B-1 MODELIK nr 1/97
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Cyz tam jest piwo po lewej

 
18-08-04 11:25  Re: CENTAURO B-1 MODELIK nr 1/97
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

eee to pewnie jakis sok :)

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024