FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-06-04 19:26  Re: [relacja z budowy] Fokker Dr1. MM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Panczo napisał:
>dlatego ta relacja cieszy się najmniejszą popularnością

Nie wiem czy zauważyłeś, ale relacje z budowy jakichkolwiek samolotów nie cieszą się popularnością...

pozdrawiam
Piotr


 
28-06-04 21:08  Re: [relacja z budowy] Fokker Dr1. MM
Paveu 

 

Witam Panczo. Wszystko bardzo elegancko, czysta robota, fajanie to narazie wygląda, ale rozwiej moją wątpliwość. Na pierwszym zdjęciu, na którym prezentujesz sklejony kadłub z przyklejonymi do onego elementu skrzydłami, wygląda to tak jakby skrzydełka trochę uciekły w bok. Czy jest tak naprawdę, czy może to tylko złudzenie(a może ja mam krzywago monita :D). poza tym wszystko świetnie. Fajnie silnik Ci wyszedł. Czy cylindry owijałeś drutem miedzianym takim zwykłym zwyczajnym? Czy może to coś innego???
A generalnie to mi też w tym modelu trochę skrzydełka w bok poszły, ale po przyklejeniu górnego płata nic nie widać:D. Czekamy na kolejne fotki, i myśle że relacje z budowy samolotów będą cieszyły się ROSNĄCĄ popularnścią.
Pozdrawiam

Maszerujmy ramię w ramię ku słońcu świata nowego...
GG:1133276

 
28-06-04 22:07  Re: [relacja z budowy] Fokker Dr1. MM
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Macie racje z tego co zauważyłęm nie cieszą sie popularnością modele samolotów. Odpowiadam na pytanie Paveua: rzeczywiście dobrze to wylukałęs. Dolny płat uciekł na boki. Jednak strałem sie aby tego uniknąć. wydaje mi sie że nie można w tym modelu tem,u zapobiec lub będzie bardzo ciężko. Cylindry to po poprostu drucik owijany na zwykłych cylindrach. Ufff, chcialem coś zwaloryzować. Musże znaleźćjeszcze patent na te nity na wale od cylindrów . Fotki będą jutro. A jeżel;i chodzi o mnie i o samoloty to jest to moja pięta Achillesowa wiec staram sie podszkolić.
P.S. Dziękuję za wsparcie.

 
29-06-04 07:28  Re: [relacja z budowy] Fokker Dr1. MM
RobertB. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Panczo, nie przejmuj się oglądalnością, z moim alkettem jest podobnie. i pamiętaj, że praktyka czyni mistrza ;-))

 
29-06-04 09:57  Re: [relacja z budowy] Fokker Dr1. MM
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Panowie, tak jest w przypadku niemal każdej fotorelacji - mała ilość wpisów nie oznacza małego zainteresowania oglądających. Przeciwnie.
Jeżeli nie mam żadej konstruktywnej uwagi lub pytania to nic nie piszę tylko podziwiam zdjęcia. Przecież nikomu (chyba??) nie chodzi o posty z "och'ami" i "ech'ami"

Natomiast wątki z dużą liczbą postów najczęściej stają się mocno off-topic, a sam model schodzi na drugi (trzeci, czwarty a nierzadko i piąty) plan. Czasem nawet autor wątku oberwie ;-/


Pozdr.
Yaris

 
29-06-04 13:37  Re: [relacja z budowy] Fokker Dr1. MM
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
To co udało m isie zrobić do południa prezentuję na fotografii nr 1 z wyjątkiem może silnika, który jest cały czas dopracowywany. UWAGA!!! Fotografie nr 2 i3 to jest to o czym mówił wcześniej Paveu. Proszę zwrócić uwagę jak jedno skrzydło w widoku od góry odstaje od drugi ( ich tylnie krawędzie). Nie są one równoległe, dlatego bardzo mnie to denerwuje, ale walczył będę nadal. Yaris w 99% się z tobą zgadzam. Popatrz na relacje Randara ostatnią. Tam nikt mu nie był w stanie nic zarzucić. Ale jeżeli chodzi o resztę to masz racje.



Post zmieniony (10-12-04 18:18)

 
29-06-04 13:46  Re: [relacja z budowy] Fokker Dr1. MM
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Fotki modeli Randara, Saburo, Rajkuba, Wakamija i innych kartonowych magików których nicków nie pomnę (za co pominiętych szczerze przepraszam :-)) wywołują w człowieku taką chęć "poechania" i "zaochania", że nawet zdrowy rozsądek musi się poddać ;-))

Pozdr.

Yaris

 
29-06-04 13:53  Re: [relacja z budowy] Fokker Dr1. MM
Paveu 

 

No faktycznie trochę to zeszło ale ten model jush taki jest. Nie przejmuj się tym, następnym razem będzie napewno lepiej. Ja ten modelik wspominam z nostalgią, bo to mój pierwszy wielopłat. Jestem z niego zadowolony pomimo błędów które popełniłem podczas jego budowy. Nie jest on najlepiej przeze mnie zrobiony, ale mojej mamusi podoba się najbardziej ze wszystkich :-D.
Pozdrawiam i czekam na następną porcję fotek.

Maszerujmy ramię w ramię ku słońcu świata nowego...
GG:1133276

 
29-06-04 15:18  Re: [relacja z budowy] Fokker Dr1. MM
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Paveu- witaj w klubie- to jest mój pierwszy wielopłat, a trzeci samolot jaki stworzyłem. Drugi był Messerschmitt Bf-109 z MM a pierwszy A6M2 Zero też z MM. Jak chcesz to mogę pokazać fotki również 109 .

 
29-06-04 16:12  Re: [relacja z budowy] Fokker Dr1. MM
Paveu 

 

No to miło. Ja jednak kleję tylko i wyłącznie samoloty. Moim drugim i jak do tej pory ostatnim wielopłatem jest Antek An-2 z GPM-u. Przyjemny model. Co do fotek 109 to jasne że pokaż. Na pewno każdy się zainteresuje a już na pewno Hartmann bo to w końcu "jego" samolot :-D . Też skleiłem tą 109 i Zero. Bardzo fajne modele. Jak pamiętam to w 109 wręgi były za duże(przynajmniej u mnie) być może to przez to że użyłem za grubej tektury( ale nie grubszej niż 1mm). Pozdrawiam i życzę żebyś przeszedł na modele lotnicze na dłużej niż tylko chwilkę :-)
Pozdrawiam

Maszerujmy ramię w ramię ku słońcu świata nowego...
GG:1133276

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024