FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 17Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-10-04 01:43  Wypowiadam wojnę nierzetelnemu i nieuczciwemu sędziowaniu!
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Bezpośrednią przyczyną wybuchu wojny jest sytuacja z Goleniowa o której mowa tu:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=27&i=3053&t=3053

Jednak jak wiemy z historii, przyczyny bezpośrednie są najmniej ważne.
Jakże często na konkursach mnożą sie przypadki nieuczciwego, nierzetelnego, niedbałego, pośpiesznego i wynikowo - NIESPRAWIEDLIWEGO sędziowania.

<<Jesli juz ktos doczytal do tego miejsca i ma zamiar czytac dalej, to PROSZĘ o dokladne zapoznanie sie z tym postem i nie zadawanie pytan na ktore juz odpowiedzi tu sa:)>>

Ktos powie - przecież nie o to w modelarstwie chodzi, ze tu chodzi o zabawe, o satysfakcje z klejenia modelu. Jasne! Ale ktoś kto tak myśli, to z zalozenie nie ma prawa startować w konkursach - tylko w wystawach poz nim. Inaczej przeczyłby sam sobie.

Po co w takim razie są urządzane konkursy? Na pewno nie po to by rodzić frustracje modelarza, ktory przez nieodpowiedzialność sędziów może na dobre zrazić się do wystawiania swoich prac na konkursach (prosze mnie tylko zle nie zrozumiec - ja nie jestem frustratem:)

Kazdy sedzia powie - "często ocena jest bardzo trudna, nie jest łatwo wszystkim dogodzic, ze nawet ocena zgodna w 100% z regulaminem jest zawsze po czesci subiektywna..."
Zgadza sie... ale ja nie wypowiadam wojny sedziowaniu 'trudnemu", w ktorym kolejnosc miejsc wazy sie jednym punktem, w ktorym naprawde trudno stanac po czyjejkolwiek stronie. Wojne wypowiadam przypadkom, gdzie naruszone zostaly fundamentalne zasady dobrego modelarskiego smaku:)

A na czym wojna bedzie polegac? Nie bedzie to wojna na noże. Nie będzie dywersji, terroryzmu, nie bedzie bomb domowej roboty.
Bedzie to wojna propagandowa..... Propaganda bedzie jednak uczciwa (to chyba paradoks:).
Po kazdym konkursie na ktorym bede mial zaszczyt byc pokaze na forum przypadki, ktore wg mnie sa watpliwe. Nie bedzie to wyrok! Bedzie to tylko moje zdanie poparte wieloma argumentami w postaci zdjec i wyciagow z regulaminu (ma on wiele dziur i niejasnosci, jednak istnieje!) Zapraszam tez byscie przylaczyli sie do tej malej krucjaty i przedstawiali przypadki wyjatkowego braku odpowiedzialnosci u sedziow. Tu jednak prosba! prosze! Dobrze to udokumentujcie! Zdjecia i jeszcze raz zdjecia!

Czemu to ma sluzyc? Nie biciu piany i wyzywaniu! Nigdy!
Byc moze sedziowie beda mieli sie na bacznosci majac swiadomosc, ze nie sa zupelnie bezkarni.... Ze ktos bacznie obserwuje ich dzialania i czuwa w obronie sprawiedliwosci!
Byc moze wyciagajac wnioski z bledow sedziow uda nam sie wspolnie udoskonalic regulamin, na ktorego temat juz tyle slow zostalo napisane (moze jednak nie wracajmy juz do tego:)...

 
04-10-04 02:13  Re: Wypowiadam wojnę nierzetelnemu i nieuczciwemu sędziowaniu!
adrian 

Na Forum:
Galerie - 2
 

wybieram sie niedługo na pewien konkurs( nie z rodzaju "konradusa") i wiem ze mój model ma szanse wygrać ,ale na pewno nie wygra bo tam zawsze wygrywaja znajomki sędziów ze swoimi "padaczkami ", ja sie juz nastawiłem ze jade go poprostu pokazac publiczności i tyle !

pozdrawiam , jak by co to fotki zrobie i dam do porównania model wygrany i mój .

Tylko kolej!

