FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-10-02 15:06  Re: Dwa Bismarcki
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

dobrze napisane... przewyzsza model z GPM pod kazdym wzgledem... w tym rowniez ceną! Ciekaw jestem jak przedstawiaja sie ilosci sprzedanych egzemplarzy w obu firmach (ale to pewnie jest tajemnica...)

pzdr
Kemot

 
11-10-02 15:11  Re: Dwa Bismarcki
ZbiR   

Panowie ! Przecież JC chciał tylko dowiedzieć się który model jest lepszy ! Ładne zdanie wyrobi sobie o forum jak dyskusja będzie dalej tak wygladać. Widziałem oba wydania, moim zdaniem każdy z nich można skleić z przyjemnością. Najlepiej jednak jak sprawca zamieszania obejrzy sobie obie wersje przed kupieniem i podejmie sam decyzję ( oparta o jego subiektywne gusta estetyczne ).A my Podyskutujmy ewentualnie o sklejalności, wierności orginałowi bo to pewnie tez jest ważne dla JC!
A swoją drogą, jak tak dalej pójdzie Grzesiu Nowak będzie musiał przed kazdym zdaniem dodawać IMHO żeby się go nie czepiali... ;-)
Zbyszek Rzymek ( ZbiR )

 
11-10-02 15:27  Re: Dwa Bismarcki
Saburo       

Nie chciałem wywoływać zamieszania !
Muszę skomentować uwagę Grzegorza. Rzadko kiedy zostawiam swój adres na stronie z prostego powodu: codziennie rano coraz więcej czasu zajmuje mi czytanie poczty a tym bardziej odpisywanie. Korzystam ze skrzynki w pracy więc staram się ograniczać sprawy prywatne.
Uwaga na temat odwagi trochę mnie ruszyła dlatego załączam adres.
Tak tak MacGregor, to ja Robert .
Nie chciałem atakować zdania Grześka -z jego opinią bardzo się liczę i z uwagą czytam listy na forum podpisane MacGregor. Po prostu musiałem to napisać bo sam miałem kilka tygodni taki sam problem. Między innymi deski pokładu zaważyły o zakupie i uważam je za najładniejsze ze wszystkich modeli kartonowych jakie widziałem ( i zakupu nie żałuję).

Modelu Prince Of Wales pewnie też sobie nie odpuszczę...

 
11-10-02 15:47  Re: Dwa Bismarcki
Junior II   

Jak naprawde wygladaly dechy pokladowe Bismarcka , to nalezaloby sie moze zapytac kogos z uratowanej zalogi tego okretu , moze jeszcze jacys zyja . Albo zapytac sie w stoczni , ktora Bismarcka budowala , maja tam tez model , ktory zostal wybudowany rownoczesnie z orginalem , to moze odpowiada prawdzie.
Na czarno bialych zdjeciach wydaja sie byc bardzo jasne .
Przedstawienie deskowania pokladu w skali 1:250 czy 1: 200 jest i tak troche umowne , gdyz linie podzialu wzdluznego czy poprzecznego wlasciwie niepowinny byc wcale widoczne (biorac oczywiscie doslownie wymiary szczelin miedzy dechami w tych skalach)
JC ; nie sugeruj sie zadnymi radami , tylko kup ten ktory Ci sie Tobie lepiej podoba ;))
Moim zdaniem wszystkie trzy sa do bani i niech ktos jeszcze opracuje czwarty skldajacy sie np z 20tysiecy czesci.;))

 
11-10-02 16:43  Re: Dwa Bismarcki
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Panie Leonie - proszę się nie denerwować - mogę tak myśleć -ponieważ Pan jest całkowicie anonimowy. Poza tym jest wolność słowa - kiedyś porównywałem Konradusa do Pana Samochodzika , i się nie obraził.... przecież to TYLKO dyskusja...
To dobrze ,że ma Pan swoje zdanie na ten temat , cieszę się również ,że jest Pan kartoniarzem.Dobrze byłoby , gdyby i Pan pokazał nam cos sklejonego przez siebie - skoro tak dobrze zna Pan te kartonówki to chyba Pan jest mistrzem w klejeniu modeli...
A tak poza tym zgadzam się ze Zbirem. I powtórzę to co wcześniej - też uważam , że to JC powinien sam zadecydować ,co kupić. I z GPM-u , i z AH z pewnością bedzie zadowolony.
Żeby było ciekawiej - JC - MAM MODEL BISMARCKA Z SUPER MODELU . Może by tego spróbować ???