 
04-10-04 08:19  Re: Wypowiadam wojnę nierzetelnemu i nieuczciwemu sędziowaniu!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Będę z uwagą śledził rozwój tego wątku...

"Znajomki sędziów" - jeśli takowe przypadki zaistnieją, Adrian, to po owym konkursie bardzo proszę o konkrety!!!

MacGregor

 
04-10-04 12:25  Re: Wypowiadam wojnę nierzetelnemu i nieuczciwemu sędziowaniu!
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Ja już się znichęciłem.
Wystawiałem swojego Boforsika wz.36 w Promenadzie, i zajął trzecie miejsce w kartonowej artylerii, startował razem z modelami w standardzie, bo w grupie walorzowanej był sami jeden. Przegrał z dwoma armatami Bofors z baterii cyplowej na Helu GPMu. Które choćby najpiękniej skleić są jednak w standardzie prymitywne do bólu.
Nie mogłem się dowiedzieć iloma punktami dostałem po tyłku bo w oficjalnych wynikach zamieszczonych na PWMie jakoś cudownie pominięto tą klasę, co dziwne w wydrukowanych wynikach rozdawanych po zakończeniu konkursu było chyba wszystko.
Były jeszcze takie kwiatki że kilka modeli plastikowych dostało tą samą ilość punktów tylko dlatego że były sklejone z tego samego zestawu.
Później się dowiedziałem że sędzia główny również startował ze swoim modelem i zajął pierwsze miejsce w pływadłach. Nie twierdzę że nie zasłużył, ale to chyba nieetyczne :-/



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
04-10-04 12:51  Re: Wypowiadam wojnę nierzetelnemu i nieuczciwemu sędziowaniu!
adrian 

Na Forum:
Galerie - 2
 

jeżeli taka sytuacja wyniknie na pewno beda konkrety !

Tylko kolej!

 
04-10-04 15:20  Re: Wypowiadam wojnę nierzetelnemu i nieuczciwemu sędziowaniu!
Staszek-modelarz   

No no no-a Modelarstwo jest na stargane nerwy,przyjazne środowisku i Takie Cacy.Ja też popatrze-A może teoria spiskowa"koledzy wzajemnej tolerancji???".
Pozdrawiam Alcy... .

 
04-10-04 16:14  Re: Wypowiadam wojnę nierzetelnemu i nieuczciwemu sędziowaniu!
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Adrian! Z ciekawoscia czekam na Twoja relacje z konkursu. Oby sedziowie jednak dopisali!

Alcybiadddes! O co chodzi z tą teorią spiskową "kolegow wzajemnej tolerancji"?

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
04-10-04 17:09  Re: Wypowiadam wojnę nierzetelnemu i nieuczciwemu sędziowaniu!
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Chyba z czasem zawodnicy poznają się z sędziami, jak uczestniczą w wielu konkursach, sędziowie to też modelarze więc bardziej dziwnym by było jakby się nie znali, poza tym stary bywalec konkursów wie na co sędziowie zwracają uwage przy ocenie więc troszku mu łatwiej, a sędzia to też tylko człowiek i może się mylic, znajomości lepiej dopatrywać się gdzie indziej np. na ostatnim konkursie modelek w telewizji tyle super blondyn a wybrali taką "zośke" bo naturana i co z tego jak brzydka :-(

 
04-10-04 17:29  Re: Wypowiadam wojnę nierzetelnemu i nieuczciwemu sędziowaniu!
maciejza 

 

mnie to zupelnie nie dotyczy bo mni ekonkursy ni ziebia ni grzeja .. no jedynie po takich akcja czekam na fotki :) na forum :) .. nie wiem jak to jest organizowane ale moze modele powinny miec jakis numerki przez kogos losowego nadawane czy jak? zeby nie bylo wiadome co jest czyje.

 
04-10-04 18:35  Re: Wypowiadam wojnę nierzetelnemu i nieuczciwemu sędziowaniu!
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...nic to nie da...każdy pozna swój model albo swojego "kolegi"...
...wisa...to jest smutne co piszesz i nie mówie,że tak nie jest...ale to nie oznacza,że trzeba się na to godzić i się temu biernie przyglądać...troche więcej wiary:D
...

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 17Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024