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
11-10-02 17:12  Re: Dwa Bismarcki
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Talerz Frytek: "....kiedyś porównywałem Konradusa do Pana Samochodzika , i się nie obraził.... "

qrcze, smiertelnie sie obrazil!!! ;-)

Zbir: "...A my Podyskutujmy ewentualnie o sklejalności, wierności orginałowi bo to ..."

Chociaz zupelnie sie nie znam na lajbach, a moze wlasnie dlatego, chetnie poslucham cos ciekawego :-)

pozdr, konradus

 
11-10-02 17:59  Re: Dwa Bismarcki
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Qrcze - KONRADUS - składam (publicznie) przeprosiny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Proszę - nie gniewaj się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chociaż i tak wiem ,że się nie gniewasz. Na zdjęciu jesteś cały czas uśmiechnięty.... Pozdrawiam.

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
11-10-02 20:30  Re: Dwa Bismarcki
JC       

Nie sądziłem, że poruszony przeze mnie temat doczeka się tylu odpowiedzi! Dzięki serdeczne wszystkim zabierającym głos w tej sprawie. Muszę stwierdzić, że bardziej atrakcyjne jest dla mnie malowanie belkowe, a więc Bismarcka z GPMu. Jednak to co mnie najbardziej interesuje to wierność oryginałowi. Czy może ktoś robił jakieś pomiary lub po prostu zauważył jakieś przekłamania w stosunku do oryginału? Co do pokładów, to jeden wydaje mi się zbytr ciemny, a drugi zbyt jasny. Oczywiście nigdy nie widziałem oryginału, ale często obserwowałem deskowanie na statkach handlowych (deski są tam bardziej szare, ale pewnie dlatego, że się nie myje pokładu i pewnie nie są teakowe). To co zauważyłem w sklepie, to brak w modelu GPMu tzw. fajek, czyli wywietrzników pokładowych. W modelu Halińskiego takie są, ale wyrysowane:o(. Gdy będę kleił to i tak je zrobię w trzech wymiarach:o). Ale jek już wspomniałem głównie chodzi mi o wierność historyczną wymiarów oraz oczywiście detali. A, przypomniało mi się to co już zauważyłem, to inne nitowanie wież artylerii głównej. Wieże Halińskiego mają nitowanie przez środek, a GPMu po bokach. Dysponuję dość sporą ilością zdjęć, ale nidzie nie widać nitowania górnej płaszczyzny wież.

 
11-10-02 21:55  Re: Dwa Bismarcki
Junior II   

Dziwne by bylo , gdybys widzial orginal. Jezeli chodzi o nitowanie "dachow" wiez A,B ,C,D to byly one nitowane po bokach i przez srodek. Najlepszym chyba modelem Bismarcka bylby chyba kundelek-mieszaniec z czterech opracowan , SuperModel, HMV,GPM i HAL plus wlasna inicjatywa. Jezeli chodzi o malowanie Bismarcka to tylko jego malowanie pierwotne mozna odtworzyc jako odpowiadajace prawie calkowicie rzeczywistosci . Wszystkie pozniejsze , a szczegolnie ostatnie , mozna traktowac jako mniej lub wiecej luzne wariacje na temat wygladu tego okretu., tak ze nie przejmuj sie zbytnio tym problemem.

 
12-10-02 18:03  Re: Dwa Bismarcki
JC       

Właśnie zdesperowany kupiłem obydwa Bismarcki. O rany, to dwa knoty! Jak można projektowaćmodel zapominając o jednym bulaju to do Pana H.( nadbudówka przy barbecie wieży B, prawa burtaprzy drabince). Przy GPM ilość ok. ale proporcje złe i inne sczegóły w tym samym miejscu do kitu. Wysnuwając wnioski oglądałem i zdjęcia i rysunki p. Skwiota. Rozumiem że z pewnych powodów rezygnuje się czasami z pewnych części. Ale skoro rysuje się w danym miejscu dwa zamiast trzech okienek... a i proporcje na 5cm różnica 0.5 cm!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